PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Reduktor do sekwencji



money
23-09-2008, 09:16
No to stało się, padł mi reduktor, gazownik u którego byłem (w Radomiu - GregMar) powiedział mi w końcu co mam za instalację, okazało się że to jakaś Motor. A wymienić parownik najlepiej Motora - koszt całej zabawy czyli wymiany parownika to 450zł! :wall: :zly: co on kutwa jest ze złota? :ass: jaki reduktor mam kupić aby to wyszło taniej niż to co mi powiedzieli.
Może być taki:
http://www.allegro.pl/item421919742_tomasetto_reduktor_alaska_sekwencja_ najtaniej_fv.html
albo taki:
http://www.allegro.pl/item441922989_zavoli_zeta_n_reduktor_parownik_sekw encja.html ?
Doradzcie mi proszę, bo nie wiem co kupić?

mareckis
23-09-2008, 11:36
Reduktor powinien być jednak dobrany do instalacji. Jeśli nie ufasz swojemu gazownikowi to podjedź do innego - jakiegoś polecanego - i się zapytaj o inne mozliowści w tym temacie.

money
24-09-2008, 08:43
nie kwestia że mu nie ufam tylko chodzi mi o kwotę jaką rzucił! :zly:

money
24-09-2008, 10:34
dobra, kupiłem parownik Tommasetto Alaska za 160zł (za wymianę policzą mi 70zł czyli wyniesie mnie to 230zł a nie tak jak u nich 450zł), podjechałem do nich i jednak można taki założyć :) zobaczymy jak będzie śmigał mondek na nowym parowniku jutro jak go założą :D

money
20-01-2009, 23:49
ok, teraz kolejne pytanie, teraz mondek wcina mi normalnie jak V6 czyli 15l/100km gazu w mieście! :wall: nigdy tyle mi nie palił na wcześniejszym parowniku, fakt że jeszcze nie byłem na regulacji po wymianie reduktora na nowy na którym nie zrobiłem jeszcze 1000 km ale żeby aż 15l (zbiornik 34-35 litrów wystarczał na 230-255km) palił :ass: trochę przesada, wcześniejsze spalanie w mieście wychodziło mi max 12l z włączoną klimą (zbiornik 34-35 litrów wystarczał na 300-310km) :metal: a teraz :zly:

Exodos
20-01-2009, 23:56
nie byłem na regulacji po wymianie reduktora


Zacznij od tego, jak u siebie wymieniłem reduktor z OMVLowego na KME Gold to też zaraz podjechałem na regulację, w mieście pali max. 14l, no chyba że się depta, ale zbytnio nie ma gdzie, trasa, max 12l i to przy średniej prędkości ok. 140 km/h i bardzo częstym wyprzedzaniu.

money
21-01-2009, 00:25
nie byłem na regulacji po wymianie reduktora


Zacznij od tego, jak u siebie wymieniłem reduktor z OMVLowego na KME Gold to też zaraz podjechałem na regulację, w mieście pali max. 14l, no chyba że się depta, ale zbytnio nie ma gdzie, trasa, max 12l i to przy średniej prędkości ok. 140 km/h i bardzo częstym wyprzedzaniu.

ok, będę musiał podjechać, a Tobie też tak chlał wcześniej, chodzi mi o wymianę reduktora (przed i po)?

Grzesio
21-01-2009, 07:13
Kme, zavoli i Emmegas. Są to porządne reduktory. Co ddo wymiany to zrobisz to sam pod domem jak bedziesz chciał.

Exodos
21-01-2009, 08:10
nie byłem na regulacji po wymianie reduktora


Zacznij od tego, jak u siebie wymieniłem reduktor z OMVLowego na KME Gold to też zaraz podjechałem na regulację, w mieście pali max. 14l, no chyba że się depta, ale zbytnio nie ma gdzie, trasa, max 12l i to przy średniej prędkości ok. 140 km/h i bardzo częstym wyprzedzaniu.

ok, będę musiał podjechać, a Tobie też tak chlał wcześniej, chodzi mi o wymianę reduktora (przed i po)?


Nie, tylko poszło łączenie węża gumowego i musiałem wymienić, niczym się tego nie dało uszczelnić.

Netoper
21-01-2009, 09:56
a Tobie też tak chlał wcześniej, chodzi mi o wymianę reduktora (przed i po)?
Widocznie gazownik źle Ci ustawił instalkę. Ciężki jest za pierwszym podejściem idealnie ustawić
A na marginesie, ustawiał jak auto stało czy zapakował się do auta z lapkiem i w czasie jazdy ustawiał?

LaBobas
21-01-2009, 09:56
Ja mam zavoli i tfu tfu naprawde super sie sprawuje

money
21-01-2009, 15:20
a Tobie też tak chlał wcześniej, chodzi mi o wymianę reduktora (przed i po)?
Widocznie gazownik źle Ci ustawił instalkę. Ciężki jest za pierwszym podejściem idealnie ustawić
A na marginesie, ustawiał jak auto stało czy zapakował się do auta z lapkiem i w czasie jazdy ustawiał?

jak auto stało

LaBobas
21-01-2009, 22:11
to sie ustawia jak auto jedzie.pod obciazeniem.

bialy
27-01-2009, 00:05
nie koniecznie w trakcie jazdy. Zależy od instalacji. W brc i zavoli ustawia się na postoju, a ewentulanych poprawek dokonuje się podczas jazdy aczkolwiek niekoniecznie, bo poprostu wzbogaca się lub zuboża miesznkę o dany procent w całej mapie, można tez korygować poszczególne punkty ale tego raczej się nie robi, bo zwykle wystarcza zdjęcie bądź dołożenie paru %.