PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]Manta GPS060



maniek_Rz
16-10-2008, 21:55
Siemanko wszystkim ostatnio byłem na pomorzu od dawna jestem zwolennikiem zwykłych map papierowych ale po ostatnim wypadzie krew mnie zalała i od dziś szukam jakiejś dobrej nawigacji do 300 zł. Oznakowanie maszych dróg jest poprostu straszne oczywiście nie w każdym miescie nie będe sie rozwodził na ten temat kazdy wie co co mi chodzi jak jeżdzi po naszych wspaniałych drogach.

Namierzyłem MANTA GPS060 cena 240 zł z polską mapą. Mam pytanie czy ktoś ma taki sprzęt jak sie sprawuje, jak wygląda dogrywanie nowych map i jakie mapy są dobre na nasz kraj i kraję sąsiadujące ??? Z góry dziękuje za pomoc :pad:

Piotrek-S
16-10-2008, 22:22
Troszkę słaby procek ale jakoś powinien sobie radzić. Jak już chcesz ją kupić to kup odblokowaną, wtedy jest możliwość wgrania dowolnej mapy jak np: Automapa 5. Ja używam tylko Automapy i zazwyczaj prowadzi dobrze.

Tyberiusz
16-10-2008, 23:25
dobrej nawigacji do 300 zł.

Mam wrażenie, że te dwie cechy się wzajemnie wykluczają :)

boro
17-10-2008, 01:58
szukam jakiejś dobrej nawigacji do 300 zł

Może Garmin http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=620143#620143? :)

maniek_Rz
17-10-2008, 14:47
Witam ponownie od wczoraj dopiero zainteresowałem sie nawigacjami wiec nic jeszcze nie wiem. Dlaczego chciałem kupic MANTE bo parę lat temu jak pojawił się Divix i filmy to kupiłem odtwarzacz DVD Manty sprzęt tani ale działa do dziś wszystkie płyty odtwarza dlatego tak sobie pomyślałem że może jak kupie navi Manty to będzie podobnie i z prawie legalnymi mapami które pewnie bede chał wgrac w nawigacje.
Kompetnie nie znam sie na firmach produkujących nawigacje wiec jak możecie to pomóżcie w wyborze nawigacji ale nie dam wiecej niż no powiedzmy 350 zł :metal:

GrekuPL
17-10-2008, 17:01
bierz od kolegi Boro i najnowsze mapy i będziesz mega zadowolony ... w razie czego jak chcesz się dowiedzieć na temat tej navi (czyt. garmin nuvi200) to pisz pw albo coś...

grubasq
17-10-2008, 17:53
maniek_Rz : zobacz tu >>GPS<< (http://www.geoinf.pl/produkt/MOBPENGPN0003,NAWIGACJA-GPS-PENTAGRAM-Nomad-P-5210-+-AutoMapa-PL)lub tu >>GPS<< (http://www.agito.pl/ekran-do-43/pentagram-nomad-p-5210.1886.336125.html) co prawda jest droższa ale 4.3" a to naprawdę ułatwia obsługę mapy procek 400 i AM legalna czyli w sumie brać to sama nawigacja kosztuje ze 400 zl :P zastanów się

mad
17-10-2008, 17:55
Bierz nuvi'ego, chyba że chcesz oglądać filmy na navi to nie kupuj.

http://gpslab.pl/article_wstep_3784_Garmin+N%FCvi+200+GP.html


http://gps.astronet.pl/new/gps.htm

..jak coś to pytaj ;)

maniek_Rz
18-10-2008, 15:22
Panowie prosze o pomoc ale nie podnoscie mi ceny nie bede mial kasy np 600 zł. Mam w planie zakupic tripa do swojego bolidu. Z tego co widze nikt nie ma MANTY jeszcze pod uwage biore tą nawigacje GARMIN co tu kolega chce sprzedac. Musze jeszcze poczytac o niej ale jak mielibyscie wybrac miedzy Manta a Garmin to jaką byscie brali ??

Tomal
18-10-2008, 16:06
Garmin zdaje się być uznaną marką na rynku nawigacji samochodowych. Manta to firma, która robi niemalże wszystko. W dodatku nie najlepszej jakości.

mad
18-10-2008, 16:09
Panowie prosze o pomoc ale nie podnoscie mi ceny nie bede mial kasy np 600 zł. Mam w planie zakupic tripa do swojego bolidu. Z tego co widze nikt nie ma MANTY jeszcze pod uwage biore tą nawigacje GARMIN co tu kolega chce sprzedac. Musze jeszcze poczytac o niej ale jak mielibyscie wybrac miedzy Manta a Garmin to jaką byscie brali ??

To tak jak byś zapytał czy chcemy ładę czy Mondeo.

Ja mam Garmina i jestem zadowolony.

mmmk
18-10-2008, 16:53
ja kupilem ta z gazety wyborczej za 199zl (lark free bird) i puki co dziala ok tylko jeszcze nie zdazylem (szkoda mi kasy i az tak tego uzywac nie planuje bo kupilem to glownie jako zabawke) dokupic zadnej madrzejszej wersji mapamap'y bo ta ktora dali za free jest dosc biedna czyli sa prawie wszystkie ulice (w miastach bo wsi (przynajmniej niektorych) nie ma) nie ma marketu ktory w moim miescie stoi juz prawie rok no i baza fotoradarow jest tez grubo okrojona a pozatym potrafi sie pomylic czasami i ostrzega fotoradar za 400 pare metrow a w rzeczywistosci jest do niego grubo mniej niz 100 metrow!! ale powszechnie wiadomo,ze wazniejsza jest dobra i aktualna mapa niz sam sprzet

GrekuPL
18-10-2008, 18:33
powiem tak...dzięki nowym mapom które uzyskałem w necie garmin nuvi jest super fajny :) co chwile nowsze mapki...co chwilę nowsze radarki i zero problemów :) wybrałbym również garmina ...

grubasq
18-10-2008, 19:06
wybrałbym GArmina jak juz mniedzy Garminem a manta

Kafar
18-10-2008, 20:04
ja kupilem ta z gazety wyborczej za 199zl (lark free bird) i puki co dziala ok tylko jeszcze nie zdazylem (szkoda mi kasy i az tak tego uzywac nie planuje bo kupilem to glownie jako zabawke) dokupic zadnej madrzejszej wersji mapamap'y bo ta ktora dali za free jest dosc biedna czyli sa prawie wszystkie ulice (w miastach bo wsi (przynajmniej niektorych) nie ma) nie ma marketu ktory w moim miescie stoi juz prawie rok no i baza fotoradarow jest tez grubo okrojona a pozatym potrafi sie pomylic czasami i ostrzega fotoradar za 400 pare metrow a w rzeczywistosci jest do niego grubo mniej niz 100 metrow!! ale powszechnie wiadomo,ze wazniejsza jest dobra i aktualna mapa niz sam sprzet

Ja mam Larka 35.0, extra jest, bez blokad. Wgrałem Automapę na całą Europę i radary na Europę. Na Polskę mam radary, suszarki, miejsca gdzie często jeżdzą nieoznakowane radiowozy oraz odcinki dróg z częstym pomiarem prędkości. W zupełności mi ona wystarcza i jestem zadowolony. Choć czasem Automapa potrafi namieszać w ścisłym centum bo nie zawsze uwzględnia zakazy wjazdu.

grubasq
19-10-2008, 11:48
jak kazda nawigacja i to nie jest problem samego softu tylko map , które nie maja tego zaznaczone i odezwij się do mnie na pw to prześle ci 1.7 mb poi i tam będziesz miał wszystkie zakazy wyjazdu :P a i co najwazniejsze wysepki na drodze co bardzoooooooooooo ułatwia jazdę w nocy czy wyprzedzenie tirow :P

boro
19-10-2008, 12:27
powiem tak...dzięki nowym mapom które uzyskałem w necie garmin nuvi jest super fajny :) co chwile nowsze mapki...co chwilę nowsze radarki i zero problemów :)

Mówisz o mapkach UMP-pcPL?
Fakt, że aktualizacje map UMP-pcPL są praktycznie codziennie i to niezaprzeczalny plus. Mi się coś skiepściło i komp nie chce mi pobierać uaktualnień UMP, ale znajomy mi pokazywał, że np. już tam jest nasze przebudowane i bardzo niedawno oddane do użytku duże rondo z dokładnie zaznaczonymi pasami ruchu czyli wszystko jest praktycznie na bieżąco. Do tego jeszcze nowa GPmapa i można śmigać po Polsce :) .


Ja mam Larka 35.0, extra jest, bez blokad.
Też się nad tym zastanawiałem, bo chciałem mieć AutoMapę na większym ekranie niż w telefonie, ale tam ponoć słaby procek jest.


Choć czasem Automapa potrafi namieszać w ścisłym centum bo nie zawsze uwzględnia zakazy wjazdu.
Do kwatery w Zakopcu blisko Krupówek chyba z pięć razy nawijałem przez jeden zakaz wjazdu, którego AM nie uwzględniała...

Piotrek-S
19-10-2008, 13:48
Panowie prosze o pomoc ale nie podnoscie mi ceny nie bede mial kasy np 600 zł. Mam w planie zakupic tripa do swojego bolidu. Z tego co widze nikt nie ma MANTY jeszcze pod uwage biore tą nawigacje GARMIN co tu kolega chce sprzedac. Musze jeszcze poczytac o niej ale jak mielibyscie wybrac miedzy Manta a Garmin to jaką byscie brali ??
Bierz http://www.allegro.pl/item455112911_nawigacja_gps_lark_35_4_dzialaja_wsz ystkie_mapy.html jest odblokowany i można wgrać większość map i wiem że ludzie są zadowoleni z niego.

GrekuPL
19-10-2008, 20:36
Mówisz o mapkach UMP-pcPL?


nie tylko :helm: np. na navi mam GPmapa najnowszą (ma z miecha chyba-może nowsza już jest...) targeo (również ma z miecha) no i UMP-pcPL i punkty POI z fotobłyskami i suszarami i super się spisuje...tylko jak ma zasilanie odrobinę szybciej chodzi ale dużej różnicy nie ma...

maniek_Rz
19-10-2008, 22:04
Witam ponownie mam jeszcze pytanko dziś dostałem ulotkę sklepu vobis komputerowego i jest tam w ofercie nawigacja TOMTOM ONEv3 za 299 zł. Co wy na to ??? :metal:

fxxx
19-10-2008, 23:38
Witam ponownie mam jeszcze pytanko dziś dostałem ulotkę sklepu vobis komputerowego i jest tam w ofercie nawigacja TOMTOM ONEv3 za 299 zł. Co wy na to ??? :metal:

imho brak slotu na karte dyskwalifikuje go....

GrekuPL
20-10-2008, 14:41
Witam ponownie mam jeszcze pytanko dziś dostałem ulotkę sklepu vobis komputerowego i jest tam w ofercie nawigacja TOMTOM ONEv3 za 299 zł. Co wy na to ??? :metal:

imho brak slotu na karte dyskwalifikuje go....

też się nad tą navi zastanawiałem ale odpadła jak zobaczyłem że Garmin w hipermarkecie widzi satelity a reszta nie :bigok: