PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wodziki do skrzyni



Tuner.Pl
18-01-2009, 21:48
czy zeby wymienic wodziki to musze miec caly drazek zmiany biegow,czy one sa tam jakos wpinane?Czy da sie wymienic wodziki w V6 bez wyciagania silnika,albo opuszczania sanek?

CzarekJ
22-01-2009, 12:55
Byłoby to dziwne gdyby nie trzeba było wyjmować i rozbierać skrzyni biegów.....
Tylko po co je chcesz wymieniać?????
Jeżeli przełączanie biegów jest utrudnione to najpierw sprawdź regulację przełączania (na forum jest fajny opis "Paola").
Sprawdź też stan poduszek zawieszenia zespołu napędowego.
Jezeli to nie pomoże to raczej będą uszkodzone synchronizatory.

Tuner.Pl
22-01-2009, 16:40
nie pytaj mnie sie co chce zrobic i czy mi biegi dobrze wchodza,moje pytanie bylo o wymiane ich z innych wzgledow moze poprostu sie urwal ?

Rafaello
22-01-2009, 17:24
czy zeby wymienic wodziki to musze miec caly drazek zmiany biegow,czy one sa tam jakos wpinane?Czy da sie wymienic wodziki w V6 bez wyciagania silnika,albo opuszczania sanek?

hmmmm......Tuner wieczorkiem będe u Dziadków a tam mam kompletny drążek wraz z wodzikami od V6........zabiore go, cykne Ci foty i zobaczysz sobie sam......ale z tego co pamiętam to chyba się je wypina...

CzarekJ
26-01-2009, 00:18
nie pytaj mnie sie co chce zrobic i czy mi biegi dobrze wchodza,moje pytanie bylo o wymiane ich z innych wzgledow moze poprostu sie urwal ?

A skąd wiesz że się urwał?
Nie robiłem jeszcze skrzyni Fordowskiej ale we wszystkich innych z którymi miałem do czynienia do wodzików dostep był po rozebraniu skrzyni.(z wyjątkiem niektórych ciezarówek gdzie wystaczyło zdemontować górna pokrywę ....z wodzikami)
Czyżby Ford był wyjątkiem?.........