PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] kola prosto kierownica krzywo???



patria
16-11-2008, 14:01
Witam!


Mam pytanie odnosnie ukladu kierowniczego....gdy kola sa wyprostowane to kierownica (tam gdzie klakson ,poducha) jest przekrzywiona w lewa strone.
A powinna byc rowniez na wprost.
Gdy daje kierownice prosto to kola sa lekko skrecone w prawo.

Co to moze byc i ile waszym zdaniem naprawa moze kosztowac?
Pozdrawiam.

MacKo
16-11-2008, 14:10
1. jak ze zbierznością ??
2. czy kierownica czasem nie była demontowana ??
3. czy auto nie maiło dzwonka ??

Misiek_WR
16-11-2008, 14:10
Kolego ja miałem zamienione drążki kierwonicze lewy był na miejscu prawego a prawy na miejscu lewego, pow przełożeniu też mam minimalnie ale prawie nie zauważalnie kierownice nie równo jak kola mam proste. Wydaje mi się że najłatwiej będzie ustawić koła na prosto i kiere przekręcić tzn odkręcić i założyć ją równo ja jeszcze tego nie robiłem.Ale moj kumple miał podobny problem w BMW ale wynią była maglownica:)

Andrzej10
16-11-2008, 15:01
Kolego ja miałem zamienione drążki kierwonicze lewy był na miejscu prawego a prawy na miejscu lewego,

Nie da się ponieważ drążki są uniwersalne i nie mają dedykowanej strony montażu. Chyba chodziło o końcówki drążków.



Wydaje mi się że najłatwiej będzie ustawić koła na prosto i kiere przekręcić tzn odkręcić i założyć ją równo ja jeszcze tego nie robiłem.Ale moj kumple miał podobny problem w BMW ale wynią była maglownica:)

Zanim napiszesz o przesuwaniu kiery w Mondeo najpierw się dowiec jak jest ona montowana. W BMW jest wieloklin a w fordzie 6 kąt. więc przesunięcie kiery w inne położenie następuje o 60 stopni.

Jedynym najprostszym rozwiązaniem jest pojechać do dobrej firmy niech ustawią zbieżność na zablokowanej kierze. Pozdrawiam

Misiek_WR
16-11-2008, 15:36
No dokładnie kolego choci o końcówki drążkó, dzięki za poprawę:)

patria
16-11-2008, 15:43
autko nie jest moje chodzi o golfa3 mojej dziewczyny Dostala autko i byla do wymiany uszczelka pod glowica i po tym zaobserwowalismy ze skret kier. jest nie tak.

Mozna tak jezdzic jesli np jej to nie przeszkadza?

Misiek_WR
16-11-2008, 15:57
Sluchaj to tylko wydaje mi się że kierowniaca jest przestawionaale zajrzeć do przedniego zawieszenia nie zaszkodzi:)

Andrzej10
16-11-2008, 17:46
Sluchaj to tylko wydaje mi się że kierowniaca jest przestawionaale zajrzeć do przedniego zawieszenia nie zaszkodzi:)

Obejrzeć zawiechę i jak oki to zbieżność i będzie gites. Pozdrawiam

MICZ
16-11-2008, 19:11
ewentualnie w golfie 3 powinien być wieloklin toteż kierownicę po odkręceniu da się ustawić na prosto

Pablox2000
17-11-2008, 14:19
Ja wyjechałem z ustawiania zbieżności metodą komputerową i mam to samo :) Nie przeszkadza mi to w niczym i już miałem zawracać, ale tak było od początku (od zakupu ;) ), więc mi sie nie chciało :)
Pozdrawiam

lethal2
18-11-2008, 22:14
Po zakupie auta miałem to samo (kiera lekko przekręcona w lewo). Po wymianie maglownicy pojechałem na zbieżność, zablokowali kierownicę, ustawil koła prościutko, wyjechałem po całej operacji na drogę i stan był identyczny jak przed robieniem zbieżności. Ale w normalnej jeździe to w niczym nie przeszkadza. :)

CzarekJ
18-11-2008, 22:35
Ja wyjechałem z ustawiania zbieżności metodą komputerową i mam to samo :) Nie przeszkadza mi to w niczym i już miałem zawracać, ale tak było od początku (od zakupu ;) ), więc mi sie nie chciało :)
Pozdrawiam
Zmień diagnostę bo spartolił robotę.
Nawet po wymianie końcówek czy czegokolwiek w układzie kierowniczym kierownica ma być na swoim miejscu....nie ma innej opcji.
Można zrobić drobną korektę (w zakresie do ok 10st) pokrecając końcówkawi drązków (jeden skracać .... drugi-wydłużać) o tyle samo obrotów.jeżeli to nie pomaga - potrzebne przełożenie kierownicy.
Ale i tak z tym trzeba ostrożnie.
Najpierw należy sprawdzić (najlepiej z uniesionymi kołami) ile obrotów jest od oporu do oporu i ustawić kierownicę w połowie.
Jezeli skręcenie kierownicy jest w tej 10 stopniowej róznicy mozna pokombinować z końcówkami....jezeli większe - lepiej przełozyć.
Nie wiem jaka była dokładna historia danego auta więc tez trudno cos dokładnie poradzić bo mozliwe jest też ze przez takie samodzielne kręcenie mozemy doprowadzić do róznic w średnicach skretu (lewo-prawo)
Wiec najlepiej jednak udać sie do diagnosty (ale z jajami - nie takiego j/w) i niech dokładnie sprawdzi kąty skrętu kół i kompletną geometrię.
I ustawi jak powinno być... :bigok:

cezary
28-11-2008, 20:47
czarekJ ma racje ja tak miałem i pojechałem na kat kół zablokowali mi kirownice i ustawili i od tamtej pory jest super

janko
01-01-2009, 23:24
Ja wtrące też coś ze swoich doświadczeń: jest różnica jak się ustawia zbieżnośc przy pracujacym silniku i wylaczonym.

CzarekJ
02-01-2009, 11:56
Ja wtrące też coś ze swoich doświadczeń: jest różnica jak się ustawia zbieżnośc przy pracujacym silniku i wylaczonym.
A to ciekawe...teoretycznie to niemożliwe i nie powinno mieć wpływu.
Ale jeżeli są jakieś luzy- kto wie??

minoryt
02-01-2009, 16:52
Ja tez czekałem długo z ustawieniem zbieznosci.Aż troche zjechałem oponki.Znalazłem jednak prawdziwego fachowca 100zet i autko jeździ duzo lepiej ,a i oponki letnie przestały buczeć powyzej 110.
Polecam robienie zbieżnosci najpierw.A nie przestawianie kiery,matko co za pomysły)

antos
03-01-2009, 19:19
Witam,u mnie natomiast były wymieniane tuleje wahaczy i po ustawieniu zbieżności oczywiście także kierownica ma delikatny skręt ale za to jak teraz pięknie się prowadzi i to tylko kwestia przyzwyczajenia ;) pozdrawiam :fan:

MiG
04-01-2009, 19:49
Witam!


Mam pytanie odnosnie ukladu kierowniczego....gdy kola sa wyprostowane to kierownica (tam gdzie klakson ,poducha) jest przekrzywiona w lewa strone.
A powinna byc rowniez na wprost.
Gdy daje kierownice prosto to kola sa lekko skrecone w prawo.

Co to moze byc i ile waszym zdaniem naprawa moze kosztowac?
Pozdrawiam.

Prawdopodobnie była zdejmowana kierownica albo ustawiana zbieżność, a osoba która ją ustawiała nie spojrzała jak jest ustawiona kierownica.
Jeśli jest poduszka a Ty nie zdejmowałeś nigdy kierownicy to na Twoim miejscu nie ryzykował bym zabawy z kierownicą. Prościej pojechać na regulację/ustawienie zbieżności (najlepiej komputerowo) i dostaniesz przy okazji wydruk wszystkich kątów.
Mogę polecić stację diagnostyczną przy Handlowej w Rzeszowie, jeśli dobrze pamiętam to zapłaciłem tam 100zł za ustawienie zbieżności obu kół przednich i lewego tylnego, no i kierownicę mam prosto . :)