PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] tuleje całogumowe wahacza przód



Krzychu0207
11-01-2009, 03:58
denerwuje mnie co półroczna wymian tulei metalowo gumowych w wahaczach z przodu. Kupowałem już różne kolorowe i podłużne, między innymi febi i wszystkie sie wycinają chodzi o te elastyczne z 2 dziurami co są bliżej nadwozia, bo cało gumowe te pierwsze sa ok. Nie zakładałem jeszcze aby oryginałów forda ale nigdzie takich nie widze może w serwisie ? .Jeśli ktoś kupił to gdzie i po ile? i

pytanie 2 czy ktoś zakładał wszystkie cało gumowe tuleje z przodu w wahacze czy samochód nie zrobi się zbyt sztywny lub jakieś inne dziwne opcje. Czytałem o wahaczach z mk2 że sa większe tuleje ale wolał bym narazie zostać przy tych wahaczach .


W temacie literkę zmieniłem

Sławomir
11-01-2009, 06:23
Tu masz orginalne ,tylne tuleje;
http://ford.sklep.pl/pl,product,321410,tuleja,wahacza,ford,tylna.html
Co do drugiego pytania,"cało gumowe" tuleje w wachaczu tylne są właśnie w Mk2,są większe więc bez wymiany wachaczy się nie obejdzie.Auto nie jest odczówalnie sztywniejsze,ale napewno tuleje dłużej wytrzymają.

Krzychu0207
11-01-2009, 23:34
No ale mi właśnie chodzi o cało gumowe do przodu nie do tyłu, i z przodu da się wcisnąć cało gumową zamiast tej dzielonej tylko czy ktoś już tak robił ?

Sławomir
12-01-2009, 09:03
Ja napisałem o tulejach do wachacza przedniego.

BS
13-01-2009, 12:03
Nie zakładałem jeszcze aby oryginałów forda

i to jest właśnie kolego Twój problem... zamienniki są do niczego!

Krzychu0207
14-01-2009, 02:29
Ja napisałem o tulejach do wachacza przedniego.

A sorrki faktycznie w linku pisało tylnia i źle zrozumiałem dzięki za link ! A jest pewność ze to rzeczywiście oryginał brałeś z stamtąd ? żeby to nie był jakiś zamiennik w opakowaniu motocrafta i czy w ogóle ktoś już zakładał oryginał i jak długo posłużył ? Był bym wdzięczny za info

Sławomir
14-01-2009, 10:17
Kupowałem i założone jakieś sześć miesięcy temu.Przejechane jakieś dziesięć tysięcy km.Narazie całe.Tylko pamiętaj przy wciskaniu aby były wciśnięte zgodnie z oznaczeniami .