PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] MK2 wymiana tarcz przód - bardzo potrzebuje pomocy



invader
01-10-2008, 23:19
odkręciłem docisk i całą resztę i przymierzam się do odkręcenia tarczy a tu ani drgnie - wkoło tej śruby są blaszki - co z nimi i jak to ruszyć ??

GrzegorzD
01-10-2008, 23:21
tarcza nie jest niczym przeciez przykrecana. mozesz miec na szpilkach podkladki ktore zdejmiesz srubokretem.

Piasty czasem nie rozkrecaj!

Brudsien
01-10-2008, 23:24
Tu masz dokladnie pokazane jak wymienic tarcze
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=110&mode=&order=0&thold=0

invader
01-10-2008, 23:33
zwrotnicę - piastę też wymieniam stąd pytanie - źle troszkę zadane :/

Paolo
02-10-2008, 07:12
zwrotnicę - piastę też wymieniam stąd pytanie - źle troszkę zadane :/


To wymieniasz zwrotnicę czy piastę ?? :) Z tego co się domyślam to piastę.

Żeby to zrobić to musisz zdjąć zwrotnicę z kolumny mc persona, kupic nowe łożysko i oddać do warsztatu tam gdzie mają prasę na wymianę.

Koszt łożyska SKF - 120 zł + do tego wymiana 100 zł.

invader
02-10-2008, 08:30
ale jak odkręcić od półośki tą śrubę bo powyginałem już dwa klucze

Paolo
02-10-2008, 08:54
ale jak odkręcić od półośki tą śrubę bo powyginałem już dwa klucze


bo ja się odkręca jak auto stoi na kołach :) i używa się do tego specjalnego klucza własnej roboty :)

CzarekJ
02-10-2008, 09:19
ale jak odkręcić od półośki tą śrubę bo powyginałem już dwa klucze


bo ja się odkręca jak auto stoi na kołach :) i używa się do tego specjalnego klucza własnej roboty :)
Mogę sie jedynie domyślać co to za klucz.
Ale jest tez inny sposób:
"zwykła"nasadka z pokrętłem(nie grzechotka).rurka ok.0,5-1m,młotek min.1,5kg,najlepiej pomoc drugiej osoby.
Należy wywrzeć nacisk na klucz poprzez przedłużenie rurką i jednocześnie walnąć młotkiem w nasadkę(w osi czopa półosi)
Nie wiem czy to zrozumiale napisałem.
Nie wywiera się stałego nacisku na klucz i wali młotem ale robi sie to jednocześnie....nacisk-łup...tak kilka razy niekiedy-muuusi puścić.

Paolo
02-10-2008, 09:25
Mogę sie jedynie domyślać co to za klucz.


Z taaaaaaaaaaaaaaką fajną rurką na dźwigni już zrobiłem bo ostatnio miałem kilka problemów :)


Czarek twoja metoda to prawie jak klucz udarowy :metal:

Andrzej10
02-10-2008, 18:39
Ale jest tez inny sposób:
"zwykła"nasadka z pokrętłem(nie grzechotka).rurka ok.0,5-1m,młotek min.1,5kg,najlepiej pomoc drugiej osoby.
Należy wywrzeć nacisk na klucz poprzez przedłużenie rurką i jednocześnie walnąć młotkiem w nasadkę(w osi czopa półosi)

Bardzo ciekawa metoda. Pozdrawiam

fxxx
02-10-2008, 21:00
heh, to jak w Twingo, tam piasty z tylu sa przykrecane momentem bodajze 170Nm :-) dobry klucz i slupek ogrodzeniowy daje rade :-)

CzarekJ
03-10-2008, 15:18
Zawsze mówię ze dobry "udar" jest dobry na wszystko ..... to sprawdzona metoda z autek i innych maszyn z odrobinę większymi czopami osi.....takimi 120mm (?)...nigdy nie mierzyłem a i nie pamiętam jaki miał rozmiar klucz do tego.....180 (??)
Ale co pamiętam to to że rurka to 1,5 czy 2" a młoteczek.....15kg :-)....a autka to ciężarówki..maszyny budowlane i rolnicze.