PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Turbina czy wtryski?Głośna praca



livestyle
04-11-2008, 07:14
Witam.
Od razu przejdę do mojego problemu. Silnik pracuje na wolnych b. dobrze moc ma, tylko jak przekroczy 2tys obr to zaczyna dosyć głośno klekotać i dokładnie w tym samym momencie zaczyna przyśpieszać tak jak powinno być.Myślałem nad tą rurą co każdy pisze ale nie wydaje mi się bo inaczej nie miałby mocy. A wszystko z Mocą jest ok. Ja to odczuwam tak jakby włączało się jakieś dopalenie ale w tym czasie zaczyna za głośno pracować. Czasami zdarza się tak że jest taka chwila zastanowienia i dopiero klekot. Proszę o wypowiedź w tym temacie. Pozdrawiam

Tafla
04-11-2008, 08:36
Wtryski dają wiekszą dawkę paliwa po ok. 2000 rpm, i stąd ten klekot, u mnie w TDDi też słychać wyraźną różnicę do 2000 i ponad 2000 rpm, ale nie zastanawiałem się nad tym, z mocą wszystko ok, nie dymi, żadnych objawów ubocznych, więc tak jeżdzę. Od początku masz takie objawy, czy dopiero teraz się nasiliły?

livestyle
04-11-2008, 10:22
Mam ten samochód od tyg i było tak od początku. Wrażenie jest takie jakby dostawał kopa ale nie zawsze tak jest w zależności jak mocno wciśnięty jest pedał gazu, im lżej go wcisnę tym to przejście pomiędzy 1900 a 2100 jest mniej odczuwalne.Przy jeździe do 2500 rpm pali po mieście ponad 11L.W piątek jadę nim do Hamburga wiec zobaczę jak pali na trasie.

Tafla
04-11-2008, 10:50
11 litrów wg. komputera, czy faktycznie zatankowane? nie wierzylbym komputerowi, u mnie przeklamuje nawet o parę litrów! A co do głośniejszej pracy, to jeśli to jest zwykły klekot dieslowy, to nie ma się co martwić, gorzej jeśli faktycznie zgrzyta, puka czy jeszcze coś innego, bo to mogłoby oznaczać problem z turbiną, gdyby działo się to powyżej 2000 rpm.

livestyle
04-11-2008, 11:05
Co do spalania do na kompie jest ok 11,4 a na dystrybutorze wyszło 11,8 jak dolewałem do pełna.Nie wiem może to wina wtrysków ze już leja, nie wiem gdzie tu podjechać na terenie lodzi żeby ktoś naprawdę dobry to spr, bo CI w ASO to lepiej nie mówić nie którzy pomylili fach.

Swistak
05-11-2008, 16:49
Mam tak samo. Jak delikatnie operujesz gazem to przejscie na pracę trubiny jest dość łagodne ale też nie zawsze - po prostu ECU się wtedy spóźni ze zwiększeniem dawki a jak odczyta szybkie wciśnięcie pedału gazu to od razu jest charakterystyczny twardy dźwięk jak stary transit.

livestyle
05-11-2008, 20:43
Dzisiaj byłem u "machera" :fan: podłączył WDS-a zdiagnozował wszystko co można było i stwierdził że wszystko jest ok Test wtrysków wyszedł ok Turbo tak samo, jedynie rura która wychodzi od IC do kolektora ssącego jest jakby kożuch od spalin to może być przyczyną lekkiej nieszczelności i trochę większego spalania.
Jeśli ktoś bedzie potrzebował naprawdę fachową diagnozę swojego mondka to dam namiar na terenie Łodzi, gościu naprawdę ma pojęcie co robi i jest nie drogi. Mnie to kosztowało zaledwie 100zł

Pozdrawiam

tajfun
21-11-2010, 16:44
wita.
Jak mozesz to daj namiar, mam takie sam objawy jak ty tylko po rozgrzaniu ustepuja. Dla swietego spokoju bym podjechal do doktorka, tym bardziej ze powoli musze go sprawdzac do wyjazdu do Bułgarii

agassii
21-11-2010, 17:08
Dzisiaj byłem u "machera" :fan: podłączył WDS-a zdiagnozował wszystko co można było i stwierdził że wszystko jest ok Test wtrysków wyszedł ok Turbo tak samo, jedynie rura która wychodzi od IC do kolektora ssącego jest jakby kożuch od spalin to może być przyczyną lekkiej nieszczelności i trochę większego spalania.
Jeśli ktoś bedzie potrzebował naprawdę fachową diagnozę swojego mondka to dam namiar na terenie Łodzi, gościu naprawdę ma pojęcie co robi i jest nie drogi. Mnie to kosztowało zaledwie 100zł

Pozdrawiam

daj znać, czy coś się zmieniło z tym spalaniem, bo rzeczywiście, to trochę za dużo nawet przy butowaniu po mieście...u mnie około 9 w mieście wychodzi zimą...

Jendrekmak
21-11-2010, 17:10
Wtryski dają wiekszą dawkę paliwa po ok. 2000 rpm, i stąd ten klekot, u mnie w TDDi też słychać wyraźną różnicę do 2000 i ponad 2000 rpm, ale nie zastanawiałem się nad tym
kolego dawki zależą od obrotów i owszem ale to co napisałeś nijak się kupy nie trzyma. 2000 obrotów to nie jest jakaś magiczna wartość zmiany dawek paliwa. dawki zależą od wielu czynników, które w całościowo można określić jako obciążenie silnika.

Przy jeździe do 2500 rpm pali po mieście ponad 11L. stanowczo za dużo nawet jak na nieszczelność w rurach IC lub nagar w dolocie powietrza.

Test wtrysków wyszedł ok Turbo tak samo, jedynie rura która wychodzi od IC do kolektora ssącego jest jakby kożuch od spalin to może być przyczyną lekkiej nieszczelności i trochę większego spalania.
a czy sprawdzał ręcznie luzy na turbinie? czy tylko odczyt z WDSa?

generalnie jak słychać pod obciążeniem silnika jakiś hałas przy obrotach powyżej 2000 to na 80% będą to pęknięte rury intercoolera (szum), 10% turbina (dzwonienie, zgrzytanie, etc.) i zostawiam 10% na inne usterki bo też się zdarzają. klekot wtryskiwaczy to głównie zakres 1400-2000 obrotów.

gdybym miał coś zasugerować to sprawdź bardzo dokładnie turbinę zanim pojedziesz w trasę.

eMJot
21-11-2010, 18:06
przełamanie dźwięku w TDDI to nic innego jak przestawiony kąt wtrysku - całkowicie normalna sprawa około 2000 obrotów zmienia się kąt wtrysku i stąd "głośniejszy klekot"
dawkę paliwa dozuje pompa a nie wtryskiwacze


na pracę trubiny jest dość łagodne ale też nie zawsze
jesli jest zmienna geo to turbina pracuje już po odpaleniu...

Jendrekmak
21-11-2010, 19:42
no to dałem plamę bo nie pomyślałem o kącie wtrysku (w tdci nie ma tego problemu)

jesli jest zmienna geo to turbina pracuje już po odpaleniu...
w stałej tak samo

senior
21-11-2010, 22:03
Od trzech lat mam tę samą sytuację, jak do tej pory jeździ bez problemu, jedyny minus to lekki dymek przy odpaleniu i spora chmura jak mocno przcisne na trasie przy wyprzedzaniu - mówią, że tak jest i już ale tak naprawdę to nie bardzo mi się to podoba - czy to wtryski ???

pozdrawiam

majkel7506
22-11-2010, 16:30
kolego senior...jak chmura to wyczyściłbym kolektor dolotowy...ten z tworzywa...sprawdził egr..czy nie zawalony...i mocno przegonił go po tym na trasie na trójce zeby wywalic mu z tłumików sadze....mysle ze pomoze...i sprawdz wszystkie przewody gomowe dolotu..ja miałemdziure i kopciłi zawalone wszystko było...pozdrawiam

Jendrekmak
22-11-2010, 23:22
mało kto się przejmuje samą chłodnicą intercoolera a wszyscy piszą o rurach gumowych. a sytuacja u mnie była taka że po 6 latach eksploatacji po prostu już było w niej trochę dziurek/nieszczelności i z tego powodu również kopcił trochę. widać to bez problemu bo normalnie intercooler jest suchy a jak ma dziury to widać mokre plamy od oleju zwłaszcza po bokach.

tycek
24-11-2010, 13:32
Mam to samo w TDDI i kolega też TEN TYP TAK MA :D

majkel7506
24-11-2010, 16:09
sam z ciekawosci zajrzę w swój.....