PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Projekt przerobek



lukop2
17-10-2008, 22:47
Czesc ...
Dzieki pomocy kolegi - OPHIEL - chcialbym pokazac jego prace w VT ...
http://img511.imageshack.us/my.php?image=p1050601ux9fr0.jpg

Co sadzicie ?? jest to moj Mondek ze zmianami :
- ciemne szyby ,
- brak listew na drzwiach ,
- obnizenie

No to do dziela - mam nadzieje ze niebawem pokaze Mondeo ale juz real a nie VT
Najgorzej ze sprezynami - bo drogie :) ale sie zobaczy .

badger
17-10-2008, 23:08
Moim zdaniem jak brak listew to i nakładki progowe, tak sobie wyglądają Mondeo bez listew i bez progów.

A... no i zacznij od najprostszej rzeczy czyli zmiany pomarańczowych kierunków. Kosztuje grosze, a zmiana na lepsze w wyglądzie bardzo duża:

http://polskajazda.pl/zoom_poj.php?idpojazd=45137&idfoto=338647

lukop2
17-10-2008, 23:28
jutro jade kupic biale kierunki

Tyberiusz
17-10-2008, 23:40
Czesc ...
Dzieki pomocy kolegi - OPHIEL - chcialbym pokazac jego prace w VT ...
http://img511.imageshack.us/my.php?image=p1050601ux9fr0.jpg

Teraz wygląda elegancko listewki bym zostawił ;)

lukop2
18-10-2008, 00:09
no wlasnie sie zastanawiam nad nimi ...

badger
18-10-2008, 00:41
no wlasnie sie zastanawiam nad nimi ...
Zdjęte są OK, ale musisz kupić też nakładki progowe i dokładki zderzaków, inaczej będzie wyglądał strasznie goło...

KarolRS
18-10-2008, 02:00
przedewszystkim białe kierunki. listwy bym zostawił tylko w kolor walnął i listwy w zderzakach to samo.

gleba wiadomo - podstawa.

wtedy calkiem ładniutki by był

lukop2
18-10-2008, 10:24
listwy w kolor powiadasz ?? ale niby ze na czarno ?? no jestem ciekaw jakby to wyszlo hmmm...
wlasniejade po nowe kierunki a co do gleby - wiecie gdzie mozna kupic niaz tak drogo sprezynki obnizajace ??

MacieqZST
18-10-2008, 13:13
bardzo fajnie będzie wyglądał, i zgadzam się z kolegami co do listew zostaw je, sam z Bartkiem naklejałem w kolor i jest dużo lepiej.
A szybki będziesz sam kleił??

lukop2
18-10-2008, 14:13
biale kierunki juz zalozone ... nawet nawet wygladaja ...
co do listew, musze przymyslec bo powiem szczerze ze bez te ladnie wyglada ...
szyby - w autoszybach bede robil , samemu wole sie nie zabierac ( mam dwie lewe ) :)

szukam teraz jakiegos zestawu sprezyn za rozsadna cene - nawet uzywek.

Spider
18-10-2008, 14:41
właśnie zastanawiałem się nad tymi nowymi felgami i jak będą wyglądać do MK3, widze, że całkiem nieźle...18" zamontujesz?

lukop2
19-10-2008, 02:47
18" cali lezy jak ulali, przyciaga oko :)
jesli mozesz , kupuj , nie pozalujesz efektu ...

kazik80
19-10-2008, 17:06
a czemu to biale lepsze od pomaranczowych hmm ?? mi sie wogole biale nie podobaja.....:)

Tyberiusz
19-10-2008, 21:20
Rzecz gustu, mi się również białe podobają, wyglądają bardziej nowocześnie :metal2:

Angelo
20-10-2008, 07:42
a czemu to biale lepsze od pomaranczowych hmm ?? mi sie wogole biale nie podobaja.....
bo pod kolor auta. do twojego to czarne kierunki bym dał, ja tak mam.

kazik80
20-10-2008, 12:19
A tam..!! mialem w planach zmiane na biale ale se popatrzylem poprzymierzalem i doszedlem do wniosku ze moja estetyka architekta nie zezwala na uzycie bialych...to jakis akcent w tym nudnym no moze nie nudnym ale na maxa prostym aucie, chociaz kierunek niech bedzie pomaranczowy :):):)

Kuzek
20-10-2008, 17:08
myslalem podobnie :) dlatego mam czarne :)

MAG
20-10-2008, 23:19
A tam..!! mialem w planach zmiane na biale ale se popatrzylem poprzymierzalem i doszedlem do wniosku ze moja estetyka architekta nie zezwala na uzycie bialych...to jakis akcent w tym nudnym no moze nie nudnym ale na maxa prostym aucie, chociaz kierunek niech bedzie pomaranczowy :):):)
kwestia gustu i smaku - ja np. nie cierpie tego koloru kierunkowskazowo-pomarańczowego i pierwsze co tylko robiłem we wszystkich swoich autach na drugi dzień po zakupie, to wymiana bocznych kierunków na białe bądź dymione, w zalezności od tego które w moim odczuciu lepiej pasowały :)

kazik80
21-10-2008, 08:07
Jasne ze to kwestia gustu nikomu nie narzucam zmiany na bialy i odwrotnie :) Ale swoja droga fajnie jest cos tam pokombinowac w wizualnym wygladzie auta..mi sie marzy -30 cm :helm:

lukop2
21-10-2008, 10:17
kazdy robi wedle uznania - mi poprostu nie pasowaly pomaranczowe do srebnej budy ..jak mialem opla czerwonego to mialem pomaranczowe , jak mialem czarna fieste to mialem ..nie pamietam :)

czy mam biale czy mialem pomaranczowe - podoba mi sie jedno i drugie :)

kazik80
21-10-2008, 10:37
A chcesz tylko sprezyny wymieniac zeby obnizyc auto czy tez amortyzatory na sprtowe ??

lukop2
21-10-2008, 16:45
sprezyny

kazik80
24-10-2008, 08:40
To jak znajdziesz gdzies w dobrej cenie sprezyny to daj znac..

robby81
05-11-2008, 00:00
jesli tylko spreżyny to powodzenia!! amory bedą ci leciały jak cholerka ;P ale kazdy ma swoją wizję i swoją kieszeń... niektórzy baaaardzo głęboką hahahaha

badger
05-11-2008, 01:42
jesli tylko spreżyny to powodzenia!! amory bedą ci leciały jak cholerka ;P ale kazdy ma swoją wizję i swoją kieszeń... niektórzy baaaardzo głęboką hahahaha
Jak mu polecą to wtedy wymieni... Co zaoszczędzi wymieniając je wcześniej? ;)

Tyberiusz
05-11-2008, 11:18
Do obniżenia rzędu 30 mm nie potrzeba sportowych amortyzatorów, można śmiało na fabrycznych pomykać. Kupa ludzi tam ma.

robby81
05-11-2008, 13:13
Co zaoszczędzi wymieniając je wcześniej? ;)


Myślę że może jednak zaoszczędzi... dokładniej sprężyny które przy braku amortyzowania ze strony amortyzkszym przeciążeniom, bo wtedy cały ciężar samochodu wisi własnie na nich. kazda dziura to przeciążenie do kwadratu, bo tak własnie rosnie przeciążenie ;) wiec te nowe sprezyny moze sie okazac ze długo nie wytrzymają i bedzie do wymiany amorek plus nowa sprężyna.

Co do obniżenia o 30mm to ok, nie jest to duzo, ale jesli amorek pracuje załóżmy w przedziale od min do max np. 15cm to w tym momencie nie rozciągnie sie juz do końca, bedzie tylko 12cm, jego charakterystyka się zmienia, moze to niewiele, ale krótsza sprezyna przeważnie jest twardsza, musi byc! przez to znow dochodzimy do momentu gdzie amortyzator nie spełnia swojej roli bo jest zbyt miekki i cały ciezar i przeciążenia opierają sie na biednej sprężynie. To tylko takie gdybanie, każdy robi jak chce, nie mowie ze to nie bedzie jeździło, tylko że takie praktyki robi sie u nas w polsce, chociaz ja bym nie zaryzykował z mkIII bo poki co to autko nie kosztuje 2000zł zeby powiedziec jak sie rozleci to trudno. Ludzie jeżdzą tak i ich euforia z niższego auta przyćmiewa im to że zawiecha dostaje ostro po tyłku, że przy wyzszych predkosciach auto staje sie niebezpieczne. Pamietaj o tym ze tylko kilka centymetrów gumy decyduje o twoim życiu i bezpieczenstwie, a docisk koła to sprawa najwazniejsza. co odpowiada za docisk? sprezyna tak, ale nie sama musi wspolgrać z amorkiem, inaczej nici