PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] głośna praca silnika



Lysy
13-11-2008, 07:44
Witam Kolegów,
wczoraj przewiozłem się Vectrą C kolegi. Autko chodzi naprawdę cichutko. Prawie nie słychać pracy silnika a wsiadłem do swojego MKIII 2.0 TDCi i strasznie głośno. Nie tylko na wolnych obrotach ale i jak przyspieszam to tez jest głosniej. W tej wectrze miał bardziej wytłumiony ten dźwięk.
Druga sprawa zawieszenie tez jest jakies bardzo wyklepane. Niby na przegladzie wszystkie amorki, gumy wyszły dobrze a jednak czuje się kazdą dziurę w jezdni. Nie jest to taki tępy wygłuszony dźwięk ale tak jak by zawieszenie było zroregulowany. Wszystko się trzęsie. Co posprawdzać i pod jakim kątem ?

:wall: :niewiem: :bigok: :pad: :wow: :pop: :car:

Swistak
13-11-2008, 13:18
a kolega to jaki ma przebieg w swoim TDCi? Kombi czy sedan/hatchback? Vectra z jakim silnikiem i jakiej budzie?

BS
13-11-2008, 13:20
no na początek czego się dziwisz jak masz czipnięty silnik-będzie głośniej często pracować po takiej operacji... vectra też w dieslu?

Lysy
13-11-2008, 13:24
Vectra w sedanie 2.0 DTi czy jakoś tak 101 KM, mój w sedanie 174 tyś przebiegu. Domyslam się że po chipowaniu inaczej pracuje ale jest zupełnie inny dźwięk. tamten jaest taki wytłumiony. Mozliwe że to przez duzo mniejsza moc bo ma 101 KM
:wall:

BS
13-11-2008, 13:26
tam masz zupełnie inny silnik... no i nie wiem czy tam common rail jest-generalnie auta na common railu pracują deczko inaczej niż klasyczne diesle...

niedzwiedz
13-11-2008, 13:33
nie wiem czy tam common rail jest

DTi to nie common rail tylko zwykly bezposredni. Z CR to CDTI.
Moze jakby miat TDDi to bys minejsza roznice slyszal??

Swistak
14-11-2008, 19:16
Jak ma 2.0 16V i 101KM to na 100% ma DTI a to zwykły silnik z wtryskiem bezpośrednim jak kolega wyżej napisał. Głos silnika zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz to nie tylko sam rodzaj wtrysku - dochodzi wygłuszenie komory silnika, wygłuszenie samego wnętrza, konstrukcja samego układu wydechowego itd., silnik w oplu jest na pasku, a TDCi masz na łańcuchu. Powiedziałbym raczej, że Twoje spostrzeżenia to wrażenia subiektywne bo są tacy co słuchają dźwięku TDCi zamiast Bethovena :D

Swistak
14-11-2008, 19:17
Bo chyba że ma 1.9 CDTI 100KM ale to już po 2005r. to inna bajka.

mateusz2005
15-11-2008, 20:40
głośnosc TDCI to była pierwsza wada jaka dostrzegłem odrazu po kupieniu Mondeo ale wsumie wiedzialem na co sie decyduje.
Wczesniej mialem kupic vectre gts 2.2 DTI i powiem ze silnik mimo ze stary to przyjemniejszy w pracy i ogolnie bardzo dobry diesel