PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Lusterko nie pasuje <szok>



reeso
16-10-2008, 10:12
Mam problem z lusterkiem, mam pękniętą obudowę i na allegro sobie kupiłem używane lusterko do MK3, jakież było moje zdziwienie kiedy zdemontowałem stare i zamontowałem nowe lusterko, przekładając plastik ten w kolorze nadwozia. Mój plastik jest większy od tego w zakupionym lusterku. Gadałem z gościem z allegro , powiedział ze moje to pewnie wersja angielska, nie jest to prawda mam książekę pojazdu od daty produkcji i wiem ze jest od Niemców. Co jest grane, dlaczego tak jest ?


Uważaj na słownictwo kolego, następnym razem będzie ostrzeżenie.

Andrzej10
16-10-2008, 10:54
Niech handlowcy z allegro przestaną ściemniać że coś z anglika i dlatego. Jedynie co może być to lusterko jest z wersji po liftowej (nie jestem pewnien ale możliwe że były jakieś zawirowania w wielkości/kształcie). Jest to jedyne słuszne wyjaśnienie. Proponował bym szprawdzić numer części tego nowego lusterka i starego oraz datę produkcji (zwykle wytłoczona gdzieś w ukrytym miejscu). Pozdrawiam

reeso
16-10-2008, 11:24
Dziękuję Andrzeju za pomoc
A moderatorów przepraszam za słownictwo (Niemców), moim zdaniem "nie jest to" nie jest treścia obraźliwą więc ocb? chociaż to pierwsze moim zdanie tez jest zupełnie normalne

mmmk
16-10-2008, 11:26
a oba lusterka to orginal forda?? bo kupilem kiedys podrobe szkla do scorpio no i ksztaltem nawet troche je przypominalo ale o zalozeniu na wlasciwe miejsce mowy nie bylo

Andrzej10
16-10-2008, 11:30
bo kupilem kiedys podrobe szkla

Ale nie o szkło chodzi tylko o plastik. Pozdrawiam

Exodos
16-10-2008, 12:03
Mi się zdaje że w MkIII już się lusterka różnią, tak jak np. w Passacie, lewe jest większe, a prawe jest mniejsze (w wersji kontynentalnej), a w Angolu całkiem na odwrót, być może gościu który Ci sprzedał to właśnie on Ci sprzedał z anglika.

Andrzej10
16-10-2008, 12:50
Mi się zdaje że w MkIII już się lusterka różnią, tak jak np. w Passacie, lewe jest większe, a prawe jest mniejsze (w wersji kontynentalnej), a w Angolu całkiem na odwrót, być może gościu który Ci sprzedał to właśnie on Ci sprzedał z anglika.

Niby tak samo wygląda. Niech ktoś z MkIII pomierzy suwmiarką wielkości obu lusterek i będzie wiadomo. Ale jak znam Forda to raczej niemożliwe bo konieczne było by produkowanie dodatkowych części, a to nie opłacalne jest. Pozdrawiam

prozor
16-10-2008, 13:29
U mnie wymiarowo wyglądają tak samo (mierzone linijką)

Andrzej10
16-10-2008, 13:34
U mnie wymiarowo wyglądają tak samo (mierzone linijką)

No to tak jak myślałem. Ford nie kombinuje jak szajswagen. Pozdrawiam

reeso
16-10-2008, 14:51
właśnie to dziwne jest, moze faktycznie to od angola jest, jeżeli chodzi o montarz to jest identyczny ale tak jak mówiłem plastik mam większy. Założe je i spróbuje czy bedzie działać elektryka normalnie. najwyżej sobie mazne pod kolor nadwozia i zostawie

Andrzej10
16-10-2008, 15:09
właśnie to dziwne jest, moze faktycznie to od angola jest, jeżeli chodzi o montarz to jest identyczny ale tak jak mówiłem plastik mam większy. Założe je i spróbuje czy bedzie działać elektryka normalnie. najwyżej sobie mazne pod kolor nadwozia i zostawie

Tak jak pisałem Porównaj numery części i daty produkcji. Jeśli dobrze kombinuję będzie znacząca różnica w dacie produkcji. Pozdrawiam

iirreekk
16-10-2008, 23:29
Słyszałem od gościa sprzedającego lusterka, że te po lifcie są większe. Jeżeli twój samochód jest po lifcie to prawdopodobnie kupiłeś lusterko sprzed liftu.

Zawika
17-10-2008, 07:53
Dokładnie jak pisze iirreekk.
Mondeo po lifcie "dostał" większe lusterka i przede wszystkim równe wielkością z obu stron.

reeso
17-10-2008, 10:21
No właśnie zauważyłem wczoraj przy ponownym montarzu, lusterko przeze mnie zakupione jest mniejsze (data produkcji 2002r), wiec wszystko jasne, nawet kostka do elektryki nie pasuje. Dziękuję za pomoc