PDA

Zobacz pełn± wersję : [Radio]MkIII-dziwna sprawa(chyba mam rozwiazanie)



Duch-Dziadka
28-12-2008, 02:13
Panowie jesli bylo o tym to bardzo przepraszam ze powielam temat...ale przeszukujac strona po stronie nie znalazlem odpowiedzi na trapiace mnie pytania, a jesli chodzi o opcje szukaj nie bardzo wiedzialem jaka fraze wpisac dokladnie.

Sprawa wyglada tak ze od dawna posiadam radio Uniden 510 z antena hustlera. Zamontowalem je do mondka i przymocowalem z prawej strony tunelu. Radio mam wpinane pod gniazdo zapalniczki chociaz u mnie nie ma zapalniczki jest tylko zatyczka gniazda 12V. Kabel antenowy poprowadzilem pod tunelem, pod tylna kanapa, do bagaznika, a antenka spoczywa na dachu przy lewym relingu na tyle auta.

W aucie posiadam radio CD 6000 i teraz numer roku, a byc moze norma...kiedy wciskam przycisk na gruszce w radiu wlacza sie funkcja PHONE(mute) i scisza sie radio, kiedy mowie do gruszki funkcja ta wlacza sie i wylacza na zmiane. Pytanie czy to jest normalne???

Kolejna rzecz...taki sam przypadek mialem w poprzednim aucie z tym radiem...kiedy mowie do gruszki mam sprzezenia w glosnikach. W poprzednim aucie slyszalem swoj glos...w mondku jest tylko ciche pierdzenie. Efekt jest taki ze czesto gesto jak mowie to ludzie mi nie odpowiadaja bo wysylam pierdzenie i jestem wyzywany ze nie mam bawic sie radiem, a odpowiedziec nie moge. Co ciekawe nasluch mam bardzo dobry z zasiegiem nawet do 15 km. Problem ustaje kiedy pada deszcz albo jest duza wilgotnosc powietrza i wtedy slychac mnie rewelacyjnie. Moj kumpel ma identyczny zestaw i chetnie mi go pozyczy i bede testowal to dalej.
Przyznam jednak ze licze na jakas pomoc. Dodam ze zaden niwelator szumow nie zdaje egzaminu...czy tez przyklejanie anteny w roznych czesciach dachu. Prosze o naprawde pomocne sugestie :)

steell
28-12-2008, 02:21
co¶ z radyjkiem nie teges, znaczy się sieje. Pożycz od kogo¶ inne i wypróbuj jeżeli objawów nie będzie to znak że trzeba oddać do naprawy, sprawdĽ też czy kabel jest dobrze zlutowany i czy ma dobr± masę

MacieqZST
28-12-2008, 10:31
Podł±cz gruchę od kumpla i zobacz jaki będzie efekt.

Duch-Dziadka
29-12-2008, 10:56
No wiec dzisiaj jestem po pierwszych testach i wiesci sa takie...
Wzialem kumpla radio identyczne jak moje i posprawdzalem gruszke i nic...ale pozniej zamontowalem jego radio u mnie w aucie i co sie okazuje...jego radio rowniez kiedy jest zalozone w tym samym miejscu co moje dziala podobnie jak moje. Czyli samoczynnie wlacza funkcje mute i robi zaklocenia w glosnikach. Co ciekawe jak tylko przeloze radio w inne miejsce w aucie lub nawet na lewa strone tunelu to problem znika.
Pytanie do was czy spotkaliscie sie z czyms takim i gdzie dokladnie macie CB w swoich mondkach mkIII

BS
29-12-2008, 11:28
Ja spotkałem się z czym¶ podobnym-zakłócanie radia przy oryginalnym radiu, na starym moim cb przy wła¶nie montażu na tunelu ... w jaki¶ sposób zakłócało ono działanie RDS5000

Duch-Dziadka
29-12-2008, 12:37
No wiec po wielu testach i probach...okazalo sie ze taka wikse w aucie wywolywal najprawdopodobniej kabel zasilajacy od CB radia ktory zwiniety w klebek byl wpechniety w jedno miejsce.
Okazalo sie ze rozlozenie przewodu w miare rownomiernie pod tunelem w strone gniazda zapalniczki zalatwilo jakby caly problem...odbior jest bardzo dobry co zglaszaja mi kierowcy inni...i nie wlacza sie juz samoczynnie funkcja Phone w radiu...
Poki co z mojej strony to tyle, ale bede obserwowal czy cos sie nie zmienia...
Pozdro
:)

Wulgaryzmy nagradzam ostami

Duch-Dziadka
30-12-2008, 01:20
...odbior jest bardzo dobry co zglaszaja mi kierowcy inni...i nie wlacza sie juz samoczynnie funkcja Phone w radiu...
Poki co z mojej strony to tyle, ale bede obserwowal czy cos sie nie zmienia...
Pozdro
:)

Wulgaryzmy nagradzam ostami

...no wiesz czy to jest az taki wulgaryzm zeby za to dawac ostrzezenie???
Moznaby dyskutowac... :)
...niech bedzie ze przyjmuje ostrzezenie z pokora... :pad: o wybaczenie...