PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] rozłącza interfejs mi ;/



Master_Ginio
04-02-2009, 22:15
Witam!
Mam problem z interfejsem do gazu, mianowicie jak podepnę dt gas system 2 gen ,kablem do komputera wszystko jest Ok ale dopóki nie zacznę robić kalibracji, rozłącza mi cały czas sie instalka i nie mam możliwości wyregulowania;/ Za pierwszym czyli przed świętami Bożego Narodzenia wyregulowałem instalke bez problemu a teraz interfejs odmawia :( Co może byc przyczyną tego?? 8O A regulację chciałem zrobić bo sie znowu zaczęło pogarszać ze spalaniem i funkcjonwaniem auta, no i sie pojawiła tzw "dziura przy 3k obrotów" i auto słabe przez to :

kamilos_sid
05-02-2009, 09:34
Zapewne firewall albo program antywirusowy, u mnie tak jest, że dopóki wszystkiego nie powyłączam to zrywa połączenie.

tommy77
12-02-2009, 21:53
jak masz antywira to daj "allow"-"zezwól" na łączenie się tego programu od instalki

Master_Ginio
12-02-2009, 21:59
no niestety nie pomaga to, ani opcja allow, ani wyłączenie firewalla dalej to samo :zly: :zly: Jutro sprawdze na kolegi komputerze troche mocniejszym, ale obawiam sie że coś z komputerem od gazu cos nie tak jest. :wall: :wall:

tommy77
12-02-2009, 22:02
jaką masz elektronikę od gazu i jaki interfejs?? a może zobacz w meagerze programów na jakim porcie masz ten interfejs bo może w programie od instalki nie masz tego portu co powinieneś i nie będziesz miał komunikacji

Master_Ginio
12-02-2009, 22:11
Czyli tak, komputer do którego sie podłączam to detec supet z firmy gas shit system, interfejs jakis 3m kabel pod USB, na allegro kupiony za niecałe 60 zeta, no i jak zainstaluje na swoim komputerze wszystko,to w programie dt gazu ustawiam port np com3 i działa wszystko, podłącza się, mogę zmieniać tam konfiguracje czujnika czasu przełączania itd, ale jak zacznę autokalibrację program rozjeżdża sie czyli zwiesza tnie strasznie, i jak uruchomię ponownie program to non stop status połączony-rozłączony i tak miga setki razy na minutę. Pomaga czasem restart komputera, bądz ponowne uruchomienie auta :wall:

Wydaje mi sie że może być za słaby komputer - 650mhz duron, 256 mb ram, riva 32mb, win xp, ale nie wydaje mi sie żeby program miał aż takie wymagania, a zmiana usb i ustawienie innego portu com wirtualnego nie pomaga
Pozdrawiam i mam nadzieję że nie zniechęciłem lekturką :beer:

tommy77
12-02-2009, 22:23
instalki nie wymagają mocnych kompów, nie ma do czego. Zastanawia mnie ten kabel usb 3metrowy jak mówisz. Może kiedy następuje autokalibracja to wymiana danych jest z większą prędkością a długie kable to z reguły problem ze względu na tłumienia i podatnosć na zakłócenia. 3m to nie dużo w sumie ale dla mnie za długi. Spróbuj jeszcze na innym kompie. jak nie to skróć kabel

Master_Ginio
12-02-2009, 22:28
Tommy a teraz mi przyszło do głowy, po tym jak napisałeś. Możliwe, że podczas kalibracji następuje większa wymiana danych, może USB 1 nie wyrabia??

tommy77
12-02-2009, 22:31
a to jeszcze usb 1???to może być to też ale ja swojego starego kompa z usb 1 też podłączałem w garażu ale nie przez kabel 3m. Co do twojej instalki to nie wiem ale spróbuj z tym kablem co masz na kompie z usb2

Master_Ginio
12-02-2009, 22:33
Jutro popróbuję, jak cos będę pisać. Dzienx za pomoc
Pozdrawiam
:beer: :beer: :beer:

tommy77
12-02-2009, 22:35
ja tam kupiłem laptopa po tym jak 12 lat miałem stacjonarnego . między innymi do takich zabaw z instalką 2gen obecną tą bądź wtryskiem w bardzo niedalekiej tygodniowej przyszłości:)

bialy
17-02-2009, 19:53
długość kabla nie ma tu nic do rzeczy. Tym bardziej usb da sobie rade, bo przecież ma dużo większą przepustowność danych niż sr232. Ja mam osobiście kabel około 10m na rs 232 i wszystko chodzi bez zarzutów. Moim zdaniem to windows sie sypie i rozłancza. Powiedz jeszcze że masz viste to będzie wszystko jasne. Jest też możliwość że kabelek usb nie jes kompatybilny do końca z programem i trzeba sterowniki inne wgrać, bo może to być tzw. przejściówka z usb na rs232 tylko zespolona na stałe. Mam taki kabelek na usb do sequenta 24 na rs 232 i przejściówke na usb i żeby to chodziło jak trzeba to trochę kombinacji ze sterownikami i portami trzeba zrobić.

tommy77
19-02-2009, 00:40
interfejsy usb/rs są różnych producenów i niekiedy jedne działają na danej konfiguracji kompa a niektóre nie. trzeba mieszać portami

Master_Ginio
19-02-2009, 17:19
. Powiedz jeszcze że masz viste to będzie wszystko jasne.

Vistę??Na takim komputerze?? 650mhz duron, 256 mb ram, riva 32mb,jeszcze mnie nie pogrzało, bo by nawet nie ruszyła, a xp jest świeżo po formacie więc nie ma sie co sypać.2 dni temu podpiąłem się w końcu pod kolegi laptopa, udało sie kalibrację przeprowadzić, ale czasem sie sypał program. A co do długości kabla to kłóciłbym się, bo też może mieć znaczenie jak mocny sygnał jest podawany z cetralki, a w mojej może być słaby i nie daje rady, albo zakłócenia może są co powodują takie cuda??Ale jak daje rady wyregulować za któmś razem to nie będę kombinować żeby nie zepsuć.
Pozdrawiam