PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Falowanie obrotów podczas jazdy



kiper7
14-11-2008, 14:36
Witam!
Mam problem. Po odebraniu auta z warsztatu i wymianie kpl. sprzęgła podczas jazdy w momencie przyspieszania skaczą obroty przy ok. 2000rpm i auto delikatnie podszarpuje.
Czy to może być wina źle odpowietrzonego sprzęgła, czy raczej znowu coś innego nawaliło?

Na jałowym biegu wszystko OK.

Proszę o pomoc, bo fundusze na naprawy mi się już skończyły :niewiem:

kiper7
16-11-2008, 21:58
A może to wina przepustnicy?

piotrekbb
16-11-2008, 22:05
Przed wymiana było dobrze? Bo problem 2000obrotów ma chyba każdy posiadacz TDDI .

Ry2y
16-11-2008, 22:06
Kolega nie ma przepustnicy. Ja bym sprawdzil wszystkie gumowe rury miedzy turbina a silnikiem.

kiper7
17-11-2008, 00:06
Rury w porządku chyba.
Bo jak podniosę maskę i stanę przy aucie to nie słychać uciekającego powietrza przy przegazowaniu. A co do przepustnicy to co to za wtyczka idzie do rury z powietrzem pod autem przy zderzaku? widać ją jak się odkręci osłone od spodu. Ja szukałem jeszcze innych wtyczek i złączek bo może przy ściąganiu skrzyni coś rozłączyli i nie wpieli spowrotem, bo Angole tak lubią.

A przed wymianą było OK, silnik płynnie przyspieszał i wchodził na obroty.
Zaczęło się to ostatniego dnia starego sprzęgła, jak już całkiem dało ciała...

Swistak
17-11-2008, 16:47
jak już to powiedziałbym, że rurki z podciśnieniem pomylili. A czujnik na rurze co go widzisz po ściągnięciu osłony to czujnik ciśnienia doładowania.

kiper7
22-11-2008, 14:30
Osłuchałem jeszcze raz i czy może być przyczyną szarpania i wariacji obrotów nieszczelność między turbawką a filtrem powietrza?

Aha i czy to normalne, że jak odkręcę korek oleju na pracującym silniku to dmucha jasnym dymem? W benz. to jest źle, a jak sprawa ma się w dieslu?
Dodam, że to mój 1wszy klekot.

Swistak
23-11-2008, 22:46
ta nieszczelność to przecież ominięcie przepływomierza - przepływomierz wtedy podaje nieprawdziwe dane do ECU silnika. ściągnij wtyczkę z przepływki i przejedź się kawałek - jeśli szarpanie ustąpi to masz odpowiedź.

kiper7
24-11-2008, 02:59
ta nieszczelność to przecież ominięcie przepływomierza - przepływomierz wtedy podaje nieprawdziwe dane do ECU silnika. ściągnij wtyczkę z przepływki i przejedź się kawałek - jeśli szarpanie ustąpi to masz odpowiedź.

A która to wtyczka?
Bo przy filtrze nie zauważyłem.

Swistak
24-11-2008, 12:09
na przewodzie do filtra do turbiny powinieneś mieć przepływkę chyba, że masz wersję z turbiną o stałej geometrii łopatek.