PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Przepływomierz



badger
15-12-2008, 03:35
Mam dość oryginalne pytanie...

Jakie są objawy padniętego przepływomierza w 2,5 V6?

I drugie:

Spotkał się ktoś z jakimś "performance" zamiennikiem przepływki do V-ki? Czy w ST200 jest inna?

norbi333
15-12-2008, 08:34
Od ST200 jest inna

lyssy
15-12-2008, 09:00
A czy ta "inność" polega tylko na obudowie z innego materiału, czy też przepływka ma większe przekroje wewnętrzne?

norbi333
15-12-2008, 09:34
Obudowa i inna kalibracja przepływki.Ale pytaj Straitsa ,on wie dikładnie

lyssy
15-12-2008, 09:52
No że kalibracja inna to się domyślam - jednak ST200 ciągnie ciut więcej powietrza niż zwykła Vka, więc i charakterystyka przepływ-napięcie musi być inna. Zastanawia mnie tylko budowa "wewnętrzna", bo jak się policzy przekroje dolotu w zwykłej V to wychodzi na to, że to przepływka jest/może być wąskim gardłem...

norbi333
15-12-2008, 09:59
No że kalibracja inna to się domyślam - jednak ST200 ciągnie ciut więcej powietrza niż zwykła Vka, więc i charakterystyka przepływ-napięcie musi być inna. Zastanawia mnie tylko budowa "wewnętrzna", bo jak się policzy przekroje dolotu w zwykłej V to wychodzi na to, że to przepływka jest/może być wąskim gardłem...
Może to dlatego v-ki nie trzymają mocy seryjnej

badger
16-12-2008, 01:44
Mhm, no to fajnie, bo udało mi się znaleźć przepływkę do ST200 w niezłej cenie. Tylko chyba może być problem z zamontowaniem do obudowy filtra do zwykłej V-ki, a obudowa od ST200 to towar raczej deficytowy... Orientuje się ktoś z Was jak to wygląda?

Dodano po 1 min.:


No że kalibracja inna to się domyślam - jednak ST200 ciągnie ciut więcej powietrza niż zwykła Vka, więc i charakterystyka przepływ-napięcie musi być inna. Zastanawia mnie tylko budowa "wewnętrzna", bo jak się policzy przekroje dolotu w zwykłej V to wychodzi na to, że to przepływka jest/może być wąskim gardłem...
Z tego co czytałem forum Cougara to wymiana przepływki sporo daje (o ile oczywiście wcześniej zmieniło się kolektor i przepustnicę).

boro
16-12-2008, 08:36
Tylko chyba może być problem z zamontowaniem do obudowy filtra do zwykłej V-ki, a obudowa od ST200 to towar raczej deficytowy...
Mówisz i masz http://moto.allegro.pl/item501526280_obudowa_filtra_filtr_mondeo_2_5_v6_s t200_wawa.html :)

RWalentynowicz
16-12-2008, 09:02
Mam dość oryginalne pytanie...

Jakie są objawy padniętego przepływomierza w 2,5 V6?

I drugie:

Spotkał się ktoś z jakimś "performance" zamiennikiem przepływki do V-ki? Czy w ST200 jest inna?

Przepływka od ST200, która ma większą średnicę wewnętrzną i zrobiona jest z innego materiału. Poza tym widziałem na którejś amerykańskiej stronie moda przepływki do durateca 25. Jak znajdę, to podkleję...

lyssy
16-12-2008, 09:34
Tylko chyba może być problem z zamontowaniem do obudowy filtra do zwykłej V-ki,
Skoro zwykła przepływka pasuje do obudowy od ST200 to i STkowa przepływka podejdzie do normalnej puszki ;)
Rozstaw śrub ten sam, nie powinno być problemów.

Dodano po 3 min.:


widziałem na którejś amerykańskiej stronie moda przepływki do durateca 25
... polegającego na piłowaniu wszystkiego, co "zbędne"? ;) Tu bym był ostrożny. W przepływce istotne jest by zachować stosunek ilości powietrza płynącego przez kominek pomiarowy do ilości powietrza płynącego bokami - jak się za dużo wytnie to może się okazać, że pomiar jest mało precyzyjny... Oczywiście komp się zaadaptuje do takiej "lepszej" przepływki, ale są granice adaptacji - potem zaczynają się problemy :hmm:

RWalentynowicz
16-12-2008, 11:20
widziałem na którejś amerykańskiej stronie moda przepływki do durateca 25
... polegającego na piłowaniu wszystkiego, co "zbędne"? ;) (...)

Otóż nie Marcinie to był brand new performance MAF Sensor przeznaczony jako element bazowy do dalszego mocy podnoszenia, bez upgrade'ów. Źle użyłem słowa mod... :hmm:

badger
17-12-2008, 02:59
Panowie, ma ktoś z Was może nr tej części lub informację, jak odróżnić przepływkę ST200 od zwykłej? Część pochodzi z rozbiórki ST200, ale chce się upewnić, czy przepływka jest na pewno dobra (w końcu poprzedni właściciel mógł podmienić na zwykłą "bo tańsza i pasuje").

lyssy
17-12-2008, 09:08
Przepływka od ST200 jest cała czarna, zrobiona bodaj z tworzywa sztucznego. W zwykłej Vce korpus przepływki jest srebrny - aluminiowy.

PS. UIM? :satan:

norbi333
17-12-2008, 09:35
Jak dobrze opamietam to końcówka numeru jest EA

badger
20-12-2008, 05:18
Wygląda na to, ze mk3 przepływka ma chyba korpus zintegrowany z puszką na filtr, która dodatkowo jest nieco inna. Wymienić ją też będzie trudno, bo ma inaczej zrobiony wlot powietrza niż w mk2.

http://tomasz.warszawa.pl/x/puszka.jpg

Tak czy siak przepływka była na tyle tania, że ją zamówiłem, zobaczę czy uda mi się zamontować albo zrobić z jednej dwie. ;-)

Jeśli nic z tego nie wyjdzie to będzie do wzięcia, jak ktoś jest potencjalnie zainteresowany i ma mk2 to zapraszam na PW, bo szansa, że nie będzie u mnie pasować jest spora.

lyssy
20-12-2008, 20:20
Ech, nie zajarzyłem, że Ty masz MkIII :hmm:
No to będzie niezła rzeźba z założeniem przepływki od MkII...
Trzeba by się przyjrzeć czy dekiel obudowy filtra powietrza od ST200 nie podpasowałby do MkIII - też ma mocowanie na 6 śrub (w odróżnieniu od zwykłego dekla V6, który jest na klipsy) więc może podejdzie...

PS. Jak będziesz miał już tę przepływkę w ręku to poproszę o zwymiarowanie wylotu - średnica zewn. (kołnierz i sama rura), średnica wewn., szerokość "słupka" z czujnikiem :bigok: A w razie co jak się chętny na zakup nie znajdzie to... pamiętaj o mnie :)

badger
21-12-2008, 22:28
Ech, nie zajarzyłem, że Ty masz MkIII :hmm:
No to będzie niezła rzeźba z założeniem przepływki od MkII...
Trzeba by się przyjrzeć czy dekiel obudowy filtra powietrza od ST200 nie podpasowałby do MkIII - też ma mocowanie na 6 śrub (w odróżnieniu od zwykłego dekla V6, który jest na klipsy) więc może podejdzie...
Wydaje mi się że puszka od mk3 jest węższa i dłuższa niż ta od ST200, ale sam korpus przepływki wyglada podobnie, tak na oko ma znacznie większą średnicę niż ten od V-ki w mk2. Kombinuje czy nie da się zrobić jednej przepływki z dwóch, to znaczy wrzucić czujnik z ST200 w tą obudowę co mam, ale też może się nie dać, bo u mnie we wtyczce oprócz pinów ABCD są jeszcze EF, a w tej od ST200 są chyba tylko ABCD. Ogólnie z moich poszukiwań wynika, że w V-kach montowano kilka rodzajów przepływek.


PS. Jak będziesz miał już tę przepływkę w ręku to poproszę o zwymiarowanie wylotu - średnica zewn. (kołnierz i sama rura), średnica wewn., szerokość "słupka" z czujnikiem :bigok: A w razie co jak się chętny na zakup nie znajdzie to... pamiętaj o mnie :)
Pomierzę, resztę gratów od ST200 też pomierzę (jeszcze nie miałem czasu podjechać do mechanika coby to pomontował, bo samemu średnio mi się chce w tym dłubać :>).

lyssy
21-12-2008, 23:49
Kombinuje czy nie da się zrobić jednej przepływki z dwóch, to znaczy wrzucić czujnik z ST200 w tą obudowę co mam
Nie spodziewałbym się rewelacji - inne przekroje "kominka" i reszty gardzieli mogą skutecznie zafałszować pomiar...


u mnie we wtyczce oprócz pinów ABCD są jeszcze EF, a w tej od ST200 są chyba tylko ABCD.
W MkIII w przepływce jest też czujnik temperatury powietrza (styki skrajne) - w MkII jest on oddzielnie, wtykany z boku puszki/rury.


jeszcze nie miałem czasu podjechać do mechanika coby to pomontował, bo samemu średnio mi się chce w tym dłubać
Paaanie, trzeba jakiego spota technicznego ustawić - ciepły garaż, 3 godzinki i zrobione :)

badger
26-12-2008, 09:26
Nie spodziewałbym się rewelacji - inne przekroje "kominka" i reszty gardzieli mogą skutecznie zafałszować pomiar...
Niekoniecznie są inne. Nie rozbierałem teraz swojego dolotu, ale tak z zewnątrz przepływomierze mają taką samą średnicę, materiał z którego są wykonane jest także chyba taki sam. Możliwe, że wewnętrznie są takie same.


W MkIII w przepływce jest też czujnik temperatury powietrza (styki skrajne) - w MkII jest on oddzielnie, wtykany z boku puszki/rury.
Ta przepływka którą zamówiłem ma opis EABCDF, ale tylko... 4 bolce.


Paaanie, trzeba jakiego spota technicznego ustawić - ciepły garaż, 3 godzinki i zrobione :)
Roboty jest sporo bo wypada akurat "duży" przegląd i sporo części eksploatacyjnych doprasza się o wymianę, w sumie roboty jest pewnie na cały dzień niestety więc tak czy siak muszę do mechanika podjechać.

badger
28-12-2008, 07:19
Rozebrałem obie przepływki i spostrzeżenia są dość ciekawe. Otóż przepływka w mk3 ma mały "kominek" zintegrowany z samym modułem, a nie duży, biegnący przez całą wysokość, zintegrowany z korpusem jak w tych od mk2. Ta informacja i poprzednie spostrzeżenia dotyczące dużej średnicy korpusu prowadzą do konkluzji, że wymiana przepływki w mk3 nie ma po prostu sensu, bo seryjna wydaje się lepsza i powinna spokojnie "obsłużyć" kolektory i przepustnicę od ST200.

Nie da się też raczej w mk3 zamontować puszki od ST200 bo nie ma za bardzo miejsca na zrobienie wlotu powietrza od dołu. W puszcze od mk3 wlot jest z boku pod kątem ku przodowi, średnicę ma sporą.

Zastanawiam się jeszcze czy nie zostawić tej przepływki z myślą o ew. zamontowaniu kiedyś stożka, ale raczej sobie daruje i będzie do wzięcia (dla kogoś z mk2, ew. mk1 oczywiście). ;-)