PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] FORD 7000 E.O.N



klimad
28-09-2008, 18:36
Witam wszystkich
Mam mały problem z tym radyjkiem a mianowicie po jego włączeniu wyświetlacz się podświetla ale brak widocznych napisów - po za tym reszta działa
W związku z tym moje pytanie czy opłaca się to naprawiać i czy mozna samemu czy może lepiej kupić drugie radio ale jest jeden problem jak wezmę mniejsze to zostanie spora dziura więc chyba jestem skazany na fabryczne

GrekuPL
28-09-2008, 19:02
możesz zaślepkę na alledrogo kupić :)

Greddy
28-09-2008, 19:07
Doradzić jak to naprawić ci nie pomogę, mogę się jedynie domyślać, że odlutował się wyświetlacz.

na fabryczne nie jesteś skazany nigdy :)

Czy opłaca się naprawiać to twoje? Tego nie wiem, ale takie samo kosztuje 169 zł

http://www.allegro.pl/item439287711_ford_7000_oryginalne_czarne.html

Ja osobiście bym wywalił tego Fordowskiego Trupa, bo to wielkie jest i szpetne i ma także mierne parametry...

Co do dziury jaka by została po zamianie na normalne radio to montujemy chociażby taki zestawik:
http://www.allegro.pl/item445886422_ramka_zlacze_red_ant_ford_mondeo_gra tis.html
i po dziurze ani śladu :)

GrekuPL
28-09-2008, 20:15
szczerze ?? ja słuchałem swojego fordowskiego kaseciaka ze zmieniarą i ze zmienionymi głośnikami na 3-drożne blaupunkta i powiem jedno...na razie nie mam zamiaru nic zmieniać bo bardzo ładnie gra (i ten basik :helm: )

Greddy
28-09-2008, 20:20
ale szpeci deskę rozdzielczą nie oszukujmy się :)

GrekuPL
28-09-2008, 20:28
ale szpeci deskę rozdzielczą nie oszukujmy się :)

kwestia gustu ...dla mnie wygląda ok ale mogłoby być lepsze zawsze...ale wolę widzieć całe szyby w okół auta :hehe: sorka za OT

Greddy
28-09-2008, 20:43
ale szpeci deskę rozdzielczą nie oszukujmy się :)

kwestia gustu ...dla mnie wygląda ok ale mogłoby być lepsze zawsze...ale wolę widzieć całe szyby w okół auta :hehe: sorka za OT

ma się rozumieć zrobić "dyskotekę" z auta?? No tego nie polecam, wręcz zabraniam, bo to wieś, tak samo jak zawalanie użytecznego bagażnika Bóg wie jakim audio, że teczkę ledwo spakujesz, a i tak gra jak upadek deski od kibla :los2: :helm:

klimad
28-09-2008, 20:58
Rozebrałem i sprawdzałem niby nic się nie odlutowało
Co do zaślepek - dzięki za radę i linka

Greddy
28-09-2008, 21:33
spróbuj wyczyścić ścieżki spirytusem, patyczek do uszu nasączasz spirytusem przemysłowym i czyścisz potem czekasz aż odparuje i sprawdzasz czy działa :) Na telefony działało

kula159
29-09-2008, 07:32
No ja u siebie mam to samo co kolega, tylko że wyświetlacz raz zadziała a raz nie(częściej to drugie.. :wall: ) Wszystkie styki mam wyczyszczone, luty w środku posprawdzane, niby wszystko jest dobrze, ale czasami nie działa... :wall: W czym jeszcze może być problem?? :niewiem:

Andrzej10
29-09-2008, 13:38
Mam takowe w garagu i niestety ale też wyświetlacz jest tylko podświetlony a napisów nic. Co do szpetności się nie zgodzę bo do MKII bardzo ładnie się komponuje i przynajmniej ma duże przyciski nie tak jak te "markowe". Pozdrawiam


Mała poprawka jednego wyrazu. Tyberiusz

kula159
29-09-2008, 16:09
I do tych markowych trzeba przejścia a one zazwyczaj nie za ładnie się prezentują.. :) Ja się zbieram z zamiarem kupienia nowego radia tylko że na 2DIN, tylko myślę jak je upchnąć w MkII... :) Bo mam okazję kupić za 350zł nówkę sztukę clariona lub alpine na 2 Din a u nas w PL taki sam model kosztuje ok. 1200zł ... :) Ma może ktoś jakiś sposób żeby umieścić radio 2DIN do mondeo??

mad
29-09-2008, 17:21
ale szpeci deskę rozdzielczą nie oszukujmy się :)

Kwestia gustu, żadne radio 1 din nie jest ładniejsze. Co innego inne, markowe i duże :metal2:

Andrzej10
02-10-2008, 19:48
No a ma ktoś sprawdzony sposobik na reanimacjię wyświetlacza? Zdało by się jak mam włączone radełko garagowe widzieć coś na wyświetlaczu. Pozdrawiam

kobi
04-10-2008, 17:53
szczeze to nie naprawialem tego radia ale przewaznie jest podobnie .... Musisz rozebrac caly przedni panel tak ze by sie dostac do wyswietlacza Sam wyswietlacz powinien byc dociskany do plytki na taka metalowa ramke albo sama plytka przykrecona do panela no a wyswietlacz miedzy plytka a panelem scisniety. Jezeli ramka ro rzeba bedzie ja troche porozginac od spodu plytki. Jak ona wyjdzie to i wyjdzie sam wyswietlacz. Jak przez plytke to poprostu rozkrecamy wszystko z przedniego panela :) Wyswietlacz powinien byc dociskany do plytki przez takie 2 albo jedna gumke. Styki plytki pod tymi gumkami mozna przeczyscic np zmywaczem od paznokci :) Tylko przypadkiem nie czysccie zmywaczem samych gumek albo wyswietlacza bo wam rozpusci je ( aby plytke)
Moze zadziala :)

bis2
07-10-2008, 17:18
a przypadkiem nie dzieje sie to wam glownie jak jest zimno??
U mnie jest tak w zimie:) a w lecie wszystko fungla...w zimie czasem zalapie i dziala, ale zazwyczaj pustka na ekranie

Andrzej10
07-10-2008, 19:42
a przypadkiem nie dzieje sie to wam glownie jak jest zimno??
U mnie jest tak w zimie:) a w lecie wszystko fungla...w zimie czasem zalapie i dziala, ale zazwyczaj pustka na ekranie

Niestety zmontowałem zestaw tj zmieniarka pod siedzenie i zmieniłem radełko jak było ciepło i niestety. W garagu też mam ciepło i niestety. Pozdrawiam

kobi
07-10-2008, 21:55
hmm a co to ma zimno do rzeczy ? co najwyzej by mogla byc za duza wilgoc powietrza ale w tedy to by wyswietlal wszystkie kreski jakie ma :)
a takie pytanko ... jak nie wyswietla to ktos probowal poprostu docisnac wyswietlacz?

kula159
08-10-2008, 07:51
Ja próbowałem ale dociskanie wyświetlacza niestety nic nie daje.. Ale czasmi załapie jak docisnę przyciski 2-5....

kobi
08-10-2008, 09:48
no to trzeba przeplukac cala plytke z przedniego panela ... widocznie za duzo syfu tam sie dostalo ... ja proponuje wszystko rozebrac tak ze by miec gołą plytke i miejsca styków spirytusem potraktowac ... a najlepiej zmywaczem jak juz napisalem wczesniej :) nie martwcie sie samej plytce nic sie nie stanie trzeba aby chronic elementy plastikowe i gumowe bo je rozpusci :) Ale widze ze raczej nikt sie nie podejmie tego :P

Andrzej10
08-10-2008, 13:11
no to trzeba przeplukac cala plytke z przedniego panela ... widocznie za duzo syfu tam sie dostalo ... ja proponuje wszystko rozebrac tak ze by miec gołą plytke i miejsca styków spirytusem potraktowac ... a najlepiej zmywaczem jak juz napisalem wczesniej :) nie martwcie sie samej plytce nic sie nie stanie trzeba aby chronic elementy plastikowe i gumowe bo je rozpusci :) Ale widze ze raczej nikt sie nie podejmie tego :P

To trza na długie zimowe wieczory to zostawić. Pozdrawiam