PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ile tak naprawdę oszczędzamy?



Ufo
21-11-2008, 19:57
Jak wyżej. Ktoś liczył może. Ile faktycznie więcej pali gazu od pb.Ja porównuję tak,że na 100km liczę:
Jeśli po Wrocku pali mi 12 no maks 13 gazu to doliczam do tego litr benzyny (sekwencja, więc rozpałkę liczę) i liczę,że na benzynie wzionołby 10,5-11.Tak myślę przy jakiej relacji cen PB-LPG przestaje się to opłacać przy przebiegach 15tys rocznie.

fxxx
21-11-2008, 23:04
mi pali ponizej 10l gazu (+ benzynka) jak nie klade....co przy obliczeniu pobieznym 7,5 l benzyny( nawet dokladajac liter na pomylke) to i tak nie wychodzi zbyt rozowo.....zwroci sie po dwoch latach, a zamierzam autkiem dluzej pojezdzic...chyba ze beda cyrki wychodzic to sie ktos inny bedzie cieszyl

basil
24-11-2008, 10:50
Mamut to kiedyś ładnie rozpisał
dla silnika takiego jak Ty masz

MAG
24-11-2008, 11:09
Do przebiegu chyba około 20tys km od montazu gazu prowadziłem dziennik wszystkich wydatków na auto - potem przestało mi sie chcieć :jezor:

W każdym razie moje wyliczenia prowadziły do wniosku, ze w moim przypadku po przebiegu około 33-34tys km całkowicie zamortyzuje mi się zakup instalki (kosztowała mnie 5.100zł :helm: )

LaBobas
24-11-2008, 11:14
Juz kiedys pisalem,ale powtorze.Na pb wiekszosc robila mniejsze przebiegi bo jednak benzynka troszke kosztuje.Potem sie okazuje,ze jezdzimy wiecej bo wydajemy tyle samo co na benem,ale wiecej kilometrow przejezdzamy.

mmmk
24-11-2008, 12:41
napewno coraz mniej oplacalne jest jezdzenie na lpg ale ile czasu utrzyma sie taka niska cena pb?? pewnie nikt nie wie. jak instalka jest to na niej jezdze ale jakbym mial zakladac ja teraz to bym pewnie sie wstrzymal