PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem na gazie



majki1982
20-11-2008, 17:53
Witam,
Posiadam Mondka 93r 1,6 z instalacją gazową.Była ona zakładana ok 5 lat temu i dotychczas nie było z nią problemów. Ostatnio mam z nia problem. Silnik odpalany jest na benzynie i po rozgrzaniu przełącza się na gaz jednak ostatnio podczas przełącania się na gaz silnik porafi zgasnąć a jak uda się jakoś przełączyć na gaz to gaśnie przy np zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia przy podjeżdżaniu do skrzyżowania. Do tego silnik strasznie muli naa gazie. Dodam,że wymieniałem niedawno filtry fazy lotniej i cieklej, świece i kable również są nowe. Posiadam instalację gazową Zavoli (sekwencja). Wie może ktoś co to może być?

LaBobas
20-11-2008, 18:50
Ile przejezdziles kilosow na instalce?.Przyczyna problemow moze byc parownik.A kiedy regulowales instalke,wraz z wymiana filtrow?

majki1982
20-11-2008, 21:43
Przejechałem na niej już ponad 100.000 km i to praktycznie bez awaryjnie. Nie regulowałem po wymiane filtrów instalki.Umówiłem się na regulację w poniedzialek....moze to pomoże. A są jeszcze jakieś symptomy padniętego parownika?Bo ja może jakiegoś objawu nie wymieniłem uznając go za mało istotny ;) Dzięki wielkie za odpowiedz

piktelek
26-11-2008, 23:40
sprawdz listwe wtryskowa bo jak muli to tez moze byc w tym problem.U Mnie jak mulił to padła listwa wtryskowa

Ufo
27-11-2008, 19:34
albo parownik do regeneracji

money
30-11-2008, 11:43
wymień parownik (niech najpierw gaziarz Ci sprawdzi ciśnienie na reduktorze) zapłacisz jakieś 200zł i problem z głowy :)

sosnowicz
07-12-2008, 18:49
Dla mnie również podejrzenia padają na parownik. Miałem kiedys podobne objawy - tu zaznaczam, że chodziło o instalację II generacji - też po przełączeniu na gaz silnik gasł. Po wymianie parownika wszystko wróciło do normy. Wytłumaczono mi wtedy, że w parowniku jest gumowa membrana, która powinna być elastyczna. Wraz ze zużyciem membrana po prostu twardnieje (nie jest tak elastyczna) i nie puszcza gazu

kamilgrzy
08-12-2008, 20:55
Witam na 99% parownik czeka cię wymiana membran i czyszczenie parownika z syfu a po 100.000km jest co czyścić koszt membran ok 70zł + 2h twojej pracy a sprawa nie jest trudna lub wymiana na nowy

bialy
20-01-2009, 02:25
Przede wszystkim tak jak koledzy mówili trzeba sprawdzić parownik.
Jeżeli zaczęło ci się to dziać po wymianie filtrów to stawiałbym na to że poprostu zmieniło ci się ciśnienie podawanego gazu. Najprościej mozna to sprawdzić podpinając interfejs i w programie do instalacji to pokazuje.
100.000km to trochę dużo ale nie koniecznie musiał paść ten parownik, zobacz najpierw ciśnienie które daje parownik.

mark6212
20-01-2009, 12:06
Moim zdaniem po wymianie filtrów trzeba regulacji a potem jak się nie poprawi sprawdzi parownik, co do przebiegu na jednej instalce miałem przebieg 140 tyś i bez problemu, sprzedałem to auto i koles dalej śmigał. Najważniejsze to przeglądy na czas i w dobrym warsztacie. Pozdrowienia kolego !!!