PDA

Zobacz pełną wersję : [MK1] poduszka skrzyni biegów czy tarcze - drgania??



kamilgrzy
28-11-2008, 13:32
Witam od pewnego czasu podczas hamowania moje MDO dostaje strasznych wibracji na kierownicy i desce rozdzielczej, dziś podniosłem go do góry obejrzałem dokładnie gdyż sądziłem że to tarcze się zwichrowały, wymieniałem je niedawno na nowe poleciało 3000km i czytając forum postawiłem na tarcze, ale po podniesieniu do góry i rozpędzeniu auta do 100 i hamowaniu dalej trząsł się cały samochód zobaczyłem wtedy że z tylnej poduszki skrzyni biegów już nie wiele zostało. Czy to może być jej wina czy raczej to tarcze, a poduszkę też należało by wymienić ???

Netoper
28-11-2008, 13:44
zobaczyłem wtedy że z tylnej poduszki skrzyni biegów już nie wiele zostało czy to może być jej wina czy raczej to tarcze a poduszkę też należało by wymienić ???
No jak sam piszesz poduszki już nie masz więc zacznij od niej.
Przez uszkodzenie poduchy są wibracje, silnik się buja, biegi potrafią trudniej wchodzić.

Ps stawiaj chociaż przecinki. bo wypowiedź się zlewa i ciężko czytać

kamilgrzy
28-11-2008, 14:32
Więc dodam jeszcze dalsze moje spostrzeżenia. Samochód podniesiony włączona 5bieg,m widać że tarcza dostała bicia góra dół, wyraźnie to czuć kładąc deseczkę na zacisk i tarczę, deseczka unosi się i opada. Wrażenia z jazdy - podczas hamowania ze 100 - lekkie hamowanie małe wibracje, średni nacisk na pedał duuuże wibracje, mocne hamowanie wibracje odczuwalne ale słabsze. hamowanie poniżej 60km/h słabo odczuwalne wibracje.

kamilgrzy
28-11-2008, 14:35
A i podczas hamowania przy jeździe pedał hamulca pulsuje.

Netoper
28-11-2008, 14:54
lekkie hamowanie małe wibracje, średni nacisk na pedał duuuże wibracje, mocne hamowanie wibracje odczuwalne ale słabsze. hamowanie poniżej 60km/h słabo odczuwalne wibracje.

A i podczas hamowania przy jeździe pedał hamulca pulsuje.
To objaw krzywej tarczy.
Przed założeniem flansza "na błysk" była wyczyszczona?
Jakiej firmy tarcze założyłeś?

kamilgrzy
28-11-2008, 15:26
Oczywiście że na błysk + smar miedziany.
Tarcze firmy HUBBER klocki firmy DENCKERMANN

Jeśli to tarcze to czytałem na forum o Mikodach, ponoć są dobre?
Nosił bym się z wymianą na nacinane Mikody + powiedzmy klocki LUCAS GDB1108, co o tym sądzicie?

Netoper
28-11-2008, 15:33
Mikoda się sprawdza, szukajki użyj bo sporo jest tematów "jakie tarcze"

kamilgrzy
11-12-2008, 09:41
Witam wymieniłem poduszkę - raczej nie odczyłem żadnych zmian nawet na precyzję zmiany biegów, ale wymiana tarcz na Mikody nacinane klocki Lucas dały efekt zero drgań mam tylko nadzieję że za 3000km drgania nie powrócą a jeżdżę mało agresywnie wręcz jak Emeryt :)

Netoper
11-12-2008, 09:49
Najważniejsze żeby przez pierwsze ~300km z hamulcami ostrożnie się obchodzić, nie przegrzewać, uważać na kałuże, dać im czas na ułożenie/zahartowanie.

kamilgrzy
11-12-2008, 09:51
Netoper - i tak też robię :metal: