PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] jak dobrać głośniki do mk1?



kwiatek85
19-12-2008, 17:52
Witam, wiem że temat był wałkowany wiele razy bo przejrzałem wszystkie posty na ten temat ( ale w każdym wszystkie linki z głośnikami na allegro są nie aktywne) i dalej niewiem jakie głośniki zamontować w swoim mk1.
na wstępie powiem że bardzo słabo się znam na głośnikach i mam nadzieję że ktoś rzuci mi jakimś gotowym linkiem do jakichś dobrych głośników.

A moje oczekiwania do głośników są mniej więcej takie:
1. Żeby były lepsze niż fabryczne
2. Nie będzie do nich wzmacniacza, będą grały pod samym radiem Kenwood o Maks. moc wyjściowa 4 x 50 W, ale niewiem jaka jest sinosuidalna moc, ale zakładam że koło 25W.
3.Niejestem melomanem, ale czasem lubię podgłośnić i jakiś tam w miare bass żeby był bez 'żężenia' (niewiem jakie ż :p)
4.Potrzebuje 4 głośniki, więc na dwie pary głośników chciałbym wydać nie więcej jak 250zł
5. Jaki wymiar głośników? Wiem że 5:7" ale w tym wymiarze niema nic dobrego z tego co sie orientuje, a jak ktoś dałby mi linka do głośników 160mm to najlepiej od razu żeby napisał jakie dystanse bo jak mówie laik jestem w tym temacie

mam jeszcze pytanie, czy jak się montuje głośniki 160mm przez dystanse to są jakieś problemy z montażem, np. czy trzeba wiercić jakieś otwory czy wszystko jest tak dopasowane jak by się montowało 5x7" ?

i drugie pytanie to czy dobrze robię chcąc wsadzić na przód i na tył taki sam komplet głośników? czy może polecacie z przodu inne głośniki a z tyłu inne? jak tak to jakie? :)

Z góry dzięki za pomoc i za linki
pozdrawiam

maniek_
19-12-2008, 18:01
Aby wrzucić głośniki 160 lub 165 potrzebujesz paneli dystansowych, do kupienia na allegro za kilkanaście zł. Jeśli głośniki mają grać bez wzmacniacza to na przód polecam http://allegro.pl/item500516251_helix_62_1_nowy_model_zestaw_helix_f _v.html . Na tył można wrzucić jakiś zestaw współosiowy. Jeśli chcesz uzyskać dobry bas to obowiązkowo trzeba wygłuszyć drzwi

balcer
19-12-2008, 18:04
Aby wrzucić głośniki 160 lub 165 potrzebujesz paneli dystansowych, do kupienia na allegro za kilkanaście zł....
lub do zrobienia samodzielnie, kilkanaście minut zabawy wyżynarką w drewnie
:)

kwiatek85
19-12-2008, 20:56
Na tył można wrzucić jakiś zestaw współosiowy. Jeśli chcesz uzyskać dobry bas to obowiązkowo trzeba wygłuszyć drzwi

Drzwi mam wygłuszone, a co to jest zestaw współosiowy?;>
może zarzuciłbyś mi linka z allegro z czymś takim, byłbym bardzo wdzięczny.
a co do tych hellixów to słyszałem że są bardzo dobre, a gdyby wrzucił je nie tylko na przód ale i na tył to jak by to grało? bez basów wogole?

maniek_
19-12-2008, 21:17
a co to jest zestaw współosiowy?
W przeciwieństwie do zestawu odseprowanego (tak jak przesłałem Ci w poprzednim linku oddzielny woofer i tweeter) masz tylko jeden głośnik na którym są zamontowane na tej samej osi i woofer i tweeter (co prawda gra to zupełnie inaczej bo nie masz tam zwrotnicy która dzieli pasmo tylko kondensator ale na drzwi tylne wystarcza. Oto przykład http://www.allegro.pl/item500736240_helix_db_6_1_polska_gwarancja_fv.htm l

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest wrzucanie zestawu odseparowanego na przód i tył. Zestawy takie stosuje się aby uzyskać tzw scenę. Jeśli wrzucisz coś takiego również na tył to scena zostanie zaburzona

rafek
19-12-2008, 21:38
w drewnie z drewna to sobie można fotel zrobic na altance do grila , do auta stosuje się MDF

kwiatek85
20-12-2008, 00:39
właśnie potrzebowałem kogoś takiego jak Ty maniek kto mi napisze takie coś :)
słyszałem że te hellixy są dobre i sobie myślałem że kupie jakieś na pałe, a tu widzisz, sie dowiaduje żeby na przód dać odseparowane a na tył współosiowe :) dzięki za rade, co prawda delikatnie przekracza to mój budżet ale jakoś sobie z tym poradze i zamówie te głośniczki z tych dwóch podanych przez Ciebie linków.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie

balcer
20-12-2008, 08:54
w drewnie z drewna to sobie można fotel zrobic na altance do grila , do auta stosuje się MDF

ja do swojego dziadka włożyłem drewnianą protezę i w niczym mi to nie przeszkadza :)

jemu też nie :rotfl:

maniek_
20-12-2008, 09:14
Oczywiście jak będziesz na przód wrzucał zestaw odseparowany to tweetery montuj w słupkach. Jeśli chcesz trochę się dowiedzieć o Car audio polecam bardzo fajny poradnik Bartosza Nazara http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

rafek
20-12-2008, 10:29
w drewnie z drewna to sobie można fotel zrobic na altance do grila , do auta stosuje się MDF

ja do swojego dziadka włożyłem drewnianą protezę i w niczym mi to nie przeszkadza :)

jemu też nie :rotfl: to czekaj jak ci sie proteza będzie po zimie zesychać i od "czasków" będziesz się w nocy zrywał :banan:

balcer
20-12-2008, 11:48
w drewnie z drewna to sobie można fotel zrobic na altance do grila , do auta stosuje się MDF

ja do swojego dziadka włożyłem drewnianą protezę i w niczym mi to nie przeszkadza :)

jemu też nie :rotfl: to czekaj jak ci sie proteza będzie po zimie zesychać i od "czasków" będziesz się w nocy zrywał :banan:

dawno nie spałem w aucie i myślę, że dopiero w czerwcu może się zdarzyć

kości trzeszczą to dziadkowi proteza może :los:

kwiatek85
25-12-2008, 02:37
no to jeszcze pare pytanek zanim zamówie te głośniczki.
1. Drzwi lepiej jak są wszystkie wygłuszone czy tylko tylne tam gdzie są głośniki współosiowe?
2. a do tych głośników odseparowanych i współosiowych musze też wymieniać nowe przewody do radia czy wystarczy jak sie podepne do tych po starych głośnikach?
3. a czy te głośniki
http://allegro.pl/item508388538_hertz_ecx_570_5x7_do_forda_gwar_24m_ f_v_w_wa.html
byłby lepsze na przód zamiast tamtych odsperowanych ( w tych niema zwrotnicy itp) a na tył tamte co pisaliscie helixy współosiowe?

pozdrawiam

Blady
25-12-2008, 02:50
Przestancie chłopu o gipsach gadać "znaffcy" :wall: Jest nowym userem i jako funkcyjni troszke szacoonu dla Zioma !!! chłop ma dwie i pół soowki 50 wattów w jednostce steroojącej i trzeba pomooc :metal2: ..... Infinity .. http://www.allegro.pl/item510007054_infinity_6822cf_od_dealera_bonusy.ht ml Mozna nawet za 130 znależc za 2 sztooki..Fajnie na 50 watowym( :wall: ) radyjku grają. I tera słoochaj, wsadziłem takie do przodu ,oryginalesy na tył ..i jestem zadowolony :metal2: Co prawda wzmak + woofer i cykacze ...i jeszcze pare pierdów daje całkiem mega efekt..(Siku potwierdzi) ale Infinity te z linka Polecam :joint:

maniek_
25-12-2008, 09:59
Infinity faktycznie grają bardzo ładnie ale bez wzmacniacza jednak chyba lepszym pomysłem jest wrzucenie Helixa. Na tył są oczywiście bardzo dobrym pomysłem ale jednak na przód jeśli chce się aby to grało fajnie to lepiej wrzucić zestaw odseparowany.


Drzwi lepiej jak są wszystkie wygłuszone czy tylko tylne tam gdzie są głośniki współosiowe?
Najlepiej wszystkie ale jeśli chcesz wygłuszyć tylko jedne to lepiej przednie bo najbardziej Cie interesuje dźwięk wydobywający się z przodu


a do tych głośników odseparowanych i współosiowych musze też wymieniać nowe przewody do radia czy wystarczy jak sie podepne do tych po starych głośnikach?
Przy podłączaniu głośników pod samo radio nie ma sensu zmieniać przewodów, dopiero pod wzmacniacz

kwiatek85
29-12-2008, 12:11
a mam jeszcze takie pytanko, czy te helixy współosiowe oraz inifity podane we wcześniejszych linkach wejdą mi do drzwi czy jest możliwość że będą za głębokie?? a jak wejdą to jaka jest głębokość montażowa w drzwiach w mk1?


i jeszcze pytanie z innej beczki, zdecydowałem się na infiniti oraz te helixy współosiowe (zrezygnowałem z zestawu odseparowanego bo bym sobie mógł nie poradzić z montażem :glupi: ) i moje pytanie jest takie, czy infiniti dać lepiej na przód czy na tył, a gdzie helixy wspólosiowe???
niewiem czy lepsze głośniki się daje do przodu, mi osobiście się wydaje że lepsze do tyłu ze względu na lepszy bas ale może się mylę ?!

Yotomeczek
29-12-2008, 13:25
a mam jeszcze takie pytanko, czy te helixy współosiowe oraz inifity podane we wcześniejszych linkach wejdą mi do drzwi czy jest możliwość że będą za głębokie?? a jak wejdą to jaka jest głębokość montażowa w drzwiach w mk1?


i jeszcze pytanie z innej beczki, zdecydowałem się na infiniti oraz te helixy współosiowe (zrezygnowałem z zestawu odseparowanego bo bym sobie mógł nie poradzić z montażem :glupi: ) i moje pytanie jest takie, czy infiniti dać lepiej na przód czy na tył, a gdzie helixy wspólosiowe???
niewiem czy lepsze głośniki się daje do przodu, mi osobiście się wydaje że lepsze do tyłu ze względu na lepszy bas ale może się mylę ?!

Lepsze zawsze na przód. Z przodu, gdzie kierownik siedzi ma być najlepszy dźwięk - tak? :) Jak chcesz basu to możesz na tył coś wrzucić i najlepiej odciąć nisko, żeby robiło za suby...

maniek_
29-12-2008, 18:21
Infinity dawaj na przód :)

pawel90
20-06-2009, 13:23
Witam wszystkich jestem tu nowy i mam pytanie :)
Wiem ze topic jest dość stary ale nie chce pisać nowego.
A wiec do rzeczy czy po kupieniu 165 i dystansów nie trzeba robić żadnych przeróbek aby one pasowały?

maniek_
20-06-2009, 17:04
Nie wiem o jakich głośnikach piszesz ale nie trzeba :)