PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]mk3 brak mocy na jedynce pod górkę - sprzęgło?



camilos00
30-11-2008, 16:05
Witam moje mondeo mk3 ma ostatnio dziwne objawy mianowicie kiedy stoje pod górkę i zaczynam ruszać z jedynki to obroty idą w górę silnik pracuje głośniej a samochód ledwo co rusza (prawie stoi w miejscu )czy to wina sprzęgła proszę o pomoc bo niedługo czeka mnie długa droga a nie chce niespodzianek w podróży z góry dzięki

Greddy
30-11-2008, 16:52
prawdopodobnie sprzęgło się usmażyło :(

Netoper
30-11-2008, 17:25
Rasowy objaw końca sprzęgła.
Często i dziwny zapach temu towarzyszy.

camilos00
30-11-2008, 17:36
chłopaki ale nic nie śmierdzi na pozostałych biegach jest wporzo tylko ta jedynka ... i w sumie tylko pod górke na prostej jest ok ale zamielic kołami na asfalcie tez nie daje rady
:down: dodam jeszcze że przy wciskaniu nic nie słychać praca silnika jest taka sama przy ruszaniu z ręcznego na prostej obroty spadają a samochód ciągnie

Netoper
30-11-2008, 18:05
chłopaki ale nic nie śmierdzi na pozostałych biegach jest wporzo tylko ta jedynka
No to druga opcja, ale raczej niemożliwa, zęby wytarło w skrzyni od pierwszego biegu :)

Jeździj na razie aż i inne biegi też będą się ślizgać, albo jak już na płaskim odcinku nie będziesz mógł ruszyć. Jak nie będziesz nadwyrężał sprzęgła to jeszcze pośmigasz, ale ile to nikt Ci nie powie...

camilos00
01-12-2008, 00:06
Dzięki panowie za odpowiedzi pojadę może do warsztatu zobaczę co mi powiedzą :(

camilos00
01-12-2008, 20:08
Byłem dziś u mechanika powiedział że sprzęgło się ślizga i trzeba wymienić także temat można usunąć Pozdro dla wszystkich posiadaczy Forda 3majcie się