PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] krótsze i twardsze amory do zwykłych sprężyn??



Angelo
03-11-2008, 08:39
Witam, jako ze mam do wymiany amory bo tylnie zaczęły dosc konkretnie juz cieknąc to mam takie pytanie do znawców. Nie mam w tej chwili jakis wielkich funduszy dlatego czy warto kupic niższe i twardsze amory a zostawic póki co zwykłe sprężyny??Czy wogle idzie tak zrobic ze zostaje zwykła sprężyna a amor krótszy od serii i twardszy???? Czy radziej nie ma sensu??? Bo jesli tak to wymieniam tylko tylnie amory narazie a za jakis czas niższe sprężynki założe tak -30 do -35mm.
Jakie polcacie amorki seria i te twardsze ale w normalnej cenie tzn czy da rade takie amorki usportowione do 250zł za szt kupic???
Bo sprężynki w przyszłości to eibachy chyba założe.

Kuzek
03-11-2008, 12:36
ja bym tak nie kombinowal, wkoncu chodzi o twoje i pasażerów bezpieczeństwo. Natomiast jesli chodzi o zawias to moze warto pomyslec o gwincie np. FK albo KW :) Polecam firme Zender ze Szczecina, sporo znajomych sie u nich zaopatruje.

Angelo
03-11-2008, 13:40
hmmm ale gwint to koszt minimum 3000 zł a ja chce na amory wydac max 1000zł a potem sprężynki eibacha chyba kosztuja ok 600zł

Angelo
03-11-2008, 14:18
znalazłem takie zawieszenie do mondeo turnier czyli kombi??? http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,,,01,,pl-pln,2332,396--0.html
Cena zestawu amory plus sprężyny to 1575 zł.
Słyszał ktos o tej firmie??? Bo cena całkiem fajna.

GsmDoctor
03-11-2008, 15:25
Czekamy na odpowiedzi Panowie. Angelo sam wczoraj takowy zestaw ogladalem, jednak brak jakichkolwiek opinii w tej kwestii.
Cena faktycznie jest zachecajaca. ;)

badger
03-11-2008, 16:34
znalazłem takie zawieszenie do mondeo turnier czyli kombi??? http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,,,01,,pl-pln,2332,396--0.html
Cena zestawu amory plus sprężyny to 1575 zł.
Słyszał ktos o tej firmie??? Bo cena całkiem fajna.
FK automotive to raczej dość znana firma. ;) Cena rzeczywiście sympatyczna, tylko musiałbym zrezygnować z samopoziomowania. :/

Kuzek
03-11-2008, 17:59
nie wiem jak sie jezdzi na tym w mondeo, ale jedziłem co prawda innym autami na kicie weiteca, FK i KW oraz na gwincie i jezeli nie gwint to bym wybrał FK. Bardzo przyjemnie sie na tym jezdzi, w miare komfortowo i dobrze trzyma w zakretach. Podobnie jak KW. Weitec tez jest dobry ale troche twardszy.
Gwint moze i troche kosztuje, ale ma jedna ważna zalete która docenisz zima. Mozna troche podniesc auto i miec w czarnej d... problemy z jazda w sniegu.

robby81
05-11-2008, 00:28
Zawsze dobieraj charakterystyke amortyzatora do sprężyny, jesli chcesz krótsze amory a pozniej moze sprezyny, to poczekaj i załóż je razem. Jesli założysz twardy amortyzator na miekka sprezyne, to amortyzator bedzie musiał dac z siebie wiele wiecej, bedzie stawiał opór za sprężynę która bedzie zbyt miękka na dane zdarzenie (skok koła). Amorek szybko poleci

Angelo
12-11-2008, 10:15
tylko musiałbym zrezygnować z samopoziomowania. :/
to znaczy ???
jakie samopoziomowanie????

nie wiem jak sie jezdzi na tym w mondeo, ale jedziłem co prawda innym autami na kicie weiteca, FK i KW oraz na gwincie i jezeli nie gwint to bym wybrał FK. Bardzo przyjemnie sie na tym jezdzi, w miare komfortowo i dobrze trzyma w zakretach. Podobnie jak KW. Weitec tez jest dobry ale troche twardszy.
Gwint moze i troche kosztuje, ale ma jedna ważna zalete która docenisz zima. Mozna troche podniesc auto i miec w czarnej d... problemy z jazda w sniegu.
kurde sam nie wiem czy zakładac takie zawieszenie czy nie. Boję sie tylko ze bedzie za twarde na nasze drogi i będa szybko leciały łaczniki i inne duperele zawieszenia.
Co do samej wysokości to obniżenie o 35mm to chyba nie tragrdia patrząc na to jak fabrycznie wysoko stoi mondi.

Kuzek
12-11-2008, 12:17
FK dobrze wybiera nieruwnosci i jazda po np. torach tr. lub po kostce nie bedzie powodowac wypadania zębów.

Oktan
14-11-2008, 17:45
tylko musiałbym zrezygnować z samopoziomowania. :/
to znaczy ???
jakie samopoziomowanie????

nie wiem jak sie jezdzi na tym w mondeo, ale jedziłem co prawda innym autami na kicie weiteca, FK i KW oraz na gwincie i jezeli nie gwint to bym wybrał FK. Bardzo przyjemnie sie na tym jezdzi, w miare komfortowo i dobrze trzyma w zakretach. Podobnie jak KW. Weitec tez jest dobry ale troche twardszy.
Gwint moze i troche kosztuje, ale ma jedna ważna zalete która docenisz zima. Mozna troche podniesc auto i miec w czarnej d... problemy z jazda w sniegu.
kurde sam nie wiem czy zakładac takie zawieszenie czy nie. Boję sie tylko ze bedzie za twarde na nasze drogi i będa szybko leciały łaczniki i inne duperele zawieszenia.
Co do samej wysokości to obniżenie o 35mm to chyba nie tragrdia patrząc na to jak fabrycznie wysoko stoi mondi.

Marcin - a może moim się kopniesz ??
kurde ... dawno Autobahnem do Poznania nie jechałem :)) - spota by się zrobiło przy okazji ...

Angelo
14-11-2008, 19:02
to kiedy wpadasz zebym sie przejechał???? póki co auto stoi do remontu :( chyba sprężarka klimy sie poluzowała czy cos bo cos pod machą lata pod rozrządem :( naprawa dopiero we wtorek