PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Śruby do kół



badger
18-01-2009, 21:17
Wybaczcie głupie pytanie ale...

W instrukcji mam napisane, żeby nie stosować nakrętek do kół stalowych do przykręcania felg aluminiowych, ale czy można zrobić odwrotnie, tzn. przykręcić koło stalowe za pomocą śrub/nakrętek do kół aluminiowych?

meps11
18-01-2009, 22:14
Z tego co wiem to są tz.śruby uniwersalne (z ruchomym kołnierzem ),które są śrubami typowymi do felg alu,ale można nimi przykręcić również fele stalowe.Wiem bo sam mam właśnie tymi śrubami przykręcone stalówki,a wcześniej były na alusach...........

Tomlewis
18-01-2009, 22:27
A ja jak zakładałem fele na lato to musiałem kupic nowe nakretki bo oginały do stalówek przechodziły przez otwory w alusach i za mało gwintu łapały na szpilce

Tyberiusz
18-01-2009, 22:41
przykręcić koło stalowe za pomocą śrub/nakrętek do kół aluminiowych?

Nie można, będzie bardzo słabo trzymać.

badger
19-01-2009, 21:53
Zbadałem to dzisiaj dokładnie i jest tak (mk3) -- na upartego można przykręcić, ale nakrętki do alufelg mają nieco inny kształt i rzeczywiście będą trzymać słabo, więc na dłuższą metę taka jazda raczej odpada. Wychodzi na to, że z zapasem warto wozić też komplet nakrętek.

GTomek
19-01-2009, 23:19
ale nakrętki do alufelg mają nieco inny kształt i rzeczywiście będą trzymać słabo

dokładnie tak jak piszesz śruby do felg aluminiowych maja trochę inny kształt stożka i przylegają większą płaszczyzną do alu felgi a druga sprawa że otwory do nakrętek na feldze stalowej nie mają żadnej osłony są poprostu na wierzchu a w feldze alu masz je chowane w głąb felgi gdzie nie wystają one jak w stalowej