PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]ford 6000 cd



swiety
22-11-2008, 11:33
Witam wszystkich i od razu przechodzę do meritum.Aktualnie mam w aucie oryginalne radio forda 5000 cd i zastanawiam się nad zmianą na 6000 cd.Nie chodzi mi o mozliwosć odtwarzania płyt tylko wydaję mi się że sama jakosc dzwięku wychodząca z 6000 cd będzie lepsza(w escorcie miałem własnie takie radyjko i wydaje mi się ze lepiej grało )Czy ktoś mógłby mnie utwierdzić w tym przekonaniu czy to tylko moja fantazja?Aha,nie mam zamiaru zmieniać na zadne inne poza oryginalnym.

Andrzej10
22-11-2008, 11:36
No niestety ale 6000 to bliźniak 5000 tylko zamiast kasety ma CD. Jeśli ma być mocniejsze to 7000 bo ono ma wbudowany wzmacniacz (pierdziawka ale jednak). Z tym że 7000 miewa problem z wyświetlaczem. Pozdrawiam

czankete
23-11-2008, 09:16
...ze dwa tygodnie temu sam miałem taki sam dylemat, więc ja proponuję Ci takie roziązanie link poniżej (na FCP mam nick wujek75):

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=14&t=67062

...mój XCL jest V generacji - sprzęt działa rewelacyjnie, jakość dźwięku super a obsługa to czysta przyjemność, jak chcesz dokładne zdjęcia tego ustrojstwa to po zgraniu z karty aparatu mogę Ci je podesłać lub zamieścić na forum...

...pamiętaj płacisz 350zł za nową rzecz (z możliwościami znacznie przewyższającymi te, które daje ci 6000 lub zwykła zmieniarka) a nie używkę niewiadomego pochodzenia i bez gwarancji - wybór należy do Ciebie....:)

Andrzej10
23-11-2008, 09:58
...ze dwa tygodnie temu sam miałem taki sam dylemat, więc ja proponuję Ci takie roziązanie link poniżej (na FCP mam nick wujek75):

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=14&t=67062

...mój XCL jest V generacji - sprzęt działa rewelacyjnie, jakość dźwięku super a obsługa to czysta przyjemność, jak chcesz dokładne zdjęcia tego ustrojstwa to po zgraniu z karty aparatu mogę Ci je podesłać lub zamieścić na forum...

...pamiętaj płacisz 350zł za nową rzecz (z możliwościami znacznie przewyższającymi te, które daje ci 6000 lub zwykła zmieniarka) a nie używkę niewiadomego pochodzenia i bez gwarancji - wybór należy do Ciebie....

Proponuję dokładnie doczytać 1 post tego tematu. Jest tam dokładnie napisane:


Aha,nie mam zamiaru zmieniać na zadne inne poza oryginalnym.

I moim zdaniem w MkII jest to jedyne słuszne rozwiązanie a jest nim orginał. Do MkI zapewne wsadził bym coś z "markowych" a tutaj tylko orginał. Pozdrawiam

Andrzej10
23-11-2008, 10:02
Dobra conieco nie sprawdziłem najpierw o co biega. Ale i tak Autorowi tematu nie chodzi o CD


Nie chodzi mi o mozliwosć odtwarzania płyt tylko wydaję mi się że sama jakosc dzwięku wychodząca z 6000 cd

Pozdrawiam

czankete
23-11-2008, 11:11
Proponuję dokładnie doczytać 1 post tego tematu. Jest tam dokładnie napisane:

....przeczytałem i zrozumiałem, dodatkowo chciałem zaproponować coś bardziej interesującego od 6000 :)...


Nie chodzi mi o mozliwosć odtwarzania płyt tylko wydaję mi się że sama jakosc dzwięku wychodząca z 6000 cd będzie lepsza(

...tak naprawdę to powyższym stwierdzeniem swiety wcale nie wyklucza chęci korzystania z CD tylko odnosi się do jakości dźwięku - czyż nie jest tak??


I moim zdaniem w MkII jest to jedyne słuszne rozwiązanie a jest nim orginał. Do MkI zapewne wsadził bym coś z "markowych" a tutaj tylko orginał.

...nie żebym był niegrzeczny ale a czy Andrzej10 wie czym jest XCL? Bo z tego czego ja dowiedziałem się zarówno z terści załączonego opisu do urządzenia jak i opinii pracownika jednego z przygranicznych serwisów Ford jest to urządzenie specjalnie przeznaczone do fabrycznej instalacji forda. Nie myl tego z jakimś uniwersalnym transmiterem czy przejściówką umożliwiającą podłączenie przenośnej mp3-ki. Co ciekawe oprócz zacofanych "serwisów" w naszym kraju na zachodzie XCL stanowi na codzień alternatywną propozycję dla klienta pomiędzy zakupem zwykłego cd lub tradycyjnej zmieniarki....:)

Andrzej10
23-11-2008, 12:36
...nie żebym był niegrzeczny ale a czy Andrzej10 wie czym jest XCL? Bo z tego czego ja dowiedziałem się zarówno z terści załączonego opisu do urządzenia jak i opinii pracownika jednego z przygranicznych serwisów Ford jest to urządzenie specjalnie przeznaczone do fabrycznej instalacji forda. Nie myl tego z jakimś uniwersalnym transmiterem czy przejściówką umożliwiającą podłączenie przenośnej mp3-ki. Co ciekawe oprócz zacofanych "serwisów" w naszym kraju na zachodzie XCL stanowi na codzień alternatywną propozycję dla klienta pomiędzy zakupem zwykłego cd lub tradycyjnej zmieniarki....

Spoko. Ja poprostu nie sprawdziłem co jest pod linkiem co jest zawarte w moim 2 poście. Wiem czym jest to ustrojstwo tylko tak jak piszę nie zajrzałem pod link odrazu. Moja wina. Mea culpa. Jak by było 2 wejścia do radyjka zmieniarkowe to zapewne miał bym już to, a nie chcę wyrzucać zmieniarki. Pozdrawiam

swiety
23-11-2008, 13:43
Spokojnie panowie,nie ma co sie denerwować.Dziękuję za wyleczenie mnie z mojej fantazji jakoby 6000cd grało lepiej niz 5000 cd.Szkoda tylko że moje zapytanie złożyłem o jakieś 3 dni za póżno,ponieważ wczoraj ktoś mi niestety sprezentował taki odtwarzacz bez mojej zgody(żona)i mamy teraz ciche dni,hehehe.Gra bardzo podobnie jednak po włożeniu płyty ładuje niemiłosiernie.W każdym razie muszę kogoś na niego znależc bo po co mi dwa.....Jeszcze raz dzięki.

Andrzej10
23-11-2008, 14:23
Oj zostaw sobie CD bo fakt na CD lepiej gra niż na radyjku. A 5000 opchniesz zawsze fakt nie najlepsza cena ale zawsze. Pozdrawiam

P.S. a jakie to 5000 jest z gałką czy przyciski?

swiety
23-11-2008, 15:13
Kaseciak jest na przyciski a cd z gałką ,wygląda jak nowe.

czankete
23-11-2008, 17:38
Spokojnie panowie,nie ma co sie denerwować

...ja się wcale nie denerwuję i myślę, że Andrzej10 również :) ....

- a skoro już wdaliśmy się w dyskusję na temat jakości dźwięku w modelach 5000 i 6000 to może wiecie coś na ten temat:

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=14&t=68406

....chyba nie wyrzucą mnie z tego forum za to, że podaję linki na FCP - poprostu nie chcę zakładać już osobnego wątku....???

Andrzej10
23-11-2008, 17:45
Spokojnie panowie,nie ma co sie denerwować

...ja się wcale nie denerwuję i myślę, że Andrzej10 również :) ....

- a skoro już wdaliśmy się w dyskusję na temat jakości dźwięku w modelach 5000 i 6000 to może wiecie coś na ten temat:

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=14&t=68406

....chyba nie wyrzucą mnie z tego forum za to, że podaję linki na FCP - poprostu nie chcę zakładać już osobnego wątku....???

Jasne że nie.

Co do tego tematu to szczeże mówiąc jeszcze nie widziałem takiego radyjka na oczy nie mówiąc już o tym że go nie słyszałem. Jakość dxięku może mieć związek z tym że wyłapuje lepsze/ dokładniej fale radjowe. Pozdrawiam

czankete
23-11-2008, 17:55
Co do tego tematu to szczeże mówiąc jeszcze nie widziałem takiego radyjka na oczy

....są na allegro, co prawda nie w takiej ilości jak "zwykłe" nie mniej jednak nie ma problemu z ich zakupem...:)