PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Naprawa pompy wtryskowej



klimad
10-10-2008, 09:29
Witam mam nie lada problem najprawdo podobniej padła mi pompa wtryskowa czemu tak twierdze a no dla tego że nie odpala na rozgrzanym silniku chyba że w czasie kręcenia naciśnie sie pompkę ręczną z 2 razy wtedy odpala na zimnym jakoś odpali ale tam idzie wieksza dawka paliwa podejrzewam te wirniki czy coś takiego może ma ktoś inny pomysł

BS
10-10-2008, 09:53
a ja podejrzewam nieszczelny układ paliwowy...

klimad
10-10-2008, 19:37
ale z znikąd nie leci po prostu już rozkładam ręce

marcin_s18
10-10-2008, 21:21
ale z znikąd nie leci po prostu już rozkładam ręce

Ale nie musi lecieć- będzie zasysać powietrze do paliwa.

fruziec
10-10-2008, 21:24
Jak zasysa powietrze w układzie, to bym wykręcił elektrozawór i nacisnął kilka razy pompkę ręczną.Jeśli ciągnie powietrze nie popłynie czyste paliwo, tylko spienione.To mój sposób na sprawdzenie czy do pompy dochodzi ON-niezapowietrzone. :bigok:

wilu117
10-10-2008, 23:49
Witam mam nie lada problem najprawdo podobniej padła mi pompa wtryskowa czemu tak twierdze a no dla tego że nie odpala na rozgrzanym silniku chyba że w czasie kręcenia naciśnie sie pompkę ręczną z 2 razy wtedy odpala na zimnym jakoś odpali ale tam idzie wieksza dawka paliwa podejrzewam te wirniki czy coś takiego może ma ktoś inny pomysł

Identyczne objawy miałem, i to samo pomagało w odpalaniu, układ paliwowy sprawdziłem i upewniłem się że jest ok. Potem zmierzyłem ciśnienie na cylindrach i się okazało że go brakło.....
Zimny odpalał a ciepły nie chciał bo się wszystko rozszerzało i ciśnienie jeszcze spadało. Aktualnie jestem już na finiszu wymiany silnika na inny.

klimad
12-10-2008, 22:33
Po mału doszedłem że to może być zawór zwrotny na pompie jest tam mała sprężynka w nim ale juz się rozsapała i lata jak nie wiem co, włożyłem sprężynę z długopisu ale to za słabe rozwiązanie może ktoś mi podpowie gdzie takowe cudo kupić

generalX
20-10-2008, 18:09
Sprawdź łopatki pompy wstępnej. typowy objaw że na zimnym zapala a na ciepłym ciężko.

marcin_s18
20-10-2008, 18:24
Sprawdź łopatki pompy wstępnej. typowy objaw że na zimnym zapala a na ciepłym ciężko.

Wtedy polewasz zimną wodą pompę wtryskowa i odpala (sprawdzone na 1.9D Citroen).

klimad
22-10-2008, 22:35
Sprawdź łopatki pompy wstępnej. typowy objaw że na zimnym zapala a na ciepłym ciężko.

gdzie ewentualnie można takowe łopatki kupić może ktoś wie

BS
23-10-2008, 11:55
Sprawdź łopatki pompy wstępnej. typowy objaw że na zimnym zapala a na ciepłym ciężko.

gdzie ewentualnie można takowe łopatki kupić może ktoś wie

w serwisie pompiarskim... jeżeli myślisz, że zrobisz to sam to się grubo mylisz ... w takim wypadku wstawiaj do pompiarza :metal2:

generalX
23-10-2008, 13:52
Spokojnie robisz sam. Poczytaj na forum moje instrukcje- już nie jeden to zrobił samemu. Ktoś też pisał że można to dostać w AUTO PART DIESEL w Lublinie

BS
23-10-2008, 13:59
Generale-ale nie każdy ma takie talenty jak Ty i już ustawienie kąta wtrysku przekracza nasze skromne zdolności...

klimad
28-10-2008, 18:25
Panowie Byłem u Pompiarza co sierdził już mówię - w popie jest igliczka czy coś takiego zaraz na początku pompy i to ona się rozwaliła doradził by poszukać pompy używanej bo koszt takiej iglicy to około 2000 zł - doradził też polewanie wodą tak jak doradzał marcin_s18

Wtedy polewasz zimną wodą pompę wtryskowa i odpala (sprawdzone na 1.9D Citroen).
jutro sprawdzę czy zda egzamin i mam 2 pytania do was
na ile czasu starczy polewanie wodą
i czy może ktoś zna szrot koło Skierniewic na którym bym znalazł taka pompę ewentualnie jakiś adres www byłbym wdzięczny

marcin_s18
28-10-2008, 18:28
Panowie Byłem u Pompiarza co sierdził już mówię - w popie jest igliczka czy coś takiego zaraz na początku pompy i to ona się rozwaliła doradził by poszukać pompy używanej bo koszt takiej iglicy to około 2000 zł - doradził też polewanie wodą tak jak doradzał marcin_s18

Wtedy polewasz zimną wodą pompę wtryskowa i odpala (sprawdzone na 1.9D Citroen).
jutro sprawdzę czy zda egzamin i mam 2 pytania do was
na ile czasu starczy polewanie wodą
i czy może ktoś zna szrot koło Skierniewic na którym bym znalazł taka pompę ewentualnie jakiś adres www byłbym wdzięczny

U mnie było tak. Na zimno silnik odpalał. Na ciepło dopiero po polaniu pompy zimną wodą. Wiec jak mi furacz zgasł, to hyc z butelką wody, maska w górę i odpalałem dziada :jezyk1: :)) Kilka dni tak jeździliśmy i jak zwolniło się miejsce do auto poszło do pompiarza.

generalX
31-10-2008, 18:19
ech jo, majster........ skoro doradził polewanie wodą to sam przyznał że to pompa wstępna jest kaput, a miał pewnie na myśli nie igliczkę a głowiczkę wysokociśnieniową... i faktycznie pompka wstępna znajduje się w jej obudowie ale jest elementem zciągalnym i kosztuje 120 złotych. No comment mechanika.....

klimad
02-11-2008, 00:15
ech jo, majster........ skoro doradził polewanie wodą to sam przyznał że to pompa wstępna jest kaput, a miał pewnie na myśli nie igliczkę a głowiczkę wysokociśnieniową... i faktycznie pompka wstępna znajduje się w jej obudowie ale jest elementem zciągalnym i kosztuje 120 złotych. No comment mechanika.....

Jutro wstawiam do mechaniora
PS dzięki za radę odnośnie ceny
o wynikach napraw poinformuję na bieżąco