PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] pokrywa górna silnika



motus
07-10-2008, 15:49
Witam,
Czy pokrywa górna silnika (czarna z napisem TDCi) wygłusza? Może ktoś testował jak to jest „z i bez”. Zakup to pewnie min. 100zł na szrocie a w razie czego to szkoda kasy na gadget, nie? Pzdr :)

kreeecik
07-10-2008, 16:51
Jakaś tam gądbka niby jest po tą osłona, ale czy dużo daje to nie wiem.

szczerba
07-10-2008, 17:45
Witam,
Czy pokrywa górna silnika (czarna z napisem TDCi) wygłusza? Może ktoś testował jak to jest „z i bez”. Zakup to pewnie min. 100zł na szrocie a w razie czego to szkoda kasy na gadget, nie? Pzdr :)

Ta czarna, plastikowa pokrywa ma za zadanie uprościć obsługę użytkownikowi/laikowi. Zaznaczone są tylko wlew oleju i miarka oleju. Reszta (teoretycznie) ma być niedostępna poza ASO.
Natomiast co do wygłuszania to silnik jest mniej słyszalny z pokrywą, jednak dotyczy to hałasu na zewnątrz (stojąc obok auta), wewnątrz dźwięk pracy diesla jest tak samo, wyraźnie słyszany z pokrywą i bez niej.

motus
07-10-2008, 22:57
Dzięki szczerba za odpowiedź. Na razie podaruje sobie tą atrapę.

prozor
08-10-2008, 09:20
Niedawno pokusiłem się o rozkodowanie VIN'u (za co serdecznie dziękuję koledze Robertowi Świderskiemu - robalowi). Byłem zdziwiony ilością informacji, które otrzymałem (np. dowiedzialem się, że powinienem mieć samościemniające się lusterko, którego nie było, były za to kable do podłączenia lusterka i czujników ściemnienia/deszczu - czujniki sobie podarowałem, lusterko instaluję ;) ). Za wygłuszenie po części odpowiedzialna jest pozycja zwana: Hood Insulation (z izolatorem, wygłuszenie maski.), czyli (dosłownie "czapeczka") obicie izolacyjne maski. Wygłusza, jednocześnie izolując komorę silnika.
Swoja drogą, trochę bym się zdziwił, gdyby nie było tego obicia we wszystkich MKIII, bo o ile pamiętam to wszystkie moje osobówki (za wyjątkiem FSM 126p ;) ) miały obicie :).

steell
21-10-2008, 22:28
Oj kolego chyba nie wszystkie MK III miały wygłuszenie maski benzyna 1,8 w ubogiej wersji mogła mieć blachę.
Co do pokrywy silnika to do TDCI za 100 zł to proszę zapomnieć nowa około 400 zł a używki jak na lekarstwo
TDDI to inna bajka jest tego sporo na aledrogo i można negocjować ceny

archibald
01-08-2009, 17:30
Potwierdzam, że nie wszystkie miały wygłuszenie. Mój 2.0 benzyna też nie ma wygłuszenia i tego plastiku, a także nie ma osłony akumulatora i osłony pod silnikiem. W zamian jest tylko taka mniejsza, czerwona osłona na klemę. Auto jest krajowe, salonowe i nienajgorzej wyposażone.

Pachi
03-08-2009, 08:33
Wygłuszenia nie mają najczęściej autka flotowe, sprowadzone do polski.

Bajek
03-08-2009, 09:20
Ale chyba mieszamy dwie rzeczy, wygłuszenie silnika to na masce i pokrywę silnika to na silniku :)
Może występować jedno, drugie, oba albo wcale :)

Pachi
03-08-2009, 11:53
Ale chyba mieszamy dwie rzeczy, wygłuszenie silnika to na masce i pokrywę silnika to na silniku :)
Może występować jedno, drugie, oba albo wcale :)

no no, miałem na myśli obudowę silnika. Najczęściej brak tej części widziałem we flotowych samochodzikach 90KM (nie pamiętam czy TDDI czy TDCI) ale w rocznikach 2003 wzwyż