PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 0,41v sygnał lambdy na gazie i benz



Master_Ginio
17-12-2008, 23:42
Witam!
Mam problem, po uruchomieniu programu do instalacji gazowej, zobaczyłem, że lambda ma sygnał 0,41V non stop na emulacji i bez ,na benzynie i na gazie i ta wartość w ogóle sie nie zmienia, lambda na czarnym kabelku była przecięta, po połączeniu dalej jest tak samo. Czy to lambda poszła czy może gdzieś po drodze jest jakaś emulacja czy coś?? Spalanie mam jak najbardziej prawidłowe, ale chciałem gaz wyregulować i tu problem sie pojawił bo lambda stoi ;/ A regulację gazu chce wykonać,ponieważ auto słabo chodzi na gazie jest tzw "dziura" jak wcisnę gaz do dechy i dopiero powyżej 3,5k obrotów zaczyna sie zbierać lepiej.
Pozdrawiam

Paolo
18-12-2008, 09:05
Sonda z sama siebie nie stoi tak sobie, po prostu dokończyła żywota :) , wymienić i dopiero regulować.

Netoper
18-12-2008, 09:10
Jeśli po pominięciu centralki LPG sonda dalej stoi to do wymiany.
Spróbuj jeszcze podać do szarego przewodu lambdy masę i wtedy jeszcze miernikiem zobacz czy ruszyła, oczywiście po jej odpięciu od centralki LPG i po połączeniu czarnego przewodu do PCM-a

Master_Ginio
18-12-2008, 16:45
Po pominięciu centralki lpg, czyli odpalić na benzynie?? :) A co do wymiany lambdy to nie uśmiecha mi sie wydać 200 zeta na to coś, bo i tak to auto za dużo kosztuje mnie ostatnio, a pieniędzy brak na razie :wall: :wall: ( wiem że 200zł nie dużo w porównaniu do wymiany wypalonych zaworów)
A emulacja jest jak montowana??Jest to za pomocą już centralki sygnał emulowany czy coś gdzieś sie wpina??

Czy nie ma jakiejś szansy wyregulowania 2 gen pomijając lambdę?? Zaznaczam że na benzynie i na gazie spalanie bardzo dobre i nie zmienia się.

I skoro już o lpg mowa to mondeo 94r 1,6 silnik ile ma cewek?? 1 czy 2 :fan:
:)

Pozdrawiam

Netoper
18-12-2008, 21:10
Tak, odpinasz sygnałlambdy idący do centralki, łączysz orginalnie przewód i dodatkowo zapodajesz masę na szary kabelek, tylko nie pomyl z białymi bo to grzałka. Odpalasz na benie i patrzysz czy sonda pracuje.

Nie wiem jaką masz centralkę, bo są z wbudowanym emelatorem i są z oddzielnym.

A jak sonda leży to nie ma jak skalibrować instalki bo centralka nie wie jak sterować krokowym. Jak sonda stoi to i krokowy stoi w jednej pozycji.

Master_Ginio
18-12-2008, 23:50
Mam dt gas system instalacje a komputer to detec super, i powiem tak, że przeprowadziłem "autokalibrację" w programie i lepiej sie zbierał ale nie było to co miało być, krokowy na wolnych na 97 sie ustawia a jadę to od 98 do 105 się to przedstawia i cały czas zmieniają sie te wartości dosyć szybko.

"Jak sonda stoi to i krokowy stoi w jednej pozycji." - Mam to rozumieć, że podczas kalibracji krokowy stoi w 1 miejscu, czy podczas jazdy też??Bo już pogubiłem sie trochę
:)
Pozdrawiam

Netoper
19-12-2008, 10:02
Nie znam Twojej centralki :(
Ogólnie, krokowy jest sterowany sygnałem z lambdy, odczytem z TPS-a, brane są też pod uwagę obroty silnika, do niektórych centralek podpina się też przepływkę, To tak w skrócie.
I jeśli lambda leży to nie wyregulujesz poprawnie instalki, krokowy "nie wie" jak ma wzbogacać czy zubożać mieszankę. Nie pracuje w prawidłowym zakresie. A to odbija się na spalaniu i osiągach.
Teraz nie masz wzbogacanej mieszanki przy dużym obiążeniu silnika, a to może spowodować wypalanie się świec a nawet wywalenie uszczelki pod głowicą czy wypaleniem zaworów.

Master_Ginio
28-12-2008, 20:34
Witam!
Dzisiaj odłączyłem czerwony kabelek od aku, i na wykresie pojawiła sie fala, czyli lambda (raczej)żyje :bigok: :bigok: Przeprowadziłem autokalibrację i efekt "dziury" przy 3k obrotów znikł, i tylko sie zastanawiam dlaczego na jałowych wykres mam taki przebieg :
http://images30.fotosik.pl/308/ae58b68f8d25dbb3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae58b68f8d25dbb3.html)
Jest on prawidłowy, czy powinna bliżej 1V być ta górna wartość??
Pozdrawiam

Netoper
30-12-2008, 20:35
sie zastanawiam dlaczego na jałowych wykres mam taki przebieg
Taki wykres to z emulatora wychodzi, ale jak przy wyższych obrotach jest prawidłowy to sięnie przejmuj.

Spotkałem się z takim emulatorem, że jak nie ma odczytu z lambdy to się automatycznie załącza nawet jak auto na benie pracuje. Może o to chodzi

A czasami zdarza się że lambda na wolnych zaczyna spać, szczególnie jak nie jest prawidłowo rozgrzana.

Master_Ginio
30-12-2008, 23:11
Dzięki wielkie Netoper !!! Teraz mi tylko zostało zobaczyć jak wyjdzie spalanie po kalibracji, jeżeli będzie w normie czyli wszystko powinno byc ok:D
Dzięki oraz Wszystkiego Naj w Nowym Roku!!!
Pozdrawiam