PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nakretki przeciw kradziezy felg - brak klucza



1olek
15-12-2008, 23:48
Witam

Koledzy kupilem sobie MKIII i niestety nie mam klucza do nakretek antykradziezowych w felgach :wall: Z rozszyfrowanego VIN'u wyszlo mi ze fabrycznie byly zalozone te nakretki. I tu pytanie: czy jak pojde do Forda i podam im VIN to mi dorobia taki klucz i ile to moze kosztowac ? lub jak wywalic te pierunskie nakretki zeby zalozyc normalne ? bo jak zlapie gume to totalna klapa, a oponki widze ze sa do wymiany wiec kluczyk potrzebny :(

Pozdrawiam i bede wdzieczny za jakies info

Brudsien
16-12-2008, 00:08
jedz do wulkanizatora na pewno ma taki klucz

BS
16-12-2008, 10:40
jedź do solidnego wulkanizatora-to będzie miał na zbyciu nowy komplet albo nawet pasujący klucz w posiadaniu.. tak czy inaczej musisz kupić komplet nakrętek antykradzieżowych... w razie problemu u wulkanizatora, podjedź do jakiegoś mechanika, niech dospawa do nakrętki migomatem na dwa spawy kawał łoma i odkręci :metal:

jacusz
16-12-2008, 10:52
Przerabiałem ten temat. Dorobienie klucza po VIN-ie z tego co wiem jest niemożliwe. Podobno oryginalnie były one pakowane w woreczki z nadrukowanym symbolami - kwadraty, trójkąty itp. i w dodatku w różnych kolorach. Po tym symbolu można dobrać nowy zestaw klucz + nakrętki, który jest coś koło 2 razy tańszy niż dorobienie duplikatu. Kopię można zamówić na podstawie kodu cyfrowego, który powinieneś dostać razem z autem. Pytałem w Poznaniu wieeelu wulkanizatorów i na słowo "FORD" od razu mówili że się nie da bez orygilnalnego klucza. W akcie desperacji pojechałem do ASO ale i tam nie mogli sobie poradzić z odkręceniem. W końcu komplet teściu i spawarka dały radę. Radzę odkręcić co masz i kupić nowy komplet nakrętek zabezpieczających z podwójnym kluczem.

Bajek
16-12-2008, 11:05
Jesteś w stanie doczytać jaki to model nakrętek?
Ja miałem taki kwitek który wypełniłem i wysłałem.
I tam jest numer jak go podam dzwoniąc do firmy to wyślą mi na podany adres klucz zapasowy.

A co do nakrętek. To jeżeli nie muszą przetrwać to wulkanizatorzy potrafią sobie z tym radzić. Co prawda zajmie to im chwilę i zapłacisz parę złotych ale Ci je usuną.

1olek
16-12-2008, 21:43
Ok, dzieki za info.

Parker
17-12-2008, 12:59
Gdybyś był bliżej to bym Ci je zdjął ... Ale nie daj namówić się na spawanie jak masz alufelgi !!! Można to zrobić w 5 minut bez specjalnych narzędzi, spawania , cięcia itp.

1olek
17-12-2008, 20:37
Parker to moze mi podpowiesz jak je zdjac samemu ?

Parker
17-12-2008, 21:36
Parker to moze mi podpowiesz jak je zdjac samemu ?

Na priva .

Kuzek
18-12-2008, 01:07
sa specjale nasadki z lewym gwintem do odkrecania takich zabezpeczeni, ale tanie nie sa i nie kazdy je ma.

jarek33
18-12-2008, 08:08
ja takie ściągam w 4min
1 min. na każdą
mam w tym wprawę

podpowiedz dla wszystkich (bez spawania itp.)

ale nie wiem czy mogę może mod pozwoli jeśli tak to opiszę to dokładnie

nie mam zamiaru dostać osta

herman172
31-12-2008, 14:10
co do nasadki z lewym gwintem to też nie zawsze działa. u mnie śruba zamiast sie odkręcać to się zaczęła kruszyć (łuszczyć) i trza było spawać. problemem były tylko aluski ale mój mech wpadł na pomysł napaćkania na nie smaru wysokotemperaturowego. nie ma śladu :metal:

1olek
31-12-2008, 18:23
Sam zdjalem z aluskow jak mi kolega Parker polecil. Rzeczywiscie 5 min roboty i zero uszkodzen aluskow i zadnego spawania.

martinez07
31-12-2008, 19:24
Witam!

A mi w warsztacie zaspawali i ściągnęli, bo zapomniałem dać klucza :(
Co to za patent bez spawania?

muru
12-12-2012, 08:58
Możecie mnie zlinczować za odkopanie, ale mam kurde właśnie identyczny problem.
wulkanizator dał radę odkręcić jedną śrubę, a potem nakrętka(kluczyk) się wyrobiła, jak ktoś mógłby podać na pw ten magiczny sposób w 5 minut to bardzo proszę ;)

marcn24
13-12-2012, 12:03
no bardzo pomocny temat ;) zeby dowiedziec sie jak sciagnac te nakretki trzeba pisac na priv, bo mozna dostac osta, mlecza, czy innego
po to jest forum, zeby sobie wzajemnie pomagac
tak samo wstawianie linku odsylajacego do danego tematu z odpowiedzia na pytanie ___ tylko, ze ten link odsyla na strone glowna MKP

jackuno
13-12-2012, 14:05
po to jest forum, zeby sobie wzajemnie pomagac
Pamiętaj, że tematy może czytać każdy. Chciałbyś, żeby złodziej użył tego sposobu do zdjęcia Twoich felg?

U mnie w C-max'ie też jedną szlag trafił. Podjechałem do kumpla mechanika. Lekko przyspawał pręt i poszło. Założyłem normalne, żeby mieć z głowy: kombinowanie z odkręcaniem i pilnowanie cudownego klucza ;)

krzysiekpli
13-12-2012, 17:32
po co spawać a jaka tajemnica w tym że nabijesz nasadkę i też odkręcisz? wszystkie 4 tak odkreciłem

Marcin-Klb
13-12-2012, 21:17
wszystko zależy jakie masz te 'anty' śrubki ;)

rustin
17-12-2012, 10:34
Ja miałem orginalne fordowskie i poszło nabitą nasadką.

kocis
24-09-2014, 13:55
Proszę napisać na prv jak wykręcić nakrętki mc gard ,pękła mi nasadka, z góry dziękuje .

porkis
24-09-2014, 17:15
po to jest forum, zeby sobie wzajemnie pomagac
Pamiętaj, że tematy może czytać każdy. Chciałbyś, żeby złodziej użył tego sposobu do zdjęcia Twoich felg?



Generalnie ci co jumają alusy to maja to w małym palcu, a jak człowiek raz w życiu potrzebuje coś takiego zrobić to same problemy.

marcn24
25-09-2014, 17:21
kocis widzialem ze rozwiercaja nakretke, później wkręcasz tylko nową szpilkę