PDA

Zobacz pełną wersję : Po co to jest ??



sebekian
18-08-2005, 21:33
Witam,
wyciągając schowek zauważyłem że na dole jest taki długi zbiorniczek z jakąś cieczą, po co to ?? Czyżby po prostu wyważenie ?? A jeżeli tak to gratuluje Fordowi pomysłu :) Żeby sie nie zbłaźnić zostawie ten post na 2 dni :jezyk1:

maciek
18-08-2005, 21:44
Myślę że chodzi Ci o to:

http://cgi.ebay.co.uk/Ford-Mondeo-Mk-1-2-Glove-box-Damper_W0QQitemZ4568797049QQcategoryZ21654QQssPage NameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Z opisu na ebayu wynika, że to spowalnie otwieraznie się schowka w celu zabezpiecznie przed wywaleniem zawiasów. :)
Podobno ma też tłumić stuki.

Daj znać czy to działa.

No i pomysł chyba nie Forda, ale Pirelli.
:bigok:

kerid
18-08-2005, 21:49
Witam,
wyciągając schowek zauważyłem że na dole jest taki długi zbiorniczek z jakąś cieczą, po co to ?? Czyżby po prostu wyważenie ?? A jeżeli tak to gratuluje Fordowi pomysłu :) Żeby sie nie zbłaźnić zostawie ten post na 2 dni :jezyk1:

widziałem to to :) ale byłem zajęty czymś innym i jakoś zapomniałem o tym, ale też jestem ciekaw na co to.

sebekian
18-08-2005, 21:53
no może o to spowalnianie chodzi, ale nigdy nie zwracałem uwagi jak szybko się schowek otwiera, muszę sprawdzić przy wyjętym i założonym zbiorniczku, stukać to nic nie stuka.

STraits
18-08-2005, 22:09
To jest amortyzator do schowka. Zarąbista sprawa. W autkach europejskich żadkość. Głównie na wyspach (UK). Tam praktycznie w każdym samochodzie to montowali. Sprawa rewelacyjna, bo schowek po puszczeniu delikatnie "sprężynuje". Bez niego jest po prostu "łup" :) Schowek ma juz miejsce przystosowane do "włożenia" tego tłumiczka. Faktycznie - producentem tego jest Pirelli. Co ciekawe, nie można go zamówić u FORDa w żadnym ASO. Nie występuje jako część zamienna w Microcat-cie.

kerid
18-08-2005, 22:11
To jest amortyzator do schowka. Zarąbista sprawa. W autkach europejskich żadkość. Głównie na wyspach (UK). Tam praktycznie w każdym samochodzie to montowali. Sprawa rewelacyjna, bo schowek po puszczeniu delikatnie "sprężynuje". Bez niego jest po prostu "łup" :) Schowek ma juz miejsce przystosowane do "włożenia" tego tłumiczka. Faktycznie - producentem tego jest Pirelli. Co ciekawe, nie można go zamówić u FORDa w żadnym ASO. Nie występuje jako część zamienna w Microcat-cie.

dobrze wiedzieć :metal :beer: i niezły bajer

sebekian
18-08-2005, 22:17
no właśnie z innych bajerów mam jeszcze wtyczke pod tablica rej. takie jakies podgrzewanie silnika jak w srogą zime stoi na dworku. Jeszcze nie sprawdzałem czy działa, ale dziwne bo przewody ciągną sie za silnik a nie gdzieś w okolice chłodnicy.

Fredee
18-08-2005, 22:22
i słusznie bo grzałka siedzi w bloku silnika..:)
Pozdrawiam :bigok:

fuel111
18-08-2005, 23:23
To jakaś skandynawska wersja? ale dla Anglika. :)