PDA

Zobacz pełną wersję : [Tuning]wywalenie prekatów z 2,5V6?



MAG
11-11-2008, 15:06
Poniewaz czeka mnie wymiana wydechu, to sie mocno zastanawiam, czy przy okazji wzmiankowanych prekatów nie pozbyć się z układu?

Jeśli tak, to jak?
"wydłubac" wkłady? czy wyciąć i wspawać rurkę?
Robił to ktoś?
Cos to daje?

No i czy ktos ma albo wie gdzie są fotki z "optymalizowania" Y-pipe'a?

Na 99% bede robił wydech z nierdzewki i chce wprowadzic kilka modów, które przy okazji można niewielkim kosztem zrobić :)

Exodos
11-11-2008, 15:19
Jak już będziesz ten wydech robił to opstrykaj to i owo bo chce zrobić na wiosne u siebie to samo.

Spodzio
11-11-2008, 16:21
Wkłady w prekatach są niewielkie. Tylny wybijesz zwykłym łomem bez problemu jak wykręcisz łącznik katów, z przednim jest gorzej.
Moje zaczęły się wykruszać i zatykać kata głównego. Pozbycie się ich jest więc chyba wskazane z czasem.
Wydłubali mi je przy okazji wymiany uszczelki miski olejowej.

MAG
11-11-2008, 17:11
Wkłady w prekatach są niewielkie. Tylny wybijesz zwykłym łomem bez problemu jak wykręcisz łącznik katów, z przednim jest gorzej.
Moje zaczęły się wykruszać i zatykać kata głównego. Pozbycie się ich jest więc chyba wskazane z czasem.
Wydłubali mi je przy okazji wymiany uszczelki miski olejowej.
Jakieś efekty zauwazyłeś?
Głosność, zmiana barwy dźwieku w wydechu albo inne efekty były odczuwalne?

lyssy
12-11-2008, 10:20
No i czy ktos ma albo wie gdzie są fotki z "optymalizowania" Y-pipe'a?
http://contour.org/ceg-vb/showthread.php?t=22318

Tam też w HOWTO (na stronie głównej) jest opisana procedura "optymalizacji". I ogólnie poszukaj/poczytaj tamto forum, znajdziesz też coś na temat dłubania w prekatach ;)

MAG
12-11-2008, 22:37
No i czy ktos ma albo wie gdzie są fotki z "optymalizowania" Y-pipe'a?
http://contour.org/ceg-vb/showthread.php?t=22318

Tam też w HOWTO (na stronie głównej) jest opisana procedura "optymalizacji". I ogólnie poszukaj/poczytaj tamto forum, znajdziesz też coś na temat dłubania w prekatach ;)
Parę godzin tam pogrzebałem w zasobach, Y-pipe'a już wiem co zrobić i jak, wydłubać wkłądy prekatów też znalazłem instrukcję (szkoda że bez zdjęc - pamiętam jeszcze sprzedokoło 3-ech lat post RWalentynowicza gdzie był link do zdjęć z amerykonskiej stronki o tym jak po kolei wywalać wkłady prekatów - niestety link ten przestał działać już jakies 2 lata temu jak szukałem info o tym).

Zobaczymy ile zaśpiewają mi za zrobienie wydechu, od tego zależy jaki zakres robót będzie wykonany teraz, bo plany dotyczą również optymalizacji programu (wraz z odpowiednim podkręceniem instalki LPG, a że na wiosnę przenoszę się na południowy kraniec Szwecji to bedę miał w promieniu 15km dwie stacje z gazem :fan: :fan: :fan: )

lutolinski
14-11-2008, 00:59
Jak można przerobić Y-pipe`a,macie jakiś sposób,opłaca sie koło tego bawić czy niema sensu. JA mam puste prekaty i wkurza mnie dzwiek dochodzący z tych prekatów. Jak można to przerobic by było ciszej,przy dodawaniu gazu jest tak jakby brzeczenie,niewiem jak to określić pier..... :)

RWalentynowicz
14-11-2008, 08:26
No i czy ktos ma albo wie gdzie są fotki z "optymalizowania" Y-pipe'a?
http://contour.org/ceg-vb/showthread.php?t=22318

Tam też w HOWTO (na stronie głównej) jest opisana procedura "optymalizacji". I ogólnie poszukaj/poczytaj tamto forum, znajdziesz też coś na temat dłubania w prekatach ;)
(...)(szkoda że bez zdjęc - pamiętam jeszcze sprzedokoło 3-ech lat post RWalentynowicza gdzie był link do zdjęć z amerykonskiej stronki o tym jak po kolei wywalać wkłady prekatów - niestety link ten przestał działać już jakies 2 lata temu jak szukałem info o tym)(...)

Tak się składa, że zapisałem sobie na dysku cały artykuł ze zdjęciami i schematem układu elektronicznego! Może mod to zawiesi u nas bo ja nie potrafię i nie chce mi się zgłębiać tego rodzaju wiedzy. Więc jak będzie?

lyssy
14-11-2008, 15:31
Wypadałoby przetłumaczyć i zastanowić się nad prawami autorskimi ;) Ale jeśli możesz to podrzuć mi mailem, zobaczymy co się da zrobić... :bigok:

RWalentynowicz
14-11-2008, 21:18
Poszło :helm:

MAG
15-11-2008, 00:26
Tak się składa, że zapisałem sobie na dysku cały artykuł ze zdjęciami i schematem układu elektronicznego! Może mod to zawiesi u nas bo ja nie potrafię i nie chce mi się zgłębiać tego rodzaju wiedzy. Więc jak będzie?
Mógłbyś i mi podrzucic na maila ten artykulik?

RWalentynowicz
15-11-2008, 01:27
Tak się składa, że zapisałem sobie na dysku cały artykuł ze zdjęciami i schematem układu elektronicznego! Może mod to zawiesi u nas bo ja nie potrafię i nie chce mi się zgłębiać tego rodzaju wiedzy. Więc jak będzie?
Mógłbyś i mi podrzucic na maila ten artykulik?

Ale nie będę tłumaczył. Mam lenia ad anum :helm:

MAG
15-11-2008, 18:19
Tak się składa, że zapisałem sobie na dysku cały artykuł ze zdjęciami i schematem układu elektronicznego! Może mod to zawiesi u nas bo ja nie potrafię i nie chce mi się zgłębiać tego rodzaju wiedzy. Więc jak będzie?
Mógłbyś i mi podrzucic na maila ten artykulik?

Ale nie będę tłumaczył. Mam lenia ad anum :helm:

Dzięki - doszło :metal:

A z tłumaczeniem poradze sobie wystarczająco dobrze sam :los: