PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] GPS a ogrzewana przednia szyba



qulek
17-12-2008, 17:09
Witam
Mam zamiar w przyszłym roku kupic MKIII (2.0 Duratec), wiem ,że Mondeo mają ogrzewane przednie szyby (mój miał instalację ale szyba była zmieniona na taką bez ogrzewania) i siatkę przewodów zatopioną w szybie.
Czy macie doświadczenia w używaniu GPS`a w tym przypadku? Czytałem, że mogą być problemy z wyszukiwaniem satelitów.
Zestaw miałby się składać z nokia N73 i GPS Pentagram, nie będę potrzebował zewnętrznej anteny GPS.?

pozdrawiam

ps. sprzedałem swoje mkII.

Netoper
17-12-2008, 17:11
Było, było, kilka razy :)
W niczym nie przeszkadza.

qulek
17-12-2008, 17:13
Aha, czyli o to mogę być spokojny. Dzięki.

szczerba
17-12-2008, 18:14
No nie do końca "w niczym nie przeszkadza"!
Przy dobrych warunkach (bez chmur, poza lasem, na niezabudowanej wysokimi budynkami przestrzeni) rzeczywiście w niczym nie przeszkadza, ale gdy występują utrudnienia w dostępie do sygnału to szyba zmniejsza skuteczność szukania satelity. Antena zewnętrzna jest b.dobrym (i nie drogim) rozwiązaniem.

piotrekbb
17-12-2008, 18:26
To zależy od czułości odbiornika GPS , moj thomson łapie sygnał prawie wszędzie.Szyba nie przeszkadza a umiejscowiony jest na kratce nawiewu więc daleko od szyby,

Netoper
17-12-2008, 18:36
No nie do końca "w niczym nie przeszkadza"!
Jeśli odbiornik dobry to nie przeszkadza. Przy słabym nawet w ogóle bez szyby :) mogą być problemy z sygnałem.
Testowałem 2 navi, SmartGps i Akirę, i w sierce gdzie wydaje mi się, ogrzewanie szyby jest gęstsze, nie było żadnych problemów, czy to w mieście czy na trasie.
Nie sprawdzane jeszcze podczas opadów śniegu, w czasie deszczu było OK sygnału nie gubił.

Antenę zawsze można dokupić, najpierw przetestować jak sprawuje się odbiornik, ale sama szyba ma nikły wpływ na kontakt odbiornika z satelitami. Wiecej dach przeszkadza.

szczerba
17-12-2008, 19:17
To co napisałem wcześniej oparłem na doświadczeniu z Asusem, który w Hondzie (gdzie szyba nie ma drucików) spisywał się bez najmniejszych zacięć, natomiast w MKIII z ogrzewaną szybą już nie (bywało, że b.długo szukał sygnału).

situ82
17-12-2008, 23:11
U mnie nie ma żadnego problemu z nawigacją przy ogrzewanej szybie, a sama nawigacja nie jest z górnej półki jakaś NAWIGATOR ;)

franek
18-12-2008, 00:34
moj garmin dziala idealnie w mondeo jak i w innych samochodach!!! wiec ogrzewanie w szybie raczej nie zakloca pracy nawigacji :beer:

bdop
18-12-2008, 07:09
z moją tez nie ma problemów mio moov działa prawidłowo a zamontowna jest przy lewym słupku

Bajek
18-12-2008, 10:00
Mam ASUSa A696. I jeździłem w Clio, Scenicu, Mondeo i czas wyszukiwania jest taki sam. To zależy od moduł na jakim jest oparta nawigacja. Ale jeżeli ktoś ma problemy to fakt może kupić zewnętrzną. A co do znajdowania sygnału GPS to fakt w mieście będzie gorszy bo więcej zabudowań i co za tym idzie mniej dokładny.

szczerba
18-12-2008, 10:05
Ja mam Asusa 636N i w MkIII kilka razy "otwierałem" antenę by szybciej satelity złapało (w Hondzie tego nie miałem).

Pioter
18-12-2008, 13:06
Ja mam identycznego Asuska jak kolega szczerba i problemów z łapaniem sygnału nie zaobserwowałem. Taki sam czas na złapanie "fixa" potrzebny był w samochodach bez ogrzewanej przedniej szyby.

Pioter

Oktan
18-12-2008, 16:57
o jakiej aplikacji do navi mówimy ?? sam widziałem, że są różnice w softach plus rónice w samych odbiornikach GPS

generalnie: nietrzeba się stresowac ogrzewaną przednią szybą -> ja mam Mio P550m i AM 5.2.0 i daje radę, poza tym GPS w aucie nie musi być tak super czuły i dokładny jak system naprowadzania rakiet więc nie ma co popadać w skrajność

rafek
19-12-2008, 08:49
co do kolegi bo ma N73 to pasków nie ma na bokach szyby więt tak jak ja robie i działa, jesli dasz pod siatką to czasami gubi sygnał choć powiem że jak miałem tom toma w nokii to ciagle gubił -teraz mam garmina i działa rewela

DIGITAL
19-12-2008, 09:47
u mnie hula TomTom-ek na nokii E65 z osobnym nadajnikiem i jest ok pomimo podgrzewanej szyby przedniej :bigk:

qulek
19-12-2008, 10:30
Witam
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Ja chcę do mojej Noki N73 dokupić GPS Pentagram P3101 a on nie ma wejścia na zewnętrzą antenę :( , wybrałem go ponieważ ma procesor MTK i ma duzo dobrych opinii i w testach wypada dobrze. Myślałem nad takim z procesorem SiRF STAR III rowniez bardzo popularnym ale chcę sprobować tego właśnie MTK jest podobno baaardzo energooszczędny i czulszy niż SiRF.
W sumie zanim kupie auto to się jeszcze duzo może zmienić no ale chciałem Was zapytac czego sie mogę spodziewać.

Bajek
19-12-2008, 14:45
SiRF STAR III
Mój Asus pracuje na tym. Ja osobiście jestem z tego zadowolony. A działa mi z AM 5.2.0 i swego czasu z Tom Tomem 6 i iGO8 :)

mcmac
22-12-2008, 22:22
mam mio c250 przy lewym słupku....szyba nie przeszkadza