PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jak podłączyć dodakowe gniazdo zapalniczki ?



probak
27-12-2008, 16:58
http://joliefolie.pl/probak/zlacze.jpg

Tak przedstawia się opis złącza w mk3 po lifcie (radio 6000CD) (kolumna 2)


Moje wiadomości na temat elektryki są zerowe dlatego chciałbym spytać Was o bardzo prostą sprawę:

Chciałbym umieścić ładowarkę do telefonu za radiem, podłączając ją do kostki iso w samochodzie. Chciałbym, aby napięcie szło tylko wtedy, gdy włączony jest zapłon w stacyjce.

Czy dobrze kojarzę, że wystarczy podłączyć przewody od dodatkowego gniazda zapalniczki pod piny nr 16 i 12 lub 11 ?

Jak rozumiem wtedy, mimo że ładowarka będzie non-stop podłączona do instalacji elektrycznej samochodu napięcie pójdzie "po stacyjce" - czli po przekręceniu w pozycję zapłon i dalej w czasie gdy auto jest zapalone ?

pozdrawiam

ryszinho
27-12-2008, 22:40
Jeżeli chodzi o "+" to jest to 12 V ACC (pin 16) a masę mozesz pod tamte chociaz ja osobiscie bym z tym kablem szedł do jakies masy na karoserii niz do masy od radia.

probak
27-12-2008, 23:30
z tego co kojarze w instrukcji wymienione sa "punkty masy" we wnętrzu auta, jutro poczytam i biorę się za lutowanie ;)

dzięki za potwierdzenie mej teorii ;)

ryszinho
27-12-2008, 23:49
Nie ma za co...pzdr

Dodano po 2 min.:

A i jeszcez jendo....nie wiem czy bezpiecznik jest umieszczony na ACC czy BATT. jezeli na ACC to moze Ci go wywalac. Jezeli na Batt to wg mnie chyba bys sie przydało dac jakis bezpiecznik na ACC. Taka tylko moja tak sugestia.

Dodano po 3 min.:

chociaz z drugiej strony zapalniczka jak jest zimna to ma R ok 3 Ohm wiec prad przy jej wcisnieciu to jakies 4A wiec tak duzo to az nie jest. A w ogole zobaczysz co bedzie. pzdr

probak
28-12-2008, 11:32
to już przestało mnie cieszyć ;)

Co się stanie jeśli na ACC nie ma bezpiecznika a być powinnen ? Czy jeśli podłączę telefon do ładowarki do tego przeznaczonej to.... i tak może wywalić ?

Dodano po 1 godz. 39 min.:

już wszystko OK, podpiąłem tak jak pisałem: podłączyłem dodatkowe gniazdo zapalniczki do kostki przy radiu (zarówno +12 ACC jak i masa od kostki)

Już wszystko zmierza do rychłego końca i jak tylko ułożę kabelki zrobię zdjęcia i zaprezentuję moje "audio" w samochodzie, które wywoła pewnie wieeeeleeee dyskusji ;) dzięki za wskazówki!