PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] klima nie zmienia temperatury



davidtheone
05-11-2008, 22:28
Witam

Ostatnio zauważyłem, że klimatronik nie zmienia temperatury powietrza z nawiewu. Np. nastawiając temp. w samochodzie na 23 a po jakimś czasie zmieniając np. na 20 temperatura powietrza z nawiewu nie zmienia się. Trzeba dopiero zjechać z temp. na 18 a po około minucie zmienia sie temp. powietrza.

Innym razem jadę sobie na trasie nastawione mam 23 w samochodzie jest ciepło a potem nagle zaczyna wiać zimnym powietrzem i marznę. Jedym słowem klima mnie nie słucha i wieje sobie powietrzem o takiej temp. jak jej pasuje. Nie mam ustawione na opcji AUTO.

Proszę o pomoc i diagnozę :)

Brudsien
05-11-2008, 22:58
Zrob test klimatyzacji moze czujnik temperatury masz walniety
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=190&mode=&order=0&thold=0

P.S. Zmien podpis bo nie masz 8x AirBag tylko 6x AirBag :)

davidtheone
05-11-2008, 23:24
Zrob test klimatyzacji moze czujnik temperatury masz walniety
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=190&mode=&order=0&thold=0

P.S. Zmien podpis bo nie masz 8x AirBag tylko 6x AirBag :)


W odniesieniu do PS

Kolego mam 8 poduszek. 2 z przodu, 2 w bocznych słubkach, 2 w siedzeniach, 2 w pobliżu dachu w połowie bagażnika :)

Brudsien
06-11-2008, 00:44
Zapewniam cie ze nie masz osmiu w MKIII nigdy nie montowano osmiu poduch osiem poduch bys mial jak bys mial z tylu dla pasazerow poduszki przednie czyli w zaglowkach lub w tylnej czesci fotela, a tak masz dwie przednie, dwie boczne w siedzeniach i dwie boczne kurtyny ktore obejmuja przod jak i tyl boku

Pozdrawiam

Jakub
06-11-2008, 09:36
Niestety Brudstein ma rację - nie sugeruj się ilością plakietek z napisem AIRBAG :)

davidtheone
06-11-2008, 19:46
Niestety Brudstein ma rację - nie sugeruj się ilością plakietek z napisem AIRBAG :)

hmmmm

moim zamysłem było dowiedzenie się co z tą klimą. Ale skoro rozpoczoł się temat poduszek to zrobię zdjęcie tych dodatkowych i pojadę do forda skonfrontować to z danymi technicznymi na podstawie VIN.

Ale skoro wy mielibyście rację to po co te palkietki z Airbag z tyłu??
Jaki byłby w tym sens montować same plakietki a nie poduszki???

Netoper
06-11-2008, 19:59
Jaki byłby w tym sens montować same plakietki a nie poduszki???
Marketing to wielka siła... Jak przejrzysz forum to trafisz na tematy które wyjaśniają jak to jest z poduchami.

A wracając do tematu, co wyszło z testu? :)

Bajek
06-11-2008, 20:10
headroom - co to za guzik ?

Netoper
06-11-2008, 20:12
headroom - co to za guzik ?
W jakimś amerykańcu ze strefową klimą to widziałem.

Bajek
06-11-2008, 20:12
Pytam bo:
1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "headroom" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"

davidtheone
06-11-2008, 20:32
test nie dziła. nie wiem o co tu chodzi z tym testem. wsiskałem off+nawiew na nogi przez 2s a potem auto i nic. nawet nie drgnie. nie wiem czy ma wtedy cos migac czy jakies komunikaty mają być. poprostu nie wyszło.

Swistak
10-11-2008, 11:47
po prostu zrób klik-klik (off+nawiew na nogi i szybko sam nawiew do środka) - musi zatrybić. Autodiagnostykę masz off+nawiew na nogi i szybko "AUTO".

Swistak
10-11-2008, 11:48
u mnie w tddi z tym świrniętym sterownikiem z przed poprawki też ospale reaguje na zmianę temperatury - czasami się przywiesi i nie zmieni płynnie tylko trzeba mu większą zmianę zapodać i wtedy się odwiesi. taki urok tego dziadostwa.

Netoper
10-11-2008, 11:53
czasami się przywiesi i nie zmieni płynnie tylko trzeba mu większą zmianę zapodać i wtedy się odwiesi
Może mechanika przy klapie wyczyszczenia wymaga.

wrx
10-11-2008, 13:22
w u mnie nawet przy LO nawiew grzeje - teraz to spoko ale co bedzie latem (tez satry panel) :( ??

Netoper
10-11-2008, 13:29
w u mnie nawet przy LO nawiew grzeje - teraz to spoko ale co bedzie latem
Albo ogolił się panel albo sam mechaniz klapki ciepło/zimno.
Jak jest to jakiś bląd w sterowniku to reset czasami pomaga.