PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Buczenie przy skręcie



mpendzik
12-11-2008, 14:21
Witam serdecznie
Od jakiegoś czasu przy skręcie w lewo słychać buczenie... Dźwięk ten jest zbliżony do dźwięku jaki słyszymy jadąc po "zdartym" asfalcie... (taki chropowaty asfalt zanim położą ten gładki) :-)
Czy to łożysko by wydawało takie dźwięki ?
Myślałem że to przeguby, ale zaciągnąłem ręczny i próbowałem w lewo ruszyć a później w prawo... ale nic nie strzelało....
Nieraz też przy skręcie w lewo mam wrażenie że samochód "podskakuje" - tak jakby opona miała guza... a nie ma na 100%...
Co to może być ?
PozDr

BS
12-11-2008, 14:25
auto na lewarek i solidnie podeprzeć czymś a następnie poruszać kołem na wszystkie strony przy pomocy kończyn górnych-zapewne da się wyczuć luz... na 90% jest to łożysko... wymiana TYLKO na SKF

mpendzik
12-11-2008, 14:28
A czy padnięte łożysko może powodować drżenie nadwozia podczas gwałtownego przyspieszania i tak w okolicach 80-100km/h ?
PozdR

BS
12-11-2008, 14:30
A czy padnięte łożysko może powodować drżenie nadwozia podczas gwałtownego przyspieszania i tak w okolicach 80-100km/h ?
PozdR

tak.... ale równie dobrze może to być padnięta półoś albo przeguby przy takich objawach... podnieść koło i wyczuć luzy ew rozpędził koło na lewarku i wyłączyć silnik-tutaj KONIECZNE podparcie auta na podpórkach warsztatowych i zdjęcie dekli żeby główki nie obcięło...

mpendzik
12-11-2008, 14:31
No to trzeba się szarpnąć na jakieś porządne łożysko....
Pozdrawiam i dziękuję - jeszcze poruszam trochę kołem dla pewności...

Lewar
12-11-2008, 17:51
Przed wzieciem sie za lozyska sprawdz koniecznie opony. Zamien osiami, stronami, w ogole wymien na inne i dopiero wtedy bierz sie za lozyska.

BS
12-11-2008, 18:33
dlatego właśnie ma sprawdzić wszystko na podniesionym kole...

mpendzik
13-11-2008, 08:27
Opony sprawdzane były - zresztą wcześniej na zimówkach też drżał...
Mechanik mówi że półosie nie mają luzów - wcześniej też wymieniane były sprężyny, sworzeń z lewej strony, po obu stronach łożyska i te gumy nad amortyzatorami... no i łączniki oraz te gumowe elementy :-)
Nie ma się do czego przyczepić a jednak coś jest nie tak....
Musze iść do innych speców, bo wydaje mi się że to jednak będzie półoś...
PozDr.