PDA

Zobacz pełną wersję : [Antena]MK1 hatchback + sirio ML?



MASTA
21-01-2009, 01:25
Witam, w tym temacie chciałem zapytać posiadaczy/użytkowników anteny cb sirio ML145 jak wygląda u was sprawa długości przewodu anteny tzn skąd wyciągacie tęże antenę? oraz w którym miejscu na dachu ustwiacie?
Pytam ponieważ wczoraj zaukradziona została moj stara antenka cobra A1500 :ass: a dziś już mam sirio :hmm: ale problem polega na tym, że starą antenę wyciągałem z bagażnika i mogłem ustawić w dowolnym miejscu na dachu, natomiast w sirio kabla nie starczy mi do wyciagania anteny z bagażnika chyba że w samym rogu i kabel jest strasznie napięty... :los2:
trzymacie cały czas taką antenę w środku? mi się nie uśmiecha trzymanie usyfionej anteny w kabinie.. i jeszce ten kabel dyndający przy oknie że nie wspomnę o ciągłym przytrzaskiwaniu kabla... :getsome: :guns:
jak to u Was wygląda?


acha.. radio zamontowane mam klasycznie na "półce na gąbkę"... a przewód leci w plastiku w progu.

Grzesio
21-01-2009, 07:09
Sirio ma jeden z dłuższuch kabli na rynku. Spokojnie starczy ci ze środka dachu nawet na środek konsoli. No i jakość Sirio jest bezkonkurencyjna na rynku. Troche siedze przy cb i jak narazie nie ma tak dokładnie wykonanych anten żadna firma.

MacieqZST
21-01-2009, 10:00
ML-ka sirio nie ma aż tak długiego kabla(3,60m a większość innych ma 4m) i ni jak nie starczy do samego końca auta, najlepiej wywalić ją z boku. Ewentualnie zostaje przedłużenie kabla ja tak zrobiłem i po problemie.

GrekuPL
21-01-2009, 10:17
swobodnie powinno starczyć...mój hustler chowa się cały w bagażniku i przewód nie jest napięty :) więc i w sirio nie powinien być...

MASTA
21-01-2009, 11:31
nom zaraz bede kombinował, może gdzies mi sie ten kabel zawinął ale nie sądze... a przedłużać nie chcę, bo podobono ryzyko pogorszenia parametrów anteny jest duuuże...

Netoper
21-01-2009, 11:40
bo podobono ryzyko pogorszenia parametrów anteny jest duuuże...
Jeśli wtyczki mają prawidłowy styk i sam przewód jest dobry a nie najtańszy, to parametry się nie pogarszają,
SWR może trochę odpłynąć, ale w tak małym stopniu że w praktyce jest to bez znaczenia.