PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] znów aku



szifo
06-01-2009, 20:02
odesłany do szukajki nic nie znalazłem co do poprzedniego postu więc mam 71ah 680A ale wolmo kręci choć naładowany czy jest prawidłowy?

CzarekJ
06-01-2009, 20:20
Bateria jest wystarczająca (690A rozruchu do "boćka" to takie minimum ale ....)
Wolno kręci?....może jednak jest na wykończeniu lub to rozrusznik.najprościej podjechać do elektryka i zrobić pomiar poboru mocy przy rozruchu i ładowanie.
To naprawdę nie są wielkie koszty (do 10zł....ja płaciłem 6zł) a czas to ok 10min.
Elektryk podłączył miernik,kazał odpalić auto i chwilę silnik popracował.
Dostałem na zakończenie wydruk co i jak.
W moim przypadku chodziło o nówkę baterię której sklep nie chciał przyjąć do reklamacji.....po okazaniu tego wydruku nawet nie oponowali - od ręki wymienili na drugi (wcześniej sprawdzali u siebie i twierdzili że jest OK)

ryszinho
06-01-2009, 20:23
No jak na td to akumulator masz ok. Pytanie tylko ile ma lat???

Dodano po 2 min.:

Hehe.....ja mam drugi aku prad bodajze cos 480A czy cos koło tego i nawet w zime kreci jak oszalały.....wiec czy ja wiem czy to jest takie "minimum"....

Netoper
06-01-2009, 20:27
Do elektryka podjedź, albo do jakiegoś punktu gdzie akumulatorami handlują, i niech Ci sprawdzą jak akumulator zachowuje się pod obciążeniem, bo może nie trzymać pojemności.

szifo
06-01-2009, 20:57
aku ma z 6 lat mój poprzednik nie wymieniał dodam że ostatnio przez świeczki miałem problemy z odpaleniem ale kręcił aż zapalił, znów na wolnych obrotach pulsują mi światła to też przez baterie?

Netoper
06-01-2009, 20:59
znów na wolnych obrotach pulsują mi światła to też przez baterie?
Raczej przez alternator.

szifo
06-01-2009, 21:09
dzięki to ja podskoczę sobie na te pomiary