PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zestaw sprężyn Eibach



Piotrek-S
22-10-2008, 13:46
Próbował ktoś z Was tego zestawu http://www.autotuningshop.pl/index.php?p1348,sprezyny-eibach-pro-kit-ford-mondeo-kombi można go założyć do seryjnych amortyzatorów?

bat
15-08-2009, 21:54
podpinam sie pod pytanie
mam nivomat i gdy sie skonczy (niedlugo bo ma kolo 70%) chcialbym obnizyc za pomoca tego kita

wtedy jakie amorki? standardowe KYB przod/tyl?

lukauc
16-08-2009, 17:34
wszystkie amorki właściwie podejdą zależy chyba jedynie jak twardo ma być a i tak przeważnie wszyscy kierują się osobistymi preferencjami co do producenta.
Jeśli budżet za bardzo nie ogranicza to na pewno fajnym rozwiązaniem są Koni Yellow z regulacją, jak mi się skończą obecne to będę wymieniać na Monroe

Oktan
16-08-2009, 22:22
Próbował ktoś z Was tego zestawu http://www.autotuningshop.pl/index.php?p1348,sprezyny-eibach-pro-kit-ford-mondeo-kombi można go założyć do seryjnych amortyzatorów?

ja ma Eibach'a u siebie

podejdą do seryjnych amortyzatorów, ale tylko z tyłu :) (obniżenie -30 mm), bo przód to trochę za dużo (obniżenie -40 mm) i amortyzator standardowy szybko powie :pa:

co do Koni (Yellow z regulacją twardości z przodu) - miałem cały KIT i reklamowałem to badziewie 2 razy (w końcu oddali kasę) - nie wiem może trafiłem felerny zestaw, ale zawiodłem się na marce i to bardzo !!

teraz mam zestaw Eibach + KYB i jest OK


więcej info: +48606439197


PS.: cena tych sprężyn z wklejonego linku jest z kosmosu

Poncio
17-08-2009, 01:31
tzn ze musialbym tez wymienic przednie amory :( ? no nie ... to juz coraz mniej mi sie podoba ten zawias :/

lukauc
17-08-2009, 03:26
...
podejdą do seryjnych amortyzatorów, ale tylko z tyłu :) (obniżenie -30 mm), bo przód to trochę za dużo (obniżenie -40 mm) i amortyzator standardowy szybko powie :pa: ...


Oktan może u Ciebie te dodatkowe 200cm3 waży swoje i robi taką różnice że szybko popadały :))
a te twoje kayaby to zamienniki czy jakieś specjalne do -40 jak jest z gwarancją uznają jak będzie z innymi sprężynami??

bat
17-08-2009, 12:19
wlasnie, te KYB to zamienniki?
jaka jest normalna cena tych Eiabach'ow? widzialem 650pln i 850pln za komplet - spory rozrzut

Oktan
17-08-2009, 13:03
Oktan może u Ciebie te dodatkowe 200cm3 waży swoje i robi taką różnice że szybko popadały Laughing

a to wcale nie jest pozbawione sensu !!

KYB mam gazowe i z tego co się orientowałem to mogą pracować z obniżonym zawieszeniem - nie ma co wpadać w panikę

jest jeszcze inne wyjście aby obniżyć MK3 - zastosować zawiechę (amor+sprężyny) od ST 220 - tabloidy mówią o obniżeniu -15 mm

Dodano po 19 min.:


tzn ze musialbym tez wymienic przednie amory :( ? no nie ... to juz coraz mniej mi sie podoba ten zawias :/

twardym trzeba być :hehe: nie "mientkim"

Poncio
17-08-2009, 15:03
ale masz zwykle KYB czy Sportowe

Oktan
17-08-2009, 16:13
ale masz zwykle KYB czy Sportowe

mam takie dokładnie:
cytat z ich strony czyli: Kayaba Polska (www.kyb.pl)

Zestawienie dostępnych części zamiennych KYB - Przód
Numer katalogowy KYB Part
335922 Excel-G
Fitting Position : Front Axle
Shock Absorber Type : Gas Pressure
Shock Absorber Design : Suspension Strut
Shock Absorber System : Twin-Tube
RH2637 K-Flex
Fitting Position : Front Axle
Suspension :
Parameter : CC
Spring Design : Coil Spring
SM1211 Suspension Mounting Kit
Fitting Position : Front Axle
To construction year : 06.2007
Zestawienie dostępnych części zamiennych KYB - Tył
Numer katalogowy KYB Part
553217 Gas A Just
Fitting Position : Rear Axle
Shock Absorber System : Monotube
Shock Absorber Type : Gas Pressure
Shock Absorber Mounting Type : Bottom eye
Vehicle Equipment : For vehicles without ride height adjustment
RA5611 K-Flex

spisują się nieźle, a jak padną ?? weźmie się nowe (rocznie robię ok. 40 tys. km po różnych nawierzchniach :)) )

Poncio
17-08-2009, 17:16
ile taka przyjemnosc :D?

Oktan
17-08-2009, 18:45
przód był za ok. 300 zł/szt, tył 270 zł/szt. - dokładnie nie pamiętam

oczywiście tył bez nivo, i ja mam kombi - możliwe, że do twojego będzie inna cena

Poncio
17-08-2009, 20:15
tył do kombi jest tanszy :/

bat
17-08-2009, 20:18
no ja tez mam na razie nivo ale wlasnie taki zestaw je prawdopodobnie zmieni

p.s. jak z kraweznikami?

Oktan
17-08-2009, 23:34
p.s. jak z kraweznikami?

jak to jak ?? normalnie :hehe:
i tak mam gorzej z uwagi na zderzak RS'a, który nie posiada elastycznego plastiku na dole (jak przy standardowym) więc uważać trzeba i ewentualne najazdy robić z głową

chodzi mi oto, że musisz być świadom przeróbek w aucie - klasyczne "coś kosztem czegoś" :)

Poncio
18-08-2009, 00:07
dobra ty masz zderzak od RS'a a co ja mam powiedziec jak mam od ST'ka ?:)

bat
18-08-2009, 00:24
trzeba i ewentualne najazdy robić z głową
nie no wiadomix, dzis robilem swoj pierwszy w zyciu najazd alu na kraweznik przy wiekszej predkosci :) udalo sie
kiedys przyjdzie czas na nizszy zawias

Ry2y
18-08-2009, 06:43
Oktan duża jest teraz różnica w prowadzeniu w porównaniu do zestawu Koni? Czy może wrażenia podobne? Domyślam się, że obecny zestaw wyszedł cie kosztowo podobnie co poprzedni KIT.

Oktan
18-08-2009, 08:42
Koni Kit 1130 - bo tak się to nazywa - był niewiele droższy niż ten setup co mam,
jednak Koni było twardsze (pomijam możliwość regulacji) i dość szybko padło - głównie leciały amortyzatory z przodu,

po ostatniej reklamacji okazało się, że Koni dało ciała i dostarczony zestaw nie pasował parametrami do mojego bolidu

co do komfortu: to lepiej mi się jeździ na obecnym zestawie - to plus 18" powoduje, że i tak mam zdecydowanie lepsze prowadzenie niż standard

rozważałem jeszcze zakup amortyzatorów Bilstein, jednak musiałem zrezygnować gdyż:
- cena dużo wyższa niż KYB,
- na amortyzatory dostosowane do pracy z obniżonym zawieszeniem ciężko dostępne (b. długi czas oczekiwania na dostawę),
- dość rozbieżne opnie użytkowników co do tej marki - jest nawet firma, która zajmuje się dostosowywaniem amortyzatorów Bilstein do indywidualnych wymagań klienta - ZERKOPOL,


reasumując:
jestem zadowolony z tego co mam, na więcej nie mogę sobie pozwolić gdyż auto użytkuję na co dzień jędżąc po różnych drogach i z różnymi prędkościami, ponadto rodzina też jest wożona,
gdyby nie to poszedł bym z obniżeniem jeszcze bardziej, ale wtedy auto tylko na zloty by było

Ry2y
18-08-2009, 08:58
Dzięki! Ja też nie chcę się pchać w ultra niskie i twarde zawieszenie, bo niestety trzeba jakoś na co dzień po tych cudnych drogach jeździć. Zastanowię się niedługo nad podobnym lub takim samym zestawem co twój.