PDA

Zobacz pełną wersję : [MK1 td] Brak mocy i dymienie przy wejsciu na obroty



tomala_mondeo
17-10-2008, 11:07
Witam, panowie forum przestudiowałem tysiące razy, dowiedziałem sie ze problemem moze byc praktycznie wszystko, booster, zuzyte wtryski, turbina. booster chciałem wyregulowac sam, ale nie miałem dobrego nasadowego klucza, wiec udałem sie do pompiarza i on mi to zrobił. Owszem przyspieszenie sie duuzo poprawiło. Ale teraz zasłona dymna przy wejsciu na 2,2tys obrotów. Poza tym auto bierze olej,przy spokojnej jeździe niedużo (to jest przy zmianie biegów do 2,2tys obrotów, kiedy dopiero turbina sie wkręca). Przy agresywnej jezdzie, czeste wyprzedzanie itd. silnik do 3,2tys. obrotów męcze, to wtedy niemal nie widze co jest za mną w lusterku wstecznym, tylko siwo czarny dym. Umówiłem sie na regulację pompy na weekend, zmieniam intercooler bo stary był lekko pękniety i klejony [przy turbinie i tym pęknieciu sie "pocił" ), no i oddaje turbawke do regeneracji. Myślicie ze sytuacja sie poprawi czy wyrzucam pieniadze w błoto. Aha, samochod ma najechane koło 300tys. km a podejrzewam ze to bedzie pierwsza regeneracja tej turbiny.. ;] pozdrawiam

BS
20-10-2008, 09:10
jeżeli turbo rzeczywiście wymaga regeneracji to robisz dobrze ... wymiana popękanego IC to podstawa... moim zdaniem dym to właśnie dziury w dolocie i tyle...