PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Wzmacniacz czy Tuba



rustin
21-11-2008, 23:05
mam w drzwiach 4 blaupunkty dwu drozne cos ponad 100w w tylnej polce dwa pioniery 150w wszystko pod radio soniacza 4x45 i zastanawiam sie czy kupic jakas tube ze wzmacniaczem czy nie ma sensu i sam wzmacniacz pod te glosniki duzo da?

rustin
22-11-2008, 00:02
i jaki tani a dobry wzmacniacz,bo na glosniki wydalem jakies 600zl

Tyberiusz
22-11-2008, 00:54
Powiem tak, mam głośniki Pioneera na półce, grają ładnie pod radiem, ale to nie to, mój wujek miał takie same, tylko dwudrożne również w półce, ale podłączone pod jakiś wzmacniacz i to jak one grały to coś wspaniałego, mają ogromny potencjał i żadna tuba nie potrzebna była tam :metal2:

rustin
24-11-2008, 00:52
czy wzmacniacz takiej firmy jak first czy voice kraft czy jakos tak sa cos warte?

Oktan
24-11-2008, 09:25
czy wzmacniacz takiej firmy jak first czy voice kraft czy jakos tak sa cos warte?

ja bym sobie darował !! lepiej poszukaj jakiegoś Magnata

co do tuby - jest to pomyłka akustyczna i szkoda kasy - lepszym rozwiązaniem jest skrzynia basowa

Baracuda
10-12-2008, 17:35
Witam... może coś pomogę... zależy czego oczekujesz od sprzętu ?? Bo tak jeżeli lubisz słuchać głośno muzyki ale nie musisz mieć konkretnego dudnienia (w postaci bassu) czy wolisz raczej muzyki spokojnej gdzie nie wymagane jest łupnięcie ?? ... ogólnie nie uznaje czegoś takiego jak głośnik w półce bo to w ogóle jest nie potrzebne.

grzesiek78-78
10-12-2008, 18:42
ja mam tube z wzmacniaczem i żadna rewelka

Dodano po 1 min.:

ja mam tube z wzmacniaczem i żadna rewelka chyba ją wywale i zrobie skrzynie

KarolRS
10-12-2008, 19:57
lepiej poszukaj jakiegoś Magnata
badziew troszke, mocny ale duzo zniekształceń, takie low budżetowe dudnienie daje.



ogólnie nie uznaje czegoś takiego jak głośnik w półce bo to w ogóle jest nie potrzebne.
dokładnie, chyba ze w jakims hatcbacku głosnik typu free air i to musi byc półka z mdf zrobiona,

rustin
11-12-2008, 13:31
nie pytalem co kto mysli o glosnikach w polce tylko jaki najtanszy i najlepszy wzmacniacz mozna kupic

domownik
15-12-2008, 10:21
najtanszy i najlepszy wzmacniacz mozna kupic

a po co Tobie dwa wzmacniacze :?:

:latam:

Tyberiusz
15-12-2008, 11:29
najtanszy

http://www.allegro.pl/item505754298_wzmacniacz_2_kanaly_240w_tania_wysyl ka_nowy_1316.html


najlepszy

http://www.audiosklep.pl/audison-hv-venti-p-705.html

:)

Ale kolego zacznij używać znaków interpunkcyjnych ;)

rafek
15-12-2008, 14:29
wicie tuby to audiofilowcy rodem z potworów typu 126p ew FSO1500 dumnie pomykające po wiejskich duktach , nic nie da tak niskiego zejścia jak dobrze obliczona i dopasowana skrzynia do głosnika i wzmachola , oczywiście zawsze głosnikiem w stronę klapy

kobi
18-12-2008, 10:30
hmmm wogule ja to sie dziwie ze te glosniki w połkach wam ladnie graja :jezyk1: to chyba jakias nowa technologia :jezor: A tak na powaznie to nie pchac glosnikow gdzie sie da i jak najwiecej. Dobre glosniki w drzwi i skrzynia (nie tuba) do tego wzmak i gra ja ta lala :)

rustin
19-12-2008, 18:34
chodzilo mi raczej o jeden wzmacniacz nie drogi a dobry do glosnkow jakie mam

Baracuda
03-01-2009, 10:27
hmmm wogule ja to sie dziwie ze te glosniki w połkach wam ladnie graja :jezyk1: to chyba jakias nowa technologia :jezor: A tak na powaznie to nie pchac glosnikow gdzie sie da i jak najwiecej. Dobre glosniki w drzwi i skrzynia (nie tuba) do tego wzmak i gra ja ta lala :)

O i z tym się zgodzę jak najbardziej!! ale i do tych w drzwiach i do tuby polecam aby wzmacniacze miały więcej mocy niż głośniki jak sie z rozumem wszystko ustawi to sie nie spalą a dźwięk będzie można podkręca ile dusza zapragnie a i jakość będzie bardzo dobra...

Tomal
03-01-2009, 15:24
ale i do tych w drzwiach i do tuby polecam aby wzmacniacze miały więcej mocy niż głośniki
Oczywista rzecz. Nie naraża się głośników na pracę pod dużymi zniekształceniami za słabego wzmaka.

Baracuda
04-01-2009, 19:57
ale i do tych w drzwiach i do tuby polecam aby wzmacniacze miały więcej mocy niż głośniki
Oczywista rzecz. Nie naraża się głośników na pracę pod dużymi zniekształceniami za słabego wzmaka.

Uwierz że nie dla wszystkich...

raf1k
05-01-2009, 01:35
hmmm wogule ja to sie dziwie ze te glosniki w połkach wam ladnie graja :jezyk1: to chyba jakias nowa technologia :jezor: A tak na powaznie to nie pchac glosnikow gdzie sie da i jak najwiecej. Dobre glosniki w drzwi i skrzynia (nie tuba) do tego wzmak i gra ja ta lala :)

O i z tym się zgodzę jak najbardziej!! ale i do tych w drzwiach i do tuby polecam aby wzmacniacze miały więcej mocy niż głośniki jak sie z rozumem wszystko ustawi to sie nie spalą a dźwięk będzie można podkręca ile dusza zapragnie a i jakość będzie bardzo dobra...

:pub: brawa :) z racji tego ze pracuje w takim fachu jak naglosnieina to zgodze sie z przedmowcami w 100%, niestety wg wpakowanie glonikow w polke bylo bzdura poniewaz za duzo nie daly... Jesdzisz z przodu a co do za frajda zlyszec glosniejszy dzwik ktory dobiega z tylnej polki, poza tym wlozysz teraz jakas skrzynie ktora bedzie pracowac pod wzmacniaczem, ok bedzie fajnie ale... w zaleznoci teraz od mocy kompletu tylne glosniki mozesz zajechac... Cisnienie jakie bedzie sie wytwarzalo przez SUBa bedzie powodowac ze glosniki w polce nie beda graly swoim basem tylko bede napedzane przez skrzynie czyli moga uledz uszkodzeniu, czyli tak na przyszlosc inwestycja w jakis 4ro kanalowy wzmacniacz system glonikowy z przodu czyli jakis glosnik 16cm i wysokotonowka osobna no w slupkach czy tez trojkatach od lusterek to pod 2 kanaly wzmacniacza a kolejne dwa zmostkowane i podlaczone pod SUBa. To moze teraz krotko o cenach takie jak u mnie w firmie sa np... Mowisz ze wydales 600zl na glosniki do tego zeby miec jakas skrzynke to musisz wydac no 400zl napewno ze wzmacniaczem z niskiej polki plus do tego kable itp wiec te 1200 wyjdzie Cie lacznie zapewne... A taka mala propozycja na przyszlosc moze...Glosniczki MB Quart'a system mozna kupic za 300zl do tego wzmacniacz 4 kanalowy np Audison'a 800zl no i SUB do tego np Hertz ES250 mozna ze skrzynia za jakies 400zl kupic no i kable do tego czyli razem wyjdzie jakies 1700zl... Fakt ze nie jest to malo ale tak naprawde 500zl wiecej niz wydasz a mialbys w pelni markowy sprzet a nie tzw "sklepowy" Na przyszlosc mysle ze warto pomyslec o takim rozwiazaniu nie chce sie przemadrzac ale zeby cos dobrze gralo to musi kosztowac niestety sam sie na takich rzeczach przejechalem. Na Twoim miejscu teraz to bym sprzedal te glosniki z polki kupil wzmacniacz za 300zl jakas dwukanalowka i do tego SUB za jakies tez 300 i zostawil te co sa w drzwiach i cieszyl sie ze basuje z tylu a w drzwiach slychac srednie i wysokie.

kobi
05-01-2009, 09:35
>>raf1k<< no to :pub: jak siedzimy w tym samym :) Ale ja zamiast placic wole wykonac we wlasnym zakresie pewne rzeczy :D

Baracuda
05-01-2009, 19:22
To ja jeszcze doradzę aby wygłuszy drzwi matami nawet tymi najtańszymi :P oraz zastosować dobre dystanse z mdf :P i przy głośnikach które kolega wyżej polecił (MB Quart) może to opiewa o audiofilstwo :D

raf1k
05-01-2009, 19:24
To ja jeszcze doradzę aby wygłuszy drzwi matami nawet tymi najtańszymi :P oraz zastosować dobre dystanse z mdf :P i przy głośnikach które kolega wyżej polecił (MB Quart) może to opiewa o audiofilstwo :D

No wygluszenie to wiadomo podstawa zeby nam nic nie trzeszczalo i lepiej bassowalo :)