PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec][MK1] Spadek mocy



raf1k
18-12-2008, 21:53
Witam!

Od niecalego miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem Vki. Z racji tego ze moj znajomy posiada hamownie stwierdzilem ze sprawde jak po tylu latach trzyma sie moc w mondziaku. Generlanie troche posmutnialem bo nie wykazalo tyle co trzeba a tylko 155KM wiec troszke malo. Generlanie przegladnalem prawie wszsytkie posty na temat duratecow i nie wydaje mi sie ze przyczyna bedzie tkwila w IMRC, kolega stwierdzil ze prawdopodobnie moze to byc tez wina przypchanego katalizatora poniewaz wyrazny ubytek mocy pojawia sie przy okolo 6100 obr i da sie to odczyc na drodze, przyspieszenie do 6100obr bardzo ladnie i nagle jakby bylo wczesne odciecie tyle ze wyglada to tak jakby autku zabrko nagle 100KM a na marginesie odciecie zaplonu jest bodjaze przy 6500? bynajmniej tak mam w swoim 1.8 mondku.

Generlanie zauwazylem tez taki objaw ze gdy jade sobie spokojnie i przykladowo jade 40km/h mam wrzucona 3jke obroty lekko ponizej 2tys wciskam pedal gazu autko do tych 2 tys pociagnie jakby mocniej miedzy 2000 a tak mniej wiecej 3200 jest taka jakby dziura jedzie bo jedzie przyspiesza tak sobie i od tych 3200 wkreca sie na obroty i smiga czyli chyba wnioskujac mozna powiedizec ze IMRC dziala na 100% ? Chyba ze jestem jakos nieprzezwyczajony do Vki i mzoe takie obajwy to norma?

badger
18-12-2008, 22:16
Generlanie zauwazylem tez taki objaw ze gdy jade sobie spokojnie i przykladowo jade 40km/h mam wrzucona 3jke obroty lekko ponizej 2tys wciskam pedal gazu autko do tych 2 tys pociagnie jakby mocniej miedzy 2000 a tak mniej wiecej 3200 jest taka jakby dziura jedzie bo jedzie przyspiesza tak sobie i od tych 3200 wkreca sie na obroty i smiga czyli chyba wnioskujac mozna powiedizec ze IMRC dziala na 100% ? Chyba ze jestem jakos nieprzezwyczajony do Vki i mzoe takie obajwy to norma?
Tak, seryjny Duratec ma zwykle takie "zawahanie" w tym miejscu. To jest jeden z tych irytujących drobiazgów który poprawia bluefin. IMRC Ci na pewno działa, jak padnie to zostaje 130-140 KM, na pewno nie 155.

Twój znajomy może mieć rację, nie wiem na ile różni się silnik w mk1, ale moja v-ka wkręca się bez problemu do 6500, w zasadzie do 7000 też idzie ale to już nie ma sensu bo moment trochę spada. Tak czy siak żadnego nagłego spadku mocy powyżej 6000 nie ma. Aha -- u mnie odcięcie działa w ten sposób, że po prostu nie wkręca się dalej, nie ma żadnego spadku mocy, po prostu zostaje na danych obrotach i tyle. Ale to w mk1 może być inaczej rozwiązane.

raf1k
18-12-2008, 22:23
Tak sobie mysle ze chyba dobrym sposobnem na sprawdzenie czy to katalizator byloby sprawdzenie spalin bo prawdopodbnie wykazac powinno ze cos jest nie tak?


A mozesz cos wiecej poweidzec na temat bluefin? Coz to?

Ok juz sie oczytalem na ten temat wiec wsio wiem, a powiedz zadowolony jestes z chipa? Sprawdzalem ze jakbym mial kupic do swojego mondka to koszt urzadzenia to 1050zl ale pogadam ze znajomym czy znajdzie mi chipa i wgra go.

A jeszcze mi sie nasunelo moze wymiana kabli i swiec pomoze troche z ta moja moca?