PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Oryginalny joystick i nieoryginalne radio + glosniki



XanderXone
05-12-2008, 01:21
No więc od początku
W końcu kupiłem tego Mondka po przejściach :) Straaaaaaasznie zadowolony jestem (bliżej będę sięchwalił, jak znajdę trochę czasu żeby go dopucować i porobić fotki ;))
Moje pytania co do systemu audio są takie - aktualnie mam 6000 CD RDS z oryginalnym pilotem jak ten ze zdjęcia (podchamęciłem zdjęcie z innego wątka :D):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ocj2z6tdjyxqat1f.html
Wszystko ładnie sobie chodzi, ale... marzy mi się wymiana radyjka na cos z MP3 (i USB najlepiej na kabelku od tyłu, żeby wyprowadzić do schowka). Chciałbym jednak, żeby dało się tym radyjkiem sterować z tego pilota (głośność, przełączanie piosenek/zaprogramowanych stacji radiowych, wyszukiwanie stacji). Możecie polecić mi jakiegoś sprawdzonego "grajka" i odpowiedni moduł do niego?? (najchętniej coś z doświadczenia, co jest sprawdzone i na pewno działa ;))
Kolejne pytanie tyczy się głośników - zamiast oryginalnych fordowskich "pierdziawek" do nowego radyjka chciałbym założyć:
- na przód: HELIX Dark Blue 62.1 na dystansach z MDF
- na tył: Blaupunkt GTx 572
Wszystko napędzane byłoby tylko przez radio (nie planuje wzmacniacza).
Kolejne pytanie jest być może bardzo subiektywne, ale... jeśli wymienie radio i głośniki na te powyżej, ale nie będę wytłumiał drzwi to... czy jakość dźwięku będzie chociaż trochę lepsza?? (chodzi przede wszystkim o głębię basu, jednak nie przy wysokich poziomach głośności - lubię słyszeć jak pracuje silnik podczas jazdy ;))
Ostatnie pytanie tyczy się tego radia, które aktualnie posiadam (6000CD RDS) - zauważyłem, że na "alledrogo" dość gęsto wystawione są w okolicach >=300 PLN - czy realne jest sprzedanie radia za powyższą kwotę?? (nie ukrywam, że w takim wypadku poniekąd prawie zwróciłby mi się koszt wszystkich głośników ;))

P.S.
Czy zna ktoś może jakiegoś dobrego "machera" od podłączania tego wszystkiego w Rzeszowie lub niedalekich okolicach, który za stosunkowo niewygórowaną cenę pospinałby mi to wszystko do kupy?? Osobiście chętnie pobawiłbym się sam, ale... ostatnio jakoś w ogóle nie mogę narzekać na nadbiar wolnego czasu ;) (pomijam oczywiście ESSA i MediaMarkt :P)


P.S.2
Znalazłem 2 radia w sumie spełniające ww. wymogi:
- PIONEER DEH-5000UB
- PIONEER DEH-50UB
Miał ktoś z nimi do czynienia?? Czy mi się dobrze wydaje i ten 5000UB ma dotykowe "przyciski" na panelu?? (jeślio tak to chyba jednak odpada :/)

maniek_
05-12-2008, 02:07
Chciałbym jednak, żeby dało się tym radyjkiem sterować z tego pilota
Praktycznie do każdego radia kupisz adapter na allegro za ok 140 zł

HELIX Dark Blue 62.1
Jedne z nielicznych głośników które dają radę bez wzmacniacza :)

jeśli wymienie radio i głośniki na te powyżej, ale nie będę wytłumiał drzwi to... czy jakość dźwięku będzie chociaż trochę lepsza?? (chodzi przede wszystkim o głębię basu
Jeśli nie będziesz wygłuszał drzwi to niestety niczego nie osiągniesz, musisz wygłuszyć aby mieć dobry bas

(6000CD RDS) - zauważyłem, że na "alledrogo" dość gęsto wystawione są w okolicach >=300 PLN - czy realne jest sprzedanie radia za powyższą kwotę??
Ja sprzedałem za 280

XanderXone
05-12-2008, 02:14
jeśli wymienie radio i głośniki na te powyżej, ale nie będę wytłumiał drzwi to... czy jakość dźwięku będzie chociaż trochę lepsza?? (chodzi przede wszystkim o głębię basu
Jeśli nie będziesz wygłuszał drzwi to niestety niczego nie osiągniesz, musisz wygłuszyć aby mieć dobry bas

Może nie do końca dokładnie się wyraziłem. Ujmęto tak - jako samochód firmowy mam Opla Combo z jakims radyjkiem Kenwooda i fabrycznymi głośnikami - zdecydowanie lepiej oddają bas niż te fordowskie - chciałbym uzyskać +/- podobny poziom odwzorowania basu i już na prawdę będę zadowolony :)

maniek_
05-12-2008, 04:33
W Mk III są mocniejsze głośniki więc tam bas staje się już dosyć sympatyczny, ale widzę że Ty posiadasz Mk II - tam głośniki są słabsze. Ja jednak wychodzę z założenia że aby uzyskać bas trzeba jednak wygłuszyć drzwi.