PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] dziwne spalanie



matrix27
17-12-2008, 15:32
Witam

W innych postach juz pisalem o moim problemie.

Trip computer na postoju pokazuje spalanie chwilowe od 0,6 do 1.1-1.2
samochod jest zamulony, nie ma takiej mocy jak powinien miec.
Spala wiecej niz do tej pory- na trip komputerze nawet do 55l

(sprawdzone tez spalanie wlaniem beny pod korek i przejzdzeniem 300km- wyszlo tak samo jak na trip komputerze)

Wymienione:
-sonda lambda (BOSCH)
-przeczyszczony przeplywomierz i podmieniony od kolegi (forumowicza z Bielska) ze sprawnego samochodu- dalej to samo czyli przeplywomierz nie jest winny
- przepustnica przeczyszczona
- adaptacja samochodu robiona po kazdej takiej rzeczy (tak jak opisywane jest na forum)
- filtr powietrza wymieniony.
- swiece wykrecone sprawdzone- w bardzo dobrym stanie- (przebieh 20 tys)
- przewody wysokiego napiecia (firmy Sentech- przebieg 8 tys)



Juz nie wiem co dalej. Zostal filtr paliwa do wymiany ale (nowy byl wlozony ok 15 tys temu)


termostat ok (sprawdzane po odpieciu czujnika- tego z gory), strzalka w kokpicie rowno trzyma temperature na 12 i szybko samochod sie nagrzewa)



Co jeszcze posprawdzac? Albo co podpowiedziec mechanikowi?

lutolinski
17-12-2008, 15:36
Sprawdź katalizator czy sie nierozleciał, udeż kilka razy w puszke powinno dzwonić.

Paolo
17-12-2008, 15:41
(sprawdzone tez spalanie wlaniem beny pod korek i przejzdzeniem 300km- wyszlo tak samo jak na trip komputerze)

O :boshe: 20 litrów na 100 kilosów, a tak na marginesie zczytywałes wogóle błędy z PCMA ???

matrix27
17-12-2008, 15:47
sprawdzalem jakies 2 tygodnie temu- cichutko- uklad wydechowy zdrowy :)

Dodano po 3 min.:



(sprawdzone tez spalanie wlaniem beny pod korek i przejzdzeniem 300km- wyszlo tak samo jak na trip komputerze)

O :boshe: 20 litrów na 100 kilosów, a tak na marginesie zczytywałes wogóle błędy z PCMA ???


Tzn nie 20 litrow na 100km - nie dokonca przejrzyscie to napisalem

Chodzilo mi o to ze przy lekkiiej nodze w 300km 60% trasa i 40% miasto spalanie wyszlo mi 9,7 litra i tak samo pokazal trip computer.

A 55l to jak nacisne gaz na 2 do konca. :) a na 3 jadac 60km/h - i trzymajac lekko noge na gazie odrazu mam 12.- a lekko deptajac powyzej 20.

Dodano po 1 min.:

podlaczalem tez samochod pod computer. 0 bledow.

Paolo
17-12-2008, 15:50
No to teraz już wiadomo ile dokładnie bo nie było tej informacji. A czy przypadkiem nie był wymieniany rozrząd ??

To co pokazuje trip to sa wartości tylko orientacyjne :) nie można nimi sugerować się do końca nimi, odchyłki moga się zdarzać.

Ale bledów nie zczytywałes przed wymiana tych wszystkich gratów ??

steell
17-12-2008, 15:53
a zimę kolega uwzględnił?
może w temperaturze otoczenia jest problem

matrix27
17-12-2008, 16:00
No to teraz już wiadomo ile dokładnie bo nie było tej informacji. A czy przypadkiem nie był wymieniany rozrząd ??

To co pokazuje trip to sa wartości tylko orientacyjne :) nie można nimi sugerować się do końca nimi, odchyłki moga się zdarzać.

Zgadza sie - nie sugeruje sie wartosciami trip computera na 100%, ale zalanie samochodu pod korek - przejechanie 300km tak jak pisalem trasa i miasto i potem znow zalanie samochodu pod korek - wyszlo 9,7 l i trip computer pokazal podobnie- chyba 9.5

podlaczany byl 3 razy

Przed wymiana tych rzeczy co wykazalem
- w trakcie
- i po i ciagle nic - zadnych bledow

Dodano po 55 sek.:


a zimę kolega uwzględnił?
może w temperaturze otoczenia jest problem

Uwzgglednilem, poniewaz problem ten zaczal sie na poczatku pazdziernika - wiec jeszcze cieplo bylo :)

Dodano po 1 min.:


A czy przypadkiem nie był wymieniany rozrząd ??

byl wymieniany ale jakies 20 tys km temu- i do tej pory wszystko bylo ok

Netoper
17-12-2008, 16:15
9,7 to nie jest trwoga, jak forum przepatrzysz to i ponad 10 kolegom pali.
Sprawdź czy auto nie ma oporów jak je chcesz przetoczyć, rozmiar opon jaki masz? Zbieżność kiedykolwiek ustawiałeś? Chłodniej jest to i silnik dłużej się nagrzewa i też trochę więcej pali. Ogrzewania używasz?
Kompresję sprawdzałeś?

55l na tripie przy butowaniu to standard, szkoda że nie ma większej skali to byś zobaczył do ilu dochodzi :)

matrix27
17-12-2008, 16:23
oporow nie ma - sprawdzalem jakis miesiac temu przy wymienianiu opon z letnich na zimowe.
-kompresji nie sprawdzalem
-rozmiar: 195/65/r15
-zbieznosc jakos 2 miesiace temu

Zastanawia mnie to ze na postoju chwilowe spalanie "chodzi" od 0,6 do 1,2
i ze samochod jest bardzo zamulony

tak ogrzewania uzywam (podgrzewane fotele, szyby przod tyl)- ale jak jade na trase to bez tego a i tak zamulony jest

Jeszcze w pazdzierniku bylo super.

Netoper
17-12-2008, 16:33
Opony masz do bani, u nas jak na 195/65 jeździł to też lekko zmulony był i spalanie było wyższe. No i przy takim rozmiarze to licznik lekko przekłamuje
Wskazania tripa na wolnych są OK. U nas jest 1.4-1.7
Sprawdź kompresję i czy pasek rozrządu nie jest za mocno napięty.
Sprawdź jeszcze zachowanie lambdy jakimś miernikiem.

matrix27
17-12-2008, 17:05
standardowym rozmiarem jest 195/60/r15 - ale ze jest to opona drozsza o wiele od 195/65/r15- zaloze sie ze wiekszosc uzytkownikow wybralaby bardziej ekonomiczniejsze rozwiazanie.

Tak samo 205.50/r16- fabryka
a wiekszosc jezdzi 205.55/r16 bo tansze


Jezdzilem juz na tych oponach w zeszlym sezonie zimowym i powiem jedno- samochod byl o wiele bardziej zwawy niz teraz.

Na poczatku roku dam samochod do zmierzenia kompresji. Zobaczymy co wyjdzie.
Jakie sa prawidlowe wartosci fabryczne i w jakich silnik powinien sie miescic zeby powiedziec ze jeszcze jest oki? Przebieg 160 tys


P.S. Nokian Wr - 195/65/r15 h- 196 zl/ szt
Nokian Wr - 195/60/r15 h- 300zł/szt
jest roznica :/

Paolo
17-12-2008, 17:21
Dobra to jeszcze jedno pytanie czy wymianie rozrządu zostały sprawdzone luzy zawore i wyregulowane w razie czego :)

matrix27
17-12-2008, 17:34
nie nic takiego nie bylo robione

Paolo
17-12-2008, 17:42
To gdzieś ty dorwał takiego partacza :) mechanika, w zetecach z czarną pokrywą wymiana paska rozrządu odbywa się co 150 tys km i odrazu sprawdza się luzy zaworowe i reguluje.

Greddy
17-12-2008, 18:13
jakby mi w lato 9,7 palił to by było pięknie, a, że pali 11l w porze zimowej to pięknie nie jest :(

matrix27
17-12-2008, 18:19
porozmawiam z mechanikiem i dojdziemy do tego czy trzeba regulowac juz luzy czy jeszcze nie.

Dodano po 1 min.:


jakby mi w lato 9,7 palił to by było pięknie, a, że pali 11l w porze zimowej to pięknie nie jest :(

Mi palil do 10 w miescie
8 spokojnie na trasie przy dosc dynamicznej jezdzie

fxxx
17-12-2008, 18:23
To gdzieś ty dorwał takiego partacza :) mechanika, w zetecach z czarną pokrywą wymiana paska rozrządu odbywa się co 150 tys km i odrazu sprawdza się luzy zaworowe i reguluje.

a jaka jest szansa ze przy wymianie rozrzadu w ASO nie zapomnieli o tym? (w wikarze w ns)

Netoper
17-12-2008, 18:40
a jaka jest szansa ze przy wymianie rozrzadu w ASO nie zapomnieli o tym?
50/50 zależy czy to Mechanik był czy mechanik. :)

matrix27
17-12-2008, 21:22
a jak samemu dojsc do tego czy silnik czeka juz regulacja zaworowa. Da sie tego wysluchac jakos

matrix27
17-12-2008, 23:49
a powiedzcie mi cos takiego- przyjmijmy ze spalanie jest ok. To w takim razie co mogloby byc przyczyna ze przy lekkim dodaniu gazu odrazu komputer pokazuje 12 a przy hamowaniu silnikiem 2 a nie 0?

Czujnik przepustnicy?

boro
18-12-2008, 08:50
Wskazania tripa na wolnych są OK. U nas jest 1.4-1.7
W V-ce? U mnie tylko przy włączonej klimie dochodzi do 1,4, a bez klimy zawsze między 0,9 - 1,1. Po czyszczeniu przepływki momentami nawet 0,6 zaczął pokazywać...


a powiedzcie mi cos takiego- przyjmijmy ze spalanie jest ok. To w takim razie co mogloby byc przyczyna ze przy lekkim dodaniu gazu odrazu komputer pokazuje 12 a przy hamowaniu silnikiem 2 a nie 0?
To chwilowe spalanie, a nie średnie więc nie ma się czym przejmować. Tymi 55l/100 km przy butowaniu też. Zobaczyłbyś ile w V-ce trip potrafi pokazać przy dodaniu gazu, to tymi 12l u siebie byś się nie przejmował :). Jadąc ze stałą prędkością np. na V biegu wystarczy minimalnie cofnąć nogę by chwilowe spalanie spadło o 2l.
Przy hamowaniu silnikiem też nie zawsze pokazuje 0 więc też nie widzę tutaj problemu. Zależy to od biegu, od prędkości...

Netoper
18-12-2008, 09:58
W V-ce?
W fałce :)
Ale trip nie był kalibrowany i pokazuje jak chce, no i u nas kuchenka siedzi więc i tak lipa, bo przez blosa dolot jest trochę zawężony.
Co dziwne na klimie na wolnych nie przekracza 1.4, bez klimy do 1.7

matrix27
18-12-2008, 14:58
a jest jakas regulacja na lince, czy w samej przepustnicy. Bo teraz przy wrzuceniu 5 biegu i jezdzie 90 km przypuscmy i nie trzymaniu nogi na gazie odrazu pokazuje chwilowe 4 a lekkie nacisniecie gazu 0,5 cm odrazu 12- 15 ?

To chyba nie jest normalne- a potem odbija sie to na spalanie srednie?

Moze za bardzo przepustnica sie otwiera? Jak to posprawdzac?

WojtasS
18-12-2008, 15:05
a powiedzcie mi cos takiego- przyjmijmy ze spalanie jest ok. To w takim razie co mogloby byc przyczyna ze przy lekkim dodaniu gazu odrazu komputer pokazuje 12 a przy hamowaniu silnikiem 2 a nie 0?

Czujnik przepustnicy?


1.raczej normalne, każde naciśnięcie na gaz powoduje większe spalanie.Przecież musisz się rozpędzi do określonej prędkości... Jak będziesz jeździł ze stałą prędkością to wtedy będzie mniej palił.
PS mój mondek na pierwszych 3 biegach czasem pokazuje 55l :satan:
2. zamykanie dopływu paliwa jest do pewnego momentu(do określonych obrotów(coś koło 1750obr/min) i np jak jedziesz 80/90km/h ihamujesz silnikiem jadąc na 5tce to będzie 2l pokazywał a nie 0... jak pojedziesz 80/90 i hamujesz na 3im biegu to wtedy trip będzie pokazywał 0

matrix27
19-12-2008, 16:56
w poniedzialek lub wtorek bede wyciagal rezonator i dojde do przepustnicy. Bede ja wykrecal (w celu przeczyszczenia), sprawdzenia czy nie ma gdzies pekniecia, czy moze jakies lewe powietrze tam nie dochodzi.

Powiedzcie mi jakie powinny byc prawidlowe katy otwarcia przepustnicy? Jak powinna sie otwierac przy kazdej predkosci obrotowej silnika?

Czy ma byc otwarta na maxa przy 6 tys dopiero czy wczesniej?
Czy na przepustnicy standardowo jest jakas uszczelka miedzy nia a rezonatorem?

Netoper
19-12-2008, 18:29
byc prawidlowe katy otwarcia przepustnicy?
na wolnych obrotach 15-20 stopni, W większości przypadków jest to 17-19.
Nie ma stałej zależności obroty/kąt otwarcia.
Każdy silnik może mieć inaczej, zależy np. od działania TPS-a, kompresji silnika, tempartatury, oleju paliwa.
Każda z tych rzeczuy może powodować że np przy otwarciu 30 stopni obroty będą na jednym silniku 3 tyś a na innym 3300 albo 2800.
Nie patrz na spalanie chwilowe bo to nie jest żaden wykładnik i wskazania pokazują jak pokazują.
Sprawdź luzy na zaworach, napięcie paska rozrządu i kompresję. Miernikiem sprawdź działanie TPS-a i przepływki.
Luzy można samemu sprawdzić, za pomocą szczelinomierza.

Gurgul99
19-12-2008, 19:04
Przed wymianą silniczka krokowego przy prędkości jakieś 100, po puszczeniu gazu spalanie wolno spadało do 0, zwykle pokazywał 2, teraz na nowej części silnik jakby szybciej "zrzuca" do zera a spalanie wykazuje dopiero przy poziomie ok. 1600-1700, kiedyś było to nieosiągalne.

matrix27
19-12-2008, 19:12
Miernikiem sprawdź działanie TPS-a

podjade w poniedzialek do elektryka - napisz mi prosze tak lopatologicznie jakie napiecia i gdzie sie podlaczyc zeby sprawdzic dzialanie TPS-a?

Netoper
19-12-2008, 19:33
O przepływomierzu znalazłem
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9798&highlight=przep%B3ywki
TPS
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=43158&highlight=przepustnicy

matrix27
21-12-2008, 23:27
czy miedzy przepustnica a rezonatorem w czarnych zetecach przy silniku 1.8 powinna znajdowac sie jakas uszczelka??