PDA

Zobacz pełną wersję : Samochod gasnie mi na gazie i paliwie POMOCY



Crusio
23-08-2005, 22:56
Wiec tak: niedanwo nabylem Forda Mondeo MKI 1.8 16V 1994 r. benzynka. Obroty silnika utrzymywaly sie w granicach 900-1000 obr/min. Przejechalem nim wtedy ok 70km i tylko raz sie zdarzylo ze zgasl mi od tak po prostu - nagle obroty spadly i zgasl (na biegu jalowym). Nie bylo zadnych wahan obrotow. Wczoraj zalozylem gazik II gen. Wszystko byloby ok gdyby nie fakt, ze teraz samochod mi bardzo czesto gasnie zarowno na gazie (bardzo czesto) i na benzynie (rzadko ale sie zdarza). Nie wiem teraz w czym tkwi problem. Autko podczas jazdy nie sprawia zadnych problemow - chodzi pieknie az do momentu kiedy wrzuce na "luz" badz sie zatrzymam. Wtedy obroty na gazie spadaja do ok 500 obr/min i bardzo czesto nastepnie do 0 i samochod gasnie. Gazownik podczas instalacji gazu mowil ze sonda lambda jest bardzo zasyfiala i ja wyczyscil stwierdzil tez ze przyczyna takiego zachowania (niskich obrotow i gasniecia samochodu) moze byc zasyfialy silnik krokowy. Czy jest to mozliwe i co jeszcze mozecie polecic aby sprawdzic. Dodam tylko ze przewody sa nowe, ale co do swiec to nie jestem pewien ile juz na nich przejechano. Lecz gazownik mi mowil ze swiece nie sa odpowiedzialne za niskie obroty i gasniecie silnika. Czy to prawda?? Prosze o jakakolwiek pomoc. Jutro jade do niego i ma mi wyczyscic ten silnik krokowy. Ale chce tez poznac wasze opinie wiec prosze o wypowiedzi.

pingwin
23-08-2005, 23:00
Czyszczenie silniczka moze pomoc, ale zapytaj jeszcze na ogolnym forum eksploatacyjnym - zaglada tam wiecej ludzi i jest wieksza szansa ze ktos juz ten problem przerabial (a nie jest on stricte zwiazany z LPG, wiec mozesz tam tez zapytac).

Mi tez na poczatku gasl, ale tylko na LPG i przyczyna byla uboga lambda - komputer zlapal taki blad, mimo ze sonda byla ok.

Pozdrawiam!

MaciekG
24-08-2005, 00:56
A ja tak zupełnie z innej beczki: gazownik zapewne odpinał Ci aku. Czy po tej operacji programowałeś kompa? Bo u mnie było tak jak opisujesz po resecie kompa a przy niewłaściwym zaprogramowaniu (tzn obroty do 500, choć mój nie gasł - ale może masz faktycznie lekkie zabrudzenie w silniku i stąd dodatkowe atrakcje :banan: ). Przeresetowałem ECU i wszystko wróciło do normy jak przed wyłączeniem.
Instrukcję jak to zrobić masz tutaj: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=52071#52071
Daj znać czy pomogło.