PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Pomoc na szybko - niedogrzany silnik TDCI



Glovash
17-11-2008, 17:41
Witam
Ojciec ma Mondeo Mk III 2.0 TDCI 115 KM
od pewnego czasu ma problemy z temperaturą silnika. nagrzewa się on do ok 50 st. i nic więcej ... ogólnie auto nie grzeje (Ciepłego powietrza do kabiny). To nie wina krótkich odcinków, bo były 3 trasy ( ok 1000 km ) łącznie i dalej nic... średnie spalanie przy spokojnej jeździe ok 8 l ... wcześniej po mieście wychodziło 7,5 ...
Termostat w piątek został wymieniony i jak wszystko było rozebrane to podobno było OK i grzał przez chwile
jak mechanicy poskładali itp. to znów to samo...
podobnież możliwe jest że to coś z "Przednią wiązką elektryczną" nie do końca OK ... ale w serwisie ok 3000 zł zawołali za to ...
Czy faktycznie to Ta wiązka ?? jeśli tak to gdzie ją można kupić za rozsądne pieniądze i czy pasuje od Anglika...??

Jeśli nie to co można jeszcze sprawdzić? co to może być ? miał ktoś jakieś podobne problemy??


przepraszam, że zakładam nowy temat, ale ostatnio mam bardzo mało czasu i nie jestem w stanie przeszukać forum, a info mi są jak najszybciej potrzebne.

pozdrawiam i proszę o pomoc

tato
17-11-2008, 19:49
Termostat - który?
Moja 115-ka pali w trasie przynajmiej 7,5 litra ( w mieście wolę nie sprawdzać) i wskazówka temperatury stoi pionowo.

Wiązka elektryczna 8O ??????, Jakieś nietypowe zachowanie wentylatora, dziwne skoki wskazówki temperatury ?????, bo jeżeli nie to może antena na dachu :zakrecony: - koniec żartów.
Silnik jest niedogrzany i to pokazują przyrządy a ty czujesz po nargrzewnicy - TAK?

Bajek
17-11-2008, 20:16
Moja 115-ka pali w trasie przynajmiej 7,5 litra
To ty chyba jeździsz tym jak benzyna - 3.5 - 5 tyś obrotów


Glovash podjedź na komputer niech sprawdzą jak z temperaturą silnika, czy nie ma żadnych błędów.
Pytanie dobre który termostat mały od oleju? Czy duży?

tato
17-11-2008, 20:41
W trasie było tak nie mniej niż 120 tak sporadycznie do złoty piećdziesiąt ( na tyle pozwala ta trasa), zabij obrotów nie pamiętam.
Też takie spalanie uznałem za ciut duże.

No ale do tematu. Jakie wiązki elektryczne - skoro silnik niedogrzany. Swoja droga jak mogło dobrze działać, a potem dopiero złożyli :wall: i przestało :down: ??? Dwa razy w życiu wymieniałem termostat i uważam że to jest trudne aby działało poprawnie przed złożeniem
Myślę że niedługo się dowiemy jak to było . . . . . . .

Glovash
17-11-2008, 21:59
silnik się nie nagrzewa pow 50 st. i dzięki temu w aucie też jest zimno, bo nie puszcza ciepłego powietrza ..
na komputerze podobno nie sczytają błędów które powiedzą co to dokładnie, bo to niby niemożliwe ( dot. instalacji elektrycznej ...) niby nic nie pokazuje i wszystko jest OK a nie jest...


tato:
Przy prędkości 70-100 pali Ci 8 ??

Bajek
17-11-2008, 22:23
Mogą sprawdzić jaka jest temp silnika, czy wzrasta, czy się szybko zatrzymuje, czy faluje.



Przy prędkości 70-100 pali Ci 8 ??
Napisał, że nie schodził poniżej 120:

W trasie było tak nie mniej niż 120 tak sporadycznie do złoty piećdziesiąt

ale moim zdaniem coś ma nie tak z autem, chyba że jeździł 0-150. Mi na trasie, rzadko przekracza 6.8 a nie mam złych czasów :)

piotrekbb
17-11-2008, 22:24
Ja byłem zapytac o wymiane małego termostatu i w serwisie powiedzieli ,że taki objaw może byc przez kończącą sie pompe wody.

Swistak
17-11-2008, 22:59
- ciekawy przypadek, że nie grzeje Ci w kabinie - to przecież mały obieg i bez zaworu na przewodzie do nagrzewnicy - czy ktoś raczył sprawdzić przewody (od spodu) idące do i od nagrzewnicy (zatkana?).
- uszkodzony mały termostat? bo jadąc 120km/h to przy uwalonym głównym Ci się zagrzeje, a mały popsuty narobi dużo zamętu w obiegu płynu,
- pompa wody albo pada albo nie - nawet jeśli to wywindowałoby Ci temperaturę na wskaźniku pod czerwone pole (u siebie jeszcze nie widziałem takiej sytuacji), a przecież na tablicę idzie sygnał z czujnika temperatury głowicy bo czujnika temperatury płynu po prostu w TDCI/TDDI nie ma,
- sprawdź po dłuższej jeździe organoleptycznie przewody idące do chłodnicy i przewody w okolicach głównego termostatu.
- uwalony czujnik temperatury głowicy (od niego idzie sygnał na wskaźnik) to raczej mało prawdopodobna przypadłość.
Sprawdź i daj znać.

Glovash
18-11-2008, 20:22
jutro ojciec jedzie do serwisu , żeby ocenili co to może być...

Swistak
19-11-2008, 00:46
i jak poszła wizyta w ASO? ciekaw jestem co tym razem panowie z ASO wymyślili za teorię?

Glovash
19-11-2008, 17:14
nic więcej nie wiadomo więcej... samo różdżkarze i odsyłacze... "może by Pan do kolegi na komputer podjechał" , " a może to panel od climatronica " " może taki załatwimy" etc
Czyli nic mądrego nie powiedzieli ani co to ani od czego ... Znaleźć porządnego mechanika co w miarę się orientuje to na prawdę problem... sami "zmieniacze" ..

Bajek
19-11-2008, 18:16
Zrób sam test:
Zaciśnij rurki przy termostatach tak, żeby zablokować przepływa płynu. Przejedź się i sprawdź czy jest ciepło czy nie.
Jak jest termostaty, jak nie to trza szukać dalej

Swistak
20-11-2008, 09:59
no i wszystko :) krótka i treściwa porada - zrób ja kolega Bajek Ci sugeruje i sam dojdziesz co jest nie tak, bo szkoda $ na znachorów.

tato
20-11-2008, 18:51
Mogą sprawdzić jaka jest temp silnika, czy wzrasta, czy się szybko zatrzymuje, czy faluje.



Przy prędkości 70-100 pali Ci 8 ??
Napisał, że nie schodził poniżej 120:

W trasie było tak nie mniej niż 120 tak sporadycznie do złoty piećdziesiąt

ale moim zdaniem coś ma nie tak z autem, chyba że jeździł 0-150. Mi na trasie, rzadko przekracza 6.8 a nie mam złych czasów :)

No i mam kłopot kolejna trasa za dopiero za kilka dni, a mnie kusi aby sprawdzić już teraz.
Czy to prawda o czym piszesz? - tankuję zawsze w tym samym dystrybutorze na ORLEN-ie, trasa przynajmiej 350 km ( skoro wynik ma być miarodajny) jadę trochę szybciej niż inni, ale nie jestem wariatem i na żadną brawurę nie mam miejsca ( zazwyczaj rodzina na pokładzie :serce: ), a jednak to spalanie. :niewiem:

Glovash
21-11-2008, 16:51
Termostat jest zmieniony od zeszłego tygodnia ... i nic..

Swistak
23-11-2008, 22:53
mały termostat czy główny?

Glovash
01-12-2008, 18:13
Silniczek elektryczny nagrzewnicy ..
naprawa wyniosła całe 50 zł u wielskiego mechanika..
a w serwisie chcieli climatronic wymieniać... wiązki na 3,5 tys...

Swistak
02-12-2008, 10:25
ale moment moment - temat był, że nie nagrzewał się silnik. teraz jest o silniczku nagrzewnicy. więc co w końcu? :)

Bajek
02-12-2008, 10:44
Widać to było rozwiązaniem jego zimnego silnika. Ot co.

tompiorko
02-12-2008, 23:14
maly silniczek sprawca arktycznego zimna w srodku ???

Swistak
03-12-2008, 01:28
ale uwalony silnik nagrzewnicy tym bardziej nie wpływałby na niedogrzanie silnika - cosik to nie tak wszystko.