PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Pytanie o łącze szyny świec żarowych...



Art
24-11-2008, 20:25
Witam wszystkich!!!

Moje pytanie dotyczy złącza szyny świec żarowych w dieselku MK II ( to przykręcone do termostatu.

Czy jest ona dostępnie poza ASO?? Jakie mogą być tego ceny?

Podczas odpalania śmierdzi palonym plastikiem własnie z niego, czym może być to spowodowane?? Sprawdzałem jak długo podawane jest napięcie na świece i przez jakieś 7 sekund przed odpaleniem i kolejne pare sekund po odpaleniu. Czy jest to prawidłowe??

Pozdro Art

sosnowicz
24-11-2008, 20:28
Może nie ma styku (zaśniedziałe) i się grzeje z powodu dużego oporu elektrycznego? Na początek przeczyścić połączenie i solidnie skręcić.....

BS
25-11-2008, 08:22
Czy jest ona dostępnie poza ASO?? Jakie mogą być tego ceny?

nie bawić się w oryginał tylko zrobić zwyczajnie złączkę elektryczną-elektryk samochodowy jak zobaczy to będzie wiedział jaki kabel pociągnąć i jakie złącze dać (bo ważne jest żeby była tam możliwość rozłączenia kabla) -i dodatkowo zmień ten gruby kabel zasilający świece żarowe bo to zapewne on ugnił...



Sprawdzałem jak długo podawane jest napięcie na świece i przez jakieś 7 sekund przed odpaleniem i kolejne pare sekund po odpaleniu. Czy jest to prawidłowe??

Tak jest to prawidłowe.

Art
25-11-2008, 11:12
Dzięki śliczne za odpowiedź.

Chyba nie pozostanie nic innego jak zarobić złączke we własnym zakresie.
Nie uda mi się tego rozebrać bez cięcia kabli :wall:

Pozdrawiam

czankete
28-11-2008, 12:46
Może nie ma styku (zaśniedziałe) i się grzeje z powodu dużego oporu elektrycznego? Na początek przeczyścić połączenie i solidnie skręcić.....

...dokładnie jak wyżej - jest to wina kiepskiego połączenia - przy prawidłowym styku w jego miejscu złącze nie ma prawa się nagrzewać i topić izolacji...


Chyba nie pozostanie nic innego jak zarobić złączke we własnym zakresie.

....proponuję jednak spróbować przywrócić do stanu świetności oryginalne złącze zanim dokonasz przeróbki...

ryszinho
07-06-2009, 20:08
Sorry że tak odgrzewam ale ma może ktos foto jak wyglada to oryginalne złacze?

ryszinho
13-06-2009, 22:31
:up: