PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kłopoty z oświetleniem wnętrza.



wojtula
07-10-2008, 21:07
Witam .
W dniu dzisiejszym nastała jasnośc ( w dosłownym tego słowa znaczeniu).Wieczorem, kiedy się ściemniło, w moim pojeździe świeciły się wszystkie punkty oświetlenia wewnętrznego. Zszedłem do auta, otworzyłem, usiadłem za sterem, odczekałem 12 sek i nic. Przekręciłem klucz w stacyjce i też nic. Światłośc jak była tak jest. Zamknąłem raz jeszcze drzwi i nasłuchiwałem czy przekaźnik zamknie obwód i.... pstrykął po 12 sek. Wyjąłem bezpiecznik, coby się ako nie ulotniło i poszedłem do domu. Nie mam pojęcia o co chodzi, może ktoś ma jakieś doświadczenia z w/w problemem. Pomocyyyyyy.
Pozdrawiam Wojtul@.

Arturek_67
08-10-2008, 12:48
Któryś czujnik drzwiowy ma zwarcie do masy.
Po kolei trzeba wszystkie odkręcić i posprawdzać.
pozdrawiam
Arturek

kula159
08-10-2008, 14:58
Albo po prostu któryś włącznik oświetlenia się rozwalił i trzeba kupić nowy... :) Musisz posprawdzać wszystkie te czujniki poprzez wciskanie każdego z osobna i trzymanie go 12s. i jeżeli po tym czasie światło nie zgaśnie na którymś z czujników to właśnie ten czujnik masz do wymiany..

Andrzej10
08-10-2008, 16:12
Jeśli dobrze zrozumiałem to przekaźnik pyknie po 12 sec. Jeśli tak to jest problem gdzieś dalej czyli na linni skrzynka bezpieczników a lampka. Może poprostu kabelek z - po otwarciu się obtarł i styka z masą czyli budą. Pozdrawiam

wojtula
09-10-2008, 08:05
Dzięki panowie za podpowiedzi. Niestety na tą chwilę nie mogę zając się poszukiwaniem usterki, ponieważ rozwaliła mnie choroba. Jak wyzdrowieję to zabiorę się za to.
Nachodzi mnie jeszcze jedno pytanie. Jeśli to któraś z krańcówek, to powinno mi sygnalizowac na panelu , że któreś drzwi są otwarte, dobrze rozumuję? Krańcówa odpowiedzialna jest również za wyświetlanie tej informacji? Jeśli tak, to będę w połowie drogi.
A jeszcze jedno, czy można dostac takie wyłączniki nowe, fordowskie (poza ASO oczywiście)?
Pozdrawiam Wojtul@.

Netoper
09-10-2008, 10:59
A jeszcze jedno, czy można dostac takie wyłączniki nowe, fordowskie (poza ASO oczywiście)?
Zobacz
www.ford.sklep.pl
www.fordczesci.pl
www.intercars.com.pl

Andrzej10
09-10-2008, 11:29
Jeśli to któraś z krańcówek, to powinno mi sygnalizowac na panelu , że któreś drzwi są otwarte, dobrze rozumuję? Krańcówa odpowiedzialna jest również za wyświetlanie tej informacji? Jeśli tak, to będę w połowie drogi.

Dokładnie tak. Więc jeśli nie ma info o otwartych drzwiach to znaczy że kablek od - 12 sec styka z masą samochodu. Pozdrawiam

wojtula
09-10-2008, 11:40
No to znowu wiem coś więcej . Dzięki za pomoc, ale tak jak mówiłem zabieram się za to jak zdrowie wróci.
Gdyby przyszło Wam coś więcej do głowy, chętnie przyjmę następne sugestie.
Pozdrawiam Wojtul@.

wojtula
15-10-2008, 21:00
Temat załatwiony na amen.
W aucie jakiś czas temu zamontowałem pakiet dodatkowego oświetlenia - białe ledy. Niestety jeden z przewodów jaki poprowadzony był w tylnym słupku, miał uszkodzoną izolację i to przy pracy nadwozia powodowało zwieranie i zapalanie sie oświetlenia.
Ale już jest ok. Wszystkie punkty- dwa słupki tylne, podświetlenie na nogi u pasożytów z tyłu i centralana nad tylną kanapą (taka jak na przedzie z obrotowymi soczewkami) i dodatkowe dwa punkty w bagażniku świecą bez zastrzeżeń i wszystko jest ok. Chociaż ostatnio jeden z ludzi, którzy nie lubią przeróbek, powiedział, że w moim kombi jest jak na choince. Ja uważam, że światła nigdy za dużo. A oświetlenie wewnętrzne led + deska z led wygląda jak dla mnie ok.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wszelkie podpowiedzi.
Wojtul@.