PDA

Zobacz pełną wersję : "-" do wzmacniacza



cycu
17-08-2005, 12:54
gdzie w zmacniaczu podlaczyc "-" od akumulatora? co oznaczaja i co sie w nie podlacza skruty"B+"- wydaje mi sie ze "+" od akumulatora, REM-tu chyba bedzie kabel ktory zalacza wzmacniacz, GND- to nie wiem do czego. aaa i jeszcze jedno jak bylem u kolesia od montarzu glosnikow to mowil ze trzeba bedzie cos zmostkowac zeby tuby nie rozwalilo. prosze o pomoc

gruszka76
17-08-2005, 13:02
GND to połączenie minusowe, wystarczy podpiąć pod masę auta.
Pamiętaj aby "+" zabiezpieczyć bezpiecznikiem, najlepiej zaraz przy aku.

Global
17-08-2005, 13:26
Z moich doświadczeń wiem że minus powinien być podpięty pod minus w akumulatorze bo inaczej będzie świszczał jeśli podłączysz pod masę np. z blachy

Global
17-08-2005, 13:26
Z moich doświadczeń wiem że minus powinien być podpięty pod minus w akumulatorze bo inaczej będzie świszczał jeśli podłączysz pod masę np. z blachy

gruszka76
17-08-2005, 13:40
Nigdy mi nic nie świszczało, gdy był podpięty pod masę auta (bezpośrednio do karoserii) 8O

Lolo
17-08-2005, 15:02
prosze o pomoc

Więc tak:
GND (ground) - uziemienie - podpinasz kabel do wiazki uzimiajacej w aucie. W bagazniku sa dwie takie wiazki. Napisz dokladnie jakie masz auto to ci okresle w ktorym miejscu masz dokladnie. U mnie jest to na tylnym pasie.

"+" - podpinasz pod kleme pozytywna i zaraz (ok20cm) wstawiasz bezpiecznik tak min. 60A

Mostkowanie (bridged) - Przekazanie z dwuch kanałow jak najwiekszej mocy w jeden kanal( kumulacja mocy). I jest to poto zeby głosnik (tuba) miala dostarczona odpowiednia moc, w przeciwnym wypadku nie dostarczysz jej dostatecznej mocy do dzialania i narazisz na uszkodzenie....
Wydaje mi sie ze to wszystko o co pytasz. Jezeli potrzebujesz dodatkowych inf to pisz. :bigok:

pozdrawiam.

cycu
20-08-2005, 22:48
podlaczylismy z kumplem wszystkie kabelki a tuba sie nie zalacza co moze byc nie tak? podkreslam ze kolega montowal juz wczesniej takie rzeczy i sam nie wie co to moze byc
ps. jak wyjac radio bo za nic na swiecie nie chce wyjsc

Lolo
21-08-2005, 20:02
Zaraz zaraz. Podlaczyliscie wszystkie kabelki do wzmacniacza. Radia nie wyjmowaliscie.... To jak podlaczyliscie kabel sygnalowy oraz sterujacy ????

Pozdrawiam.

cycu
21-08-2005, 20:40
wyjelismy kabelek z napisem "remote" czy jakos tak i pod niego sie podlaczylismy wiecej kabli pod radio oprucz 2 czinczy nie podlaczalismy

digital123
21-08-2005, 22:17
Z moich doświadczeń wiem że minus powinien być podpięty pod minus w akumulatorze bo inaczej będzie świszczał jeśli podłączysz pod masę np. z blachy

Dokładnie, i zdarza się to we wzmacniaczach gorszej jakości które nie mają odseparowanej masy, powstaje przydźwięk, spowodowany spadkiem napięcia na karoserii pojazdu. Dlatego zaleca się ciągnięcie masy bezpośrednio z akumulatora.

cycu
22-08-2005, 01:06
mase pociagnelismy z akumulatora, dioda power sie swieci a z tuby zadne dzwieki nie dochodza

Lolo
22-08-2005, 13:38
Sprawdz podlaczenie kabli z sygnalem.

cycu
22-08-2005, 14:50
juz wszystko ladnie gra tylko okazalo sie ze tuba jest troche do :ass: zamiast dawac ladny bas dudni jak glupia(dobrze ze nie placilem za nia i moge ja oddac) zdecydowalem sie zmienic ja na tuba na tym glosniku http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60231494 sluchalem dzisiaj i gra swietnie.
Dzieki chlopaki za pomoc dzieki waszej pomocy i namowie goscia ze sklepu u ktorego ogladalem ta tube zaoszczedzilem 150 zl na montarzu.

Lolo
22-08-2005, 17:32
Pochwal sie jak to bedzie gralo... :metal :bigok:

Pozdrawiam.