PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Ciężko odpala, szarpie, niskie obroty



Bryckas
21-11-2008, 14:26
Witam,
problem wygląda następująco:
Przy odpalaniu na zimnym silniku trzeba kręcić ok. 5sec. silnik zaczyna "łapać" i po chwili odpala.przez chwilę pracuje nierówno, tak ok.3-4sec. po czym zaczyna pracować normalnie. Tyle tylko, że wolne obroty to ok. 850-900 i dopiero po chwili zaczynają rosnąć do poziomu ok. 1100 i są takie przez kilka minut jazdy, potem znów wracają do normalnego poziomu.

Pytania:
dlaczego ciężko odpala- dodam, że tylko na zimnym- (świece, filtr sprawdzone)?
dlaczego silnik po odpaleniu nie ma od razu wyższych obrotów tzw. ssania, i wydaje mi się, że kąt wtrysku też powinien się od razu przesunąć, a nie po chwili?

Generalnie wygląda to tak, że "silnik gdy jest zimny nie zdaje sobie z tego sprawy i zachowuje się jakby był ciepły", dopiero po chwili włącza się ssanie i praca silnika staje się twardsza.

Kolejna sprawa to jaśli już się rozgrzeje to stojąc np. na światłach silnik na wolnych obrotach zaczyna przerywać. Co to może być?

Przepraszam za trochę chaotyczny opis.

Proszę o Wasze sugestie

Pozdrawiam

marcin_s18
21-11-2008, 16:52
Nie pisz wielkimi literami.

Stacho22
21-11-2008, 19:40
To ,że nie trzyma po zapaleniu 1000 ,kończy się przyspieszacz woskowy,na przerywanie stawiam na powietrze w paliwie

Thot
21-11-2008, 21:07
Witam, miałem ten sam objaw przy rozgrzanym silniku (przerywanie na wolnych obotach), po wymianie termostatu ten problem zniknął ( nie wiem czy miało to wpływ ale już nie ma problemu)

rustin
21-11-2008, 23:44
u mnie byl opozniony zaplon

zychoo
22-11-2008, 10:13
ale jak to - zapłon się sam przestawił?? ja mam takie same objawy i już nie wiem co z tym robić, może to faktycznie ten zapłon jest przestawiony, tylko sie zastanawiam jak mogło do tego dojść że się przestawił?? Czy z tym szarpaniem na obrotach zaraz po odpaleniu i przerywaniu jak sie już rozgrzeje może mieć coś wspólnego przepływomierz powietrza??

Bryckas
22-11-2008, 15:13
Termostat nowy, filtry i oleje nowe. Dzisiaj wywaliłem oryginalne przewody paliwowe, te czarne na szybkozłączkach i pozbyłem się podgrzewacza paliwa.Zamiast tego mam przezroczyste. Zobaczymy co z tego wyjdzie i dam Wam znać.

Bryckas
22-11-2008, 15:17
Co do zapłonu to wyje mi się , że jest za późny, bo silnik bardzo miękko pracuje i jest słabyna wolnych obrotach. |Ciężko jest ruszyć bez gazu. Jedynie zaraz po odpaleniu jak ma przyspieszony zapłon to "ma tą moc diesel'a". Pewny będę dopiero jak sprawdzę mu ustawienie zapłonu.