PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Montaz wzmacniacza i podlaczenie glośników do 6000cd



skuter
17-12-2008, 00:43
Witam po weekendzie,

udalo mi sie :bigok: zamontowac wzmacniacz + przeciagniecie kabli do drzwi (wszystkich).

Operacja bardzo podoba do tej opisanej w artykułach, ale bylo kilka niewygodnych i niespodziewanych problemow:niewiem: :

1. zlacza w moim 6000cd nie wygladaly tak :
http://www.uploadarchief.net/files/download/radio%20back.JPG

tylko tak :
http://img392.imageshack.us/my.php?image=cmax6000cdrearconnector7yi.jpg

co wizalo sie z problemem podlaczenia sygnalu do wzmacniacza ale podlaczylem do (celnym strzalem pod pin odpowiedzialny za sygnalizowanie zalaczenia stacyjki(zaplonu)

2. przeciaganie kabli glosnikowych przez rame samochodu to najwieksze zaskoczenie bo w drzwiajch sa gniazda a z drzwi idzie wtyczka wiec w celu przeciagniecia kabla trzeba troche sie nameczyc zeby go przeciagnac :(

3. trzeba bylo kupic odpowiednie konwertery sygnalu z radia na RCA (chince) 2x po 80zl

4. nawiekszy problem jaki mialem to przeciagniecie kabla glosnikowego do drzwi kierowcy.. no masakra nie bylo jak go przeciagnac wiec trza bylo zrobic diurke w b.grubej warstiwe izolacyjnej stanowiacej druga sciane (poza karoseria)

Narazie moj zestaw nie jest zbyt imponujacy
2x JBL GTO 8627
1x BLAUPUNKT GTA 460

planuje kupic jakies glosniczki HERTZ'a 5x7 bo te JBL sa raczej sredniej jakosci :down: ... a moze pozniej przeniesienie ich na tyl a na przodnie zamontowanie jakiegos 16cm potwora:satan: :D

maniek_
17-12-2008, 14:07
Jak Ci poszło przebicie się z kablem zasilającym przez ścianę grodziową? W piątek próbowałem przepchnąć kabel 35mm^2 i po prawie dwóch godzinach rzuciłem to i poszedłem się napić piwka :) Dostęp jest fatalny

skuter
17-12-2008, 17:43
no dziura zrobiona srubokretem i przeciagniecie kabla szczypcami chirurgicznymi + masa uszczelniajaca

maniek_
17-12-2008, 18:51
A kabel przeciagales od strony silnika czy od wnetrza auta?

skuter
18-12-2008, 01:53
zdecydowanie od wnętrza auta (gruba gabka) od silnika mialbys konstrukcje do przewiercenia

maniek_
18-12-2008, 13:33
A czy wykręcałeś skrzynkę bezpieczników czy obeszło się bez tego? W Mondeo 1 znacznie łatwiej było przeciągnąć ten kabel...

skuter
18-12-2008, 15:35
bez odkrecania... myslalem o tym ale nie wiedzialem jak odkrecic