PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Półośe czy coś warte?



Arturro78
18-12-2008, 20:10
Witam. Mam pytanie czy te półośki nadają się do eksploatacji, czy to jakiś szajs? http://www.allegro.pl/item502166099_nowe_polosie_ford_mondeo_i_ii_93_200 0r.html
Szukałem w necie to pod tą nazwą można znaleźć firmę produkującą pół przewodniki, a nie półosie ;)

Paolo
19-12-2008, 00:53
A dlaczego chcesz kupic całą nową półośkę ?? mam akurat tej której poszukujesz w dobrym stanie - 50 zeta

Arturro78
19-12-2008, 12:38
Mam luz na wewnętrznym przegubie, stuka mi przy zmianie biegów jak by dwa młotki o siebie uderzać. A nawa to zawsze nowa, cena niezła, tylko ciekawe jak z jakością?

Paolo
19-12-2008, 12:50
Szajsu nie sprzedaję :) możesz sprawdzić luzy na przegubach przed kupnem.

Arturro78
19-12-2008, 13:19
hehe, miałem na myśli (cena, jakość ) tej nowej półosi. Orientujesz się ile ta co masz ma najechane?

Paolo
19-12-2008, 13:42
musiał bym zerknąć na licznik zrobie to wieczorem

Netoper
19-12-2008, 13:58
Mam luz na wewnętrznym przegubie,
Można się bawić w regenerację przegubu, łożyska bez problemu są do kupienia, ale jak jest zdrowa używka to...

Przerabiałem temat i wymieniłem na używkę, bo nie wiedziałem że można regenerować.
Paolo dopiero mnie uświadomił i pokazał jak się regeneruje, co prawda regeneracja trochę więcej kosztów pochłania, (nie pamiętam ceny łożysk) ale są totalnie nowe łożyska.
Inna sprawa że moja półośka była też ze sprawdzonego źródła i nie mogę narzekać.
W razie jakby poleciała druga to będę miał dylemat czy znowu używkę czy regenerować.
Zadzwoń do Paola to Ci dokładnie powie jak to w razie z regeneracją jest.

Arturro78
19-12-2008, 15:06
Jak zregenerować to ja wiem, łożysko coś około 60pln x 3 plus krzyżak plus osłona przegubu plus robota to kupił by całą nową półoś i miał wszystko nowe. A jak okaże się że kielich też do wymiany, to się wtedy całkiem nie kalkuluje. Właśnie nie wiadomo co to za firma NDK, bo szkoda było by kasy jak miała by się rozsypać po 10tyś.

Netoper
19-12-2008, 15:16
Właśnie nie wiadomo co to za firma NDK
Decydowałbym się jednak na orginalną używkę. Żadnych namiarów na tę firmę nie znalazłem.
Zapytaj jeszcze sprzedającego jak z gwarancją jest, bo nic nie wspomina.

BS
19-12-2008, 15:19
Nie baw się kolego w jakieś dziwne zamienniki bo masz motor z solidnym momentem obrotowym-porozwala, ukręci półoś i się skończy na kolejnym problemie... ja bym brał oryginał używany i Paola wrobił w jego wymianę za jakąś ludzką cenę :satan:

Arturro78
19-12-2008, 15:38
Więc dzwoniłem tu: http://www.eurodriveshafts.pl/ tam kosztuje 360pln brutto z F-VAT i gwarancją 12miesięcy. Gostek powiedział że bardzo dobre półosie, nie miał reklamacji i poleca z czystym sumieniem ;) W sumie i na miejscu to łatwiej jak by co reklamacje wyegzekwować. Co na ten temat myślicie?

BS
19-12-2008, 15:41
jak możesz wziąć za 50 zeta to bierz... zanim wymienisz tych półosi tyle żeby uzbierało się 390 zeta to trochę minie... po co wydawać taką kasę?

Netoper
19-12-2008, 18:50
Gostek powiedział że bardzo dobre półosie, nie miał reklamacji i poleca z czystym sumieniem
Łożysko jak kupowałem do koła sierki, też zachwalał że jakie to super są, po 2 tyś szlag je trafił.
Fakt tanie było bo chyba 20zł kosztowały a orginał 80.
Nie pchaj się w nieznane niesprawdzone firmy.
Tylko:
Orginał
Regenerować
Orginał używka.
Jeśli o półosie chodzi, bo dużo innych części można na sprawdzonym zamienniku kupić

Arturro78
19-12-2008, 21:50
Nie pchaj się w nieznane niesprawdzone firmy.
Tylko:
Orginał
Regenerować
Orginał używka.
Jeśli o półosie chodzi, bo dużo innych części można na sprawdzonym zamienniku kupić

Zgadzam się, też z takiego założenia wychodzę, ale oryginał kosztuje nieziemskie pieniądze, ale chyba ktoś musi przetestować te półosie NDK. W końcu rok gwarancji będę reklamował. Mimo wszystko się jeszcze zastanowię i pogrzebie w necie może coś znajdę coś na temat tej firmy.

Netoper
20-12-2008, 09:05
ale chyba ktoś musi przetestować te półosie NDK
Wiesz, żeby to był np łącznik stabilizatora to czemu nie, albo do malucha półośka, ale przy Twoim silniku to bym nie ryzykował.
Na przykładzie łożysk do piast w mondku, poczytaj że nic się innego nie sprawdza niż skf, a do tej półośki raczej coś najtańszego wsadzili.

andrzej1963
20-12-2008, 18:43
Wiesz, żeby to był np łącznik stabilizatora to czemu nie, albo do malucha półośka, ale przy Twoim silniku to bym nie ryzykował.
Na przykładzie łożysk do piast w mondku, poczytaj że nic się innego nie sprawdza niż skf, a do tej półośki raczej coś najtańszego wsadzili.
zgadzam się z tą opinią,co prawda gwarancję Ci dają na te półośki o których wspominasz,ale za demontaż dodatkowy i oczekiwanie nikt Ci nie zapłaci,jednym słowem moim zdaniem szkoda eksperymentować,choć może się okazać,ze to akurat niezła rzecz,ale dopóki tego ktoś nie sprawdzi nie będzie wiadomo jak to z jakością tej częsci jest.

Arturro78
20-12-2008, 18:51
więc się wstrzymam, wynalazłem na jakimś forum gostek do golfa GTI zakupił i ma pisać jak z jakością także czekam...

Netoper
20-12-2008, 20:16
do golfa GTI zakupił i ma pisać jak z jakością
Tylko niech poda jeszcze ile na nich zrobił.

BS
24-12-2008, 11:45
więc się wstrzymam, wynalazłem na jakimś forum gostek do golfa GTI zakupił i ma pisać jak z jakością także czekam...

i co? będziesz czekał aż przejeździ 30 000 kilometrów? Rozmawiamy tutaj o kwocie 50 zeta za używaną i sprawną :))

Arturro78
24-12-2008, 15:29
nie..., czekałem na odpowiedz od gościa co jeździł na przegubach NDK, ale nie dostałem odpowiedzi. Kupie raczej nową półoś SKF-u w focie kosztuje 670pln może jakiś rabat się wynegocjuje i za 500pln wyrwę :metal2:

BS
24-12-2008, 16:16
za 500pln wyrwę

oszalał... oszalał.. ale to Twoja kasa ;)

Paolo
24-12-2008, 19:40
za 500pln wyrwę

oszalał... oszalał.. ale to Twoja kasa ;)


Świąteczny przypływ gotówki zapewne ma :bigok: