PDA

Zobacz pełną wersję : Lekkie "skubanie"...



digital123
20-03-2005, 19:37
Witam

Mam taki problem, jadac ze stala pradkoscia 60-80km/h czuje delikatne szarpniecia auta, nie wiem co to moze byc, przy przyspieszaniu to nie wystepuje, ani przy wyzszych predkosciach.

Macie moze jakies pomysly co to moze byc??

Pozdrawiam Dominik

vMZe
21-03-2005, 08:48
1. Świece i/lub przewody wysokiego napięcia,
2. filtr paliwa, pompa paliwa, H2O w paliwie
Inne - muszę wymyśleć. Ale te dwie przyczyny to standardy.
vMZe

Truszek
21-03-2005, 09:15
Nieorginalne klocki hamulcowe. Jak nie mają sprężynek, to odbijają się od tarczy hamulcowej i szaprie wtedy całym samochodem.

vMZe
21-03-2005, 10:39
A to mnie zaintrygowało - czy drgania przy hamowaniu mogą również być spowodowane brakiem sprężynek przy klockach hamulcowych?
vMZe

Truszek
21-03-2005, 10:54
A to mnie zaintrygowało - czy drgania przy hamowaniu mogą również być spowodowane brakiem sprężynek przy klockach hamulcowych?
vMZe

Te drgania mogą być generowane przez wypaczone temperaturą tarcze hamulcowe.
Co do sprężynek - ich rola polega na "trzymaniu" i "odciąganiu" klocka od tarczy kiedy przestajesz hamować, ich obecność przy chamowaniu nie powinna mieć wpływu na szarpanie.

digital123
21-03-2005, 19:40
chyba bym sie przychylal do filtra paliwa, bo go jeszcze nie wymienilem od kupna auta. Jak wymienie to dam znac, czy dalo to jakies efekty.

Pozdrawiam Dominik

zefirek
23-03-2005, 10:04
Mam taki problem, jadac ze stala pradkoscia 60-80km/h czuje delikatne szarpniecia auta, nie wiem co to moze byc, przy przyspieszaniu to nie wystepuje, ani przy wyzszych predkosciach.

Wydaje mi się, że może to być spowodowane kiepską jakością naszych paliw. Gdy tankuję benzynkę pod tytułem "...95", też mi się to często zdarza. Natomiast gdy nakarmię mojego Mondka 98-ką nigdy nic nie szarpie i silniczek pracuje jak należy.
Pozdrawiam!

Tomi
24-03-2005, 15:21
Postawiłbym na świece i przewody, a potem na benzynkę :metal